1973. aastal ilmavalgust näinud WRC-sarjas on sõitnud kamaluga mehi, kelle saavutused on hirmkõvad. Nii mõnigi neist on suisa nii vapustav, et seda ei ületa mitte kunagi mitte keegi.
Võtame näiteks 46-aastase Sebastien Loebi. Prantslane on üheksakordne maailmameister ning võitis kõik tiitlid vahemikus 2004-12. Selles osas võib võtta väga kanget mürki, et järjestikku ei võida temast keegi rohkem trofeesid, sama mürki võtame ka selle osas, et üle üheksa korra ei kroonita kedagi tšempioniks.
Samuti on tohutult raske näha, et keegi võidab Loebist rohkem etappe. Nooruses küllaltki kõrgel tasemel riistvõimlemisega tegelenud Gallia kukk on poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud tervelt 79 korda, lähima jälitaja Sebastien Ogier’ arvel on 48 triumfi. Kuuekordne maailmameister on aga oma karjääri lõpusirgel, sest teda näeme WRC-sarjas veel heal juhul poolteist hooaega.
Loeb, Loeb ja Loeb
Parimal juhul jõudis Loeb WRC-sarjas poodiumile 15 järjestikusel rallil – jada algas 2008. aastal Sardiinias ja kestis järgmise aasta Argentina etapini. Lõuna-Ameerika võistlusele järgnenud Sardiinia rallil liikus prantslane nobedalt, kuid lõhkus rehvi ja lõpetas kindlalt neljandana. Sedagi rekordit on vaat et võimatu ületada, kuna nüüd on WRC-sarja tase kümnekonna aasta tagusega võrreldes selgelt ühtlasem.
Kahjuks või õnneks ei saa me selles tippmarkide kogumikus Loebist üle ega ümber. 2008. aastal oli ta parim tervelt 11 etapil, millest rohkem pole ühe hooaja jooksul suutnud keegi võita. Et tehasetiimid tahavad üha kompaktsemat WRC-sarja ja tase on ühtlasem, jääb see rekord Loebile igaveseks.
Loeb on WRC-sarjas triumfeerinud 23 erineval rallil ning sellegi tippmargi kaotamist ei tasu tal karta. On ju prantslase karjäär olnud pikk ja tohutult edukas, tänu millele on ta saanud sõita väga paljudel erinevatel võistlustel. Muide, tema lähima jälitaja Ogier’ arvel on 17 erineva ralli võitu.
Nüüd jõuame aga teiste nimedeni – lõpuks! Neljakordne maailmameister Juha Kankkunen võitis etappe tervelt viie erineva kaardilugejaga: Fred Gallagheri, Denis Giraudet’, Nicky Gristi, Juha Piironeni ja Juha Repoga. Tänapäeval pole ju navigaatorite vahetamine kuigi sage ning tipptasemel tehakse seda karjääri jooksul kuni paar-kolm korda.
Loeb ei teinud suuri tegusid üksinda
Loeb võib küll endiselt terav olla, kuid Hyundai roolis pole ta end liiga hästi käima saanud. See tähendab, et Björn Waldegardi 1990. aastal Safari rallil püstitatud tippmark ei saa kukutatud. Nimelt oli rootslane Keenias triumfeerides 46 aasta ja 155 päeva vanune, olles vanim WRC-etapivõitja.
Nüüd tuleb viivuks ikkagi Loebi juurde naasta. Kõik oma tiitlid Citroeniga võitnud prantslane on karjääri jooksul näidanud kiireimat katseaga tervelt 924 korda. Ning seda ajastul, mil ei sõidetud ralli jooksul 50 kiiruskatset, nagu mõnikümmend aastat tagasi. Kes on Loebi lähim jälitaja? Ikka Ogier, kuid ta jääb kaasmaalasest maha suisa 354 katsevõiduga.
Loebi edu on tulnud kasuks ka tema kaardilugejale Daniel Elenale. Nõnda jääb monacolane igavesti enim WRC-etappe võitnud kaardilugejaks ja kõige rohkem poodiumile jõudnud navigaatoriks.
Kui kaardilugejate juurde jääda, siis soomlane Timo Hantunen on osalenud tervelt 35 erineval Soome WRC-rallil. See on rekord pika puuga, sest Marc Marti on Kataloonias stardijoonele läinud 24 korda.
189 MM-rallil osalenud Giraudet’ on WRC-sarja üks kogenumaid piloote, kes on sõitnud mitmete tippnimedega. MM-etapil on ta esikolmikusse tulnud suisa seitsme erineva roolikeerajaga: Didier Aurioli, Philippe Bugalski, Francois Chatriot’, Kankkuneni, Jevgeni Novikovi, Thomas Radströmi ja Armin Schwarziga. Seda rekordit ei võta prantslaselt keegi!
Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?
WRC-sarjas on tänavu sõidetud vaid kolm etappi, millest ainult üks on toimunud täismahus – Monte Carlo. Rootsis lühendati olematute talveolude tõttu võistluskilometraaži vaat et poole võrra, Mehhikos jäeti koroonakriisi tõttu ära viimane päev.
Hooaja teine pool koosneb kindlasti viiest etapist, millele lisandub tõenäoliselt oktoobri alguses kihutatav Belgia ralli. Et võistlusi on algselt kavandatust viie võrra vähem, on sisuliselt iga punkt kuldaväärt.
Seega pole põhjust maailmameistrit ennustades hakata jalgratast leiutama. Ogier on praegu 62 punktiga liider, edestades igirivaale Thierry Neuville’i 20 ja Ott Tänakut 24 silmaga. Laias laastus on vahe üks ralli, kuid prantslane on teada-tuntud kaval rebane, kes katkestab harva ning toob korraliku punktisaagi peaaegu igalt võistluselt.
Pealegi on Ogier’ võidukoefitsient üle kahe ehk väärtust on tema panuses küll. Lisaks on Toyota suurepärane ralliauto ning kõigi eelduste kohaselt on meid ootamas kolm asfaldirallit, kus on esimesena startimine selge eelis. Ning muidugi on prantslane musta värvi teekattel alati väga kiire, kui ta just Citroeni ei juhi…
Sellest veelgi parema panuse leiab konstruktorite karika ennustamisest. Esmalt räägime lahti aga üldseisu: Toyotal on koos 110, Hyundail 89 ja M-Spordil 65 punkti. Neist viimaseid pole aga vaja silmas pidada, kuna enamasti jagavad poodiumikohad ära Aasia autotööstuse gigantide tiimid.
Huvitaval kombel on Betsafe’is Hyundai koefitsient kõige madalamal. Jah, neil on Tänak ja Neuville ning kolmandat autot roolivad samuti tipptasemel piloodid, kuid Toyotal on vastu panna WRC-sarja kaks esimest ehk Ogier ja Elfyn Evans. Samuti pole teps mitte paha poiss Kalle Rovanperä, kes on kolme ralliga WRC-autos noppinud juba ka ühe poodiumikoha.
Seega annab Toyotale panustamine selgelt rohkem väärtust. See on võimalus, mida on patt maha magada!
Lisaks tasub silma peal hoida meie WRC-pakkumisel. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: neli mängijat võidavad eksklusiivse WRC-ralli VIP-paketi kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.
Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle! Vaata täpsemalt SIIT.