1998. aasta autoralli MM-sarja hooajal jahtis Mitsubishit taltsutanud Tommi Mäkinen oma kolmandat järjestikust maailmameistritiitlit. Võistlusaasta algas soomlasele aga kohutavalt, sest ehkki ta võitis esimese kaheksa ralli jooksul kaks etappi, katkestas ta suisa viiel korral.
See avas ukse 1996. aastal oma ülevõimu alustanud Mäkineni konkurentidele. Kõige teravamas hoos olid 1990. ja 1992. aasta tšempion Carlos Sainz ning 1995. aasta meister Colin McRae. Kui hispaanlane hiilgas stabiilsusega, siis šotlane võitis esimese kaheksa ralliga kolm etappi. Ka neljakordne maailmameister Juha Kankkunen oli heas vormis, jõudes esimese kaheksa võistluse jooksul viis korda poodiumile.
Pärast katkestamist Kreekas oli üsna selge, et kui Mäkinen tahab tiitlit, ei saa ta hooaja viiel viimasel etapil palju eksimusi lubada. Uus-Meremaal oligi ta kolmas, kuid et Sainz tõusis seal poodiumi kõrgeimale astmele, olid juhtohjad endiselt Toyota mehe käes.
Järgneval kolmel etapil surus aga Mäkinen gaasi põhja. Ta näitas konkurentidele tagatulesid nii Soomes, Itaalias kui ka Austraalias ning ehkki Sainz oli nendel etappidel vastavalt teine, neljas ja teine, tähendas Mäkineni supervorm seda, et enne viimast etappi Suurbritannias oli tema 58 punktiga MM-sarja üldarvestuse liider. Sainzil oli kaks silma vähem. Novembri lõpus sõidetud võistluse 28 kiiruskatset pidid panema paika, kumb kahest kangest saab endale kolmanda maailmameistritiitli.
Mäkinen ja see kuulus telefonikõne
Sainz oli avapäeval Mäkinenist pidevalt kiirem. Soomlase jaoks said tiitlilootused esialgu kabelimatsuna näiva paugu juba kuuendal katsel, kui ta sõitis vastu betoonplokki, mistõttu tuli tema Mitsubishil ära parem tagumine ratas.
Mäkinen lonkas küll katse finišisse, ent kaotas seal parimat aega näidanud McRae’le 1.48,9. Üldarvestuses oli meie põhjanaabri ja Sainzi vahe veidi alla kolme minuti. Mäkineni vaatevinklist vaadatuna oli eriti nukker fakt, et Sainz oli McRae järel teisel kohal ehk teenimas piisavalt punkte, et temast MM-sarja üldarvestuses mööduda.
Katse ülesõidul peatas politsei aga kolmel rattal sõitnud Mäkineni kinni ega lubanud tal jätkata. Ta pidi katkestama ning kõik tiitlivõtmed olid Sainzi käes. Hispaanlane võttis olukorda külma kõhuga ning langes halvimal juhul neljandaks.
22. kiiruskatsel sõitis teelt välja Subaru Imprezaga kihutanud Alister McRae, kes oli üldarvestuses enne katset teine. See tõstis Sainzi kolmandaks ning lähimat jälitajat Bruno Thiry’d (muide, belglane töötab praegu Thierry Neuville’i esisõitja autona) edestas ta 38,6 sekundiga. Teist kohta hoidnud Kankkunenile kaotas ta 29,4 sekundiga. Et tiitel kindlustada, pidi Sainz lõpetama halvimal juhul neljandana.
Viimasel katsel läks aga kõik Sainzi jaoks nihu. Mõnisada meetrit enne finišijoont ütles tema auto mootor üles ning Corolla WRC polnud suuteline edasi liikuma. Sainz ja tema kaardilugeja Luis Moya olid mõistagi äärmiselt pettunud ning navigaator viskas oma kiivriga auto tagaklaasi puruks. Oleksid hispaanlased finišisse jõudnud, oleks nad Mäkineni edestanud ühe punktiga.
Tiitlivõitluse lõpplahendus oli uskumatu kõigile. Legendaarseks on saanud üks YouTube’i video, kus Mäkinen annab Soome meediale intervjuud. Ta rääkis, kuidas tiitlilootused kadusid esimese võistluspäevaga ning lõppude lõpuks on tulemus kõigile selge: Sainz tuleb meistriks. Siis heliseb aga soomlase telefon ning ta palub intervjuu pausile panna.
Mäkinen võtab kõne vastu ning talle antakse teada, et Sainz seisab 500 meetrit enne finišit ning katkestab. Soomlane ei suuda oma õnne ära uskuda.
Toyota toonane tiimipealik ja Sainzi ülemus George Donaldson on hiljem rääkinud, et kui Mäkinen katkestas, muutus hispaanlase strateegia täielikult ning ta sõitis väga rahulikult. “Tavaliselt olid meie mootorid väga töökindlad. Lõppude lõpuks tegime võistkonnana vea. Enne seda rallit ega hiljem ei öelnud mootor kordagi üles. Carlos ei väärinud sellist lõppu kuidagi.”
Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.
Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.
Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.