Autoralli MM-hooaeg algab sel nädalal Monte Carlos. Võistlusaasta eel on aga kõige rohkem kogunud tähelepanu üldarvestuses rekordilised viis korda teiseks jäänud Thierry Neuville’i ja tema kaardilugeja Nicolas Gilsouli lahkuminek.
Tegelikult polnud ju fakt ise šokeeriv. Küll kergitas aga kulme tõik selle ajastus. Vaid paar tundi enne Neuville’i sotsiaalmeediasse postitatud teavet oli Gilsoul vahetanud oma Facebooki profiilipilti, kuid ta ilutses seal ikka Hyundai kombinesoonis. Järsku sai aga kõik läbi ning ehkki belglased on teemat mõneti kommenteerinud, poleks ime, kui tõde jääb vaid nende kahe vahele.
Seega vajas Neuville uut kaardilugejat, kelleks sai MM-kogemusega Martin Wydaeghe. Aga ta pole Gilsoul ja pole ka ilmselt nõnda hea, sest belglased ei võitndu 13 MM-rallit ega heidelnud tiitli eest lihtsalt ilusate silmade eest.
Muidugi, see ei tähenda, et Wydaeghe on kehv. Kindlasti mitte, kuid et tema WRC-klassi karjäär algab Monte Carlos, tuleb loota, et lained ei löö tema jaoks üle pea. Kas Wydaeghe ja Neuville’i koostöö jätkub ka pärast Monte Carlot, pole praegu selge.
Ralliajalugu mäletab aga hetki, kus tippsõitjad on pidanud viimasel hetkel navigaatorit vahetama ja see kõik on lõppenud väga rõõmsalt.
Võtame näiteks 1993. aasta Argentina ralli, kus tõusis poodiumi kõrgeimale astmele neljakordne maailmameister Juha Kankkunen. Tavaliselt soomlasele kaarti lugenud Juha Piironeni tabas võistkonna hotellis ajuverejooks, mistõttu ei saanud ta mõistagi starti minna. Kankkuneni kõrvale istus samal aastal temaga maailmameistriks kroonitud Nicky Grist.
Või krutime ajaratast 1995. aastasse. Eraelulistel põhjustel ei saanud hooaeg varem maailmameistriks kroonitud Didier Auriol arvestada tavapärase kaardilugeja Bernard Occelliga, kes teavitas prantslast oma otsusest vähem kui 24 tundi enne starti. Occellit asendas Denis Giraudet, kes võitis koos Aurioliga ka etapi!
Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?
Panustamisrubriigis keskendume mõistagi Monte Carlo rallile. Võistlus läheb lahti sel neljapäeval ehk 21. jaanuaril ja lõpeb pühapäeval, nagu rallid ikka.
Võitja osas peavad Betsafe’i koefitsiendimeistrid suursoosikuks seitsmekordset maailmameistrit Sebastien Ogier’d. See on ka igati loogiline, sest Toyota äss on ju tšempion ning Monte Carlo ralli keskuseks on Prantsusmaa linn Gap, kust on 37-aastane roolikeeraja ka pärit.
Monte Carlos on Ogier poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud tervelt kuus korda. Koefitsiente vaadates võiks hooaja avaetapil puhtalt väärtuspanuseks pidada Elfyn Evansit, kes oli mullu pikalt võidukonkurentsis, kuid langes lõpuks üsna kindlalt Neuville’i ja Ogier’ selja taha.
Kui Neuville poleks kaardilugejat vahetanud, oleks ilmselt just tema meie soosik number üks. Muide, belglane rääkis ka ise Saksamaa väljaandele Motorsport Aktuell, et on enda arvates Monte Carlo soosik, kuid see oli enne lahkuminekut Gilsouliga.
Ott Tänaku koefitsient on täitsa korralik, aga Montes pole ta veel kunagi võitnud. Ogier’ vastu saamiseks peab eestlane end ületama, mis pole muidugi välistatud, aga pigem tundub tõenäolisem, et Tänak lõpetab poodiumil või heitleb esikolmiku koha nimel.
Seega teeme ka panuse, et Ogier lõpetab üldarvestuses Tänakust eespool. Koefitsient pole midagi mesimagusat, aga siiski küllalt väärtuslik.
Kalle Rovanperä on küll maailma suurim rallitalent, kuid ta sammub arenguredelil ülespoole külma kõhuga ega kavatsegi liiga kiirelt liiga palju oodata. See on väga täiskasvanulik käitumine, kuid eks Rovanperä olegi küpsem kui paljud temast mitu aastat vanemad sõitjad.
Piloodid räägivad ikka, et Monte Carlo on hooaja üks keerulisemaid, kui mitte kõige keerulisem etapp, ning on ilmselge, et silmad kinni ei lähe seal keegi gaasipedaali põhja vajutama. Rovanperä jaoks on oluline pikk perspektiiv ja see tähendab kogemuste kogumist. Seega tundub loogiline, et tänavu võtab Rovanperä Monte Carlos taas võrdlemisi rahulikult ning ei hakka tegema suuri riske.
Teemu Sunineni jaoks on aga käesolev hooaeg väga oluline. Ta teeb M-Spordi Ford Fiestaga kaasa pooliku hooaja, kuid WRC-klassis jätkamiseks vajab ta häid tulemusi rohkem kui õhku. Seega ei saa tema liiga turvaliselt sõitma, sest peab mõtlema ka tulemusele. See sisendabki meile optimismi, et kui lõpp-protokoll on paigas, on Suninen seal Rovanperäst kõrgemal kohal.
Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Lisaks, kui oled uus klient, on Betsafe sulle valmis meisterdanud erilise pakkumise mõeldes just Monte Carlo rallile. Kui panustad ühe euro sellele, et Tänak tuleb Prantsusmaal kihutataval rallil vähemalt kolme parema hulka, saad oma raha tagasi tervelt 35-kordselt. Aga nagu ütlesid legendid, pole see veel kõik: Betsafe annab sulle omalt poolt lisaks 35 tasuta spinni Starburstis. Pakkumine võta vastu SIIN.
E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!
Betsafe’i värskeim kampaaniapakkumine keskendub aga virtuaalspordimängudele ehk spordile, mis ei maga mitte kui kunagi. Mis see täpsemalt on, vaata SIIT.
Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.