Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Wimbledon 2019 naiste üksikmängu finaal: Serena Williams ja Simona Halep valmis ajalugu tegema - Spordijutud.com

Wimbledon 2019 naiste üksikmängu finaal: Serena Williams ja Simona Halep valmis ajalugu tegema

Nii ameeriklanna Williams kui rumeenlanna Halep on väga heas vormis ja kohtumine tõotab tulevärki!


Wimbledoni naiste üksikmängus on finalistid selgunud ning finaalgi kohe ukse taga. Omavahel kohtuvad rumeenlanna Simona Halep ja elav legend Serena Williams. Mõlemad tennisistid teevad 13. juulil Londonis murule astudes ka ajalugu – Halep on esimene rumeenlanna, kes on Wimbledonis finaali jõudnud ning 37-aastasest Williamsist saab laupäeval profitennise ajastu vanim slämmiturniiri naiste üksikmängu finalist.

Williamsit peetakse küll favoriidiks, kuid Halep on mitmel korral olnud maailma esireket ning näidanud mulluse Prantsusmaa lahtiste võiduga, et on võimeline suure slämmi turniiri võitma.  Seega on tagumine aeg võtta finalistid luubi alla, vaadata üle kummagi senised sooritused, hetkevorm ja šansid võita selle aasta kolmas suure slämmi turniir.

Simona Halep on õppinud muru armastama

Foto: TT

Endisele maailma esireketile Simona Halepile on laupäevane Wimbledoni finaal esmakordne sündmus – tema varasem parim tulemus sel turniiril pärineb aastast 2014, mil rumeenlanna jõudis poolfinaali. See illustreerib selgelt, et murul mängimine ei ole 27-aastase meelistegevus.

Sel turniiril on Halep aga eriti head minekut näidanud ning jõudnud finaali paljude arvates keerulisemat teed pidi kui tema laupäevane vastane Williams. Rumeenlanna on ka ise öelnud, et tänavusel turniiril on ta hakanud murul mängimist armastama.

Seitsmenda asetusega Halep jõudis finaali seljatades Aliaksandra Sasnovitši 6-4 7-5, Mihaela Buzarnescu 6-3 4-6 6-2, Victoria Azarenka 6-3 6-1, Cori Gauffi 6-3 6-3, Shuai Zhangi 77-6 64-1 ja Elina Svitolina 6-1 6-3. Eriti muljetavaldav oligi poolfinaal 8. Paigutusega ukrainlanna Svitolina vastu, kes polnud kunagi varem slämmiturniiril nelja sekka jõudnud.

Tund aega ja 12 minutit toimunud matšis tekkis korduvalt tunne, et ukrainlanna võitleb end mängu tagasi ja teises setis oli vahepeal skoor 3-3, kuid Halep ei vääratanud ning võttis kindla võidu, kuigi mäng ei olnud kindlasti nii ühepoolne, kui lõppskoor mõista annab.

Mullusel Wimbledoni turniiril langes rumeenlanna konkurentsist juba kolmandas ringis ning tema jaoks on suur asi siin juba finaali jõudmine: “See on võrratu tunne ja ma olen väga elevil – muidugi ka närvis. See on üks mu elu parimaid hetki,” kommenteeris naine, lisades, et ta läheb finaali võitma, mitte Williamsit peatama.

Halep võitis oma esimese slämmiturniiri eelmisel aastal Roland Garrosil ning on Prantsusmaa lahtistel veel kahel juhul finaali jõudnud. Samuti jõudis rumeenlanna 2018. aasta Austraalia lahtistel finaali. Tema selle aasta võitude-kaotuste statistika on 31-10 (8-1 murul) ning parimad tulemused on finaalmängud Madridis ja Dohas.

Serena Williamsit survestab ajaloo taak

Foto: TT

See aasta on Williamsil kulgenud üle kivide ja kändude. Haigus ja vigastused olid lubanud tal enne Wimbledoni pidada tänavu ainult 12 matši. Pärast Prantsusmaa lahtistel saadud kaotust kolmandas ringis jäi Williams mõneks ajaks Prantsusmaale ravile ning tundis end lõpuks hästi alles Inglismaal Wimbledoniks valmistudes.

Seda, et ameeriklanna hea vorm on tagasi, on viimasel kahel nädalal ka selgelt näha olnud. 10. asetusega Williams on teel finaali võitnud Giulia Gatto-Monticonet 6-2 7-5, Kaja Juvanit 2-6 6-2 6-4, Julia Goergesit 6-3 6-4, Carla Suarez Navarrot 6-2 6-2, Alison Risket 6-4 4-6 6-3 ja Barbora Strycovat 6-1 6-2.

Kuigi Williams on olnud raskustes nii Juvani kui ka veerandfinaalis Riske vastu, siis poolfinaal Strycova vastu oli tõeline tour de force. Tund aega kestnud mängus võitis Williams asetuseta tšehhitari vastu esimeselt servilt 89 protsenti punktidest, mängides puhtalt ja võimsalt.

Meedias on juba ammu räägitud faktist, et Williamsil on ainult üks slämmiturniiri võit puudu, et jagada kõigi aegade rekordit Margaret Courtiga, kelle nimel on 24 suure slämmi võitu. Kindlasti mõlgub see ka seitsmekordse Wimbledoni tšempioni enda mõtetes, kuigi ta ise sellest ei räägi.

Enneolematust pingest kõneleb ka asjaolu, et Williamsi viimane suurvõit tuli aastal 2017 Austraalia lahtistel ja nii pikka slämmipõuda ei ole ta oma karjääris varasemalt kogema pidanud. Kokku on ameeriklanna kaotanud viimasest kuuest finaalist lausa neli, mis on samuti enneolematu, sealhulgas kaks viimast – mullu Wimbledonis ja USA lahtistel. Samas võib talle lohutust ja lootust pakkuda fakt, et kolme järjestikust slämmifinaali ei ole ta kunagi kaotanud.

Laupäeval teeb Williams oma 32. suure slämmi finaalmängu, mis asetab ta kõigi aegade tabelis Martina Navratilova kõrvale ja üksnes Chris Everti (34) taha. Tema selle aasta võitude-kaotuste statistika on 15-3 (6-0 murul).

Mida võtta arvesse panustamisel?

Halep ja Williams on kohtunud oma karjääri jooksul 10 korda ja ajalugu on selgelt ameeriklanna poolel – tulemused on 9-1 Williamsi kasuks. Viimati kohtusid nad aasta algul Austraalia lahtistel ja pingelise kolmesetilise mängu võitis taaskord Williams.

Slämmiturniiridel on nad varem kohtunud veel 2016. aastal USA lahtistel ja 2011. aastal Wimbledonis ning ka nendel puhkudel võitis kolmesetilise kohtumise ameeriklanna. Samuti on Williams võitnud viimased viis omavahelist kohtumist.

Nii ajalugu kui saatus paistavad olevat Williamsi poolel ja seda näitavad ka Betsafe’i koefitsiendid – ameeriklanna võidule korrektselt panustades teenib oma raha tagasi 1,50-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 12.07.2019 @12.00 seisuga

Poolfinaalis tundus Williams tõesti alistamatu, kuid samas tasub meeles pidada, et tema viimatised sooritused finaalides on omajagu soovida jätnud ning tekitanud küsimusi, kuidas ta vaimselt sellise pinge all vastu peab. Sestap ei ole ka Halepi võidukoefitsient sugugi kõrge ning 2,50 võib pakkuda isegi täitsa head väärtust, eriti kui rumeenlanna ei jää kohe alguses arvestatavasse kaotusseisu.

Küll aga tundub, et settide koguarv saab olema üle 2,5 (koefitsient 2,36). Eripanustest tasub kaaluda sellist kombot, et Williams võidab mängu, kuid mõlemad mängijad võidavad seti (koef 4,00). Sellest johtuvalt võib ka pakkuda, et setivõidud jaotuvad 2-1 Williamsile (koefitsient 3,90). Arvestades, kui võimas Williams praegu tundub, siis pakub head väärtust panus, et ameeriklanna võidab esimese seti ja ka kogu matši (koef 1,87).

Betsafe’i koefitsiendid 12.07.2019 @12.00 seisuga

Igatahes tõotab see kohtumine väga äge tulla ning ei maksa imestada, kui me oleme tunnistajateks tõelisele klassikale, millest räägitakse veel aastaid ja aastaid hiljem!

log in

reset password

Back to
log in