Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 22.) kohtub täna korraliku tasemega Palermo WTA-turniiri veerandfinaalis Elisabetta Cocciarettoga (WTA 157.). Turniiril neljanda asetuse saanud meie naine on koefitsiente vaadates selge favoriit, kuid itaallanna senine turniir paneb annab mõista, et seis peaks olema võrdsem.
Nimelt on 19-aastane Cocciaretto kaheksa parema hulka jõudmiseks alistanud kaks tugevat mängijat. Polona Hercog (WTA 45.) kaotas talle 6(1):7, 3:6 ja Donna Vekic (WTA 24.) 2:6, 4:6.
Kesk-Itaalia sadamalinnast Anconast pärit Cocciaretto teekond nii kaugele on seda üllatavam, et tema noortekarjäär polnud midagi säravat. Jah, korralikke tulemusi oli, kuid üleliia head muljet ta ei jätnud.
Neiu on juba praegu saanud profikarjääris maitsta edu. Eelmise aasta lõpus võitis ta kaks ITF-turniiri, alistades neist ühe finaalis endise maailma viienda reketi Sara Errani.
Milline on Cocciaretto stiil?
Eesti tennisesõbrad mäletavad Cocciarettot ehk tänavusest veebruarist, kui Tallinnas mängiti Fed Cup’i turniir. Itaallanna käis platsil kolmes üksikmängus, alistades sealjuures Venemaal sündinud Maarjamaa esindaja Jelena Malõgina ülikindlalt 6:1, 6:1.
Eksperdid ütlevad, et Camerino ülikoolis juurat õppiva Cocciaretto üheks tugevuseks on jõulised ja täpsed löögid ning ta ei karda löökidega riske võtta. Täpselt sama võib kosta ka Kontaveidi kohta.
“Minu tennis on agressiivne ja üritan seda näidata nii servil kui ka pallingut vastu võttes,” on viieaastaselt armastatud alaga tegelema hakanud Cocciaretto oma stiili iseloomustanud. “Kui lähen väljakule, ei pea ma mõtlema, kes on teisel pool võrku või mis mind ümbritseb. Pean lihtsalt oma tennist mängima ja küll matš läheb nii, nagu ta minema peab.”
Statistikat vaadates torkab silma, et Cocciaretto esimese servi õnnestumisprotsent on tervelt 72,6, mis kuulub naiste tennises ülemisse poolde. Tõsi, ta võidab 54,7% esimese servi punktidest, mis paneb aga õlgu kehitama. Näiteks Kontaveit servib esimese katsega õigesse kasti 64% juhtudest, kuid võidab tervelt 65,9% esimese servi punktidest. Tippudel jääbki võitmisprotsent keskmiselt 65 kanti.
Seega on eestlannal olemas selge koht, kus Cocciarettot haavata. Pealegi on Kontaveit servi murdmises üsna hea. Näiteks eile murdis ta Laura Siegemundi (WTA 65.) pallingu tervelt kuus korda.
Kontaveidi puhul tuleb esile tõsta, et ta on sel hooajal võitnud 42% vastase servidest. See annab vastavas WTA-edetabelis tervelt 14. koha. Kui panna kokku Cocciaretto mitte just kõige parem serv ja eestlanna hea vastase pallingugeimi võitmine, saame kokku kokteili, mis peaks Kontaveidile mesimagusalt maitsma.
Kontaveit maadleb tervisehädadega
Samas pole taevas 24-aastase eestlanna kohal pilvitu. Kontaveit rääkis pärast Siegemundi alistamist pressikonverentsil, et talle teeb häda vasaku jala tuhar. See valmistas muret juba eelmisel nädalal Tallinnas mängitud Eesti-Läti maavõistluses, kus Kontaveit tegi säru nii Jelena Ostapenkole (WTA 41.) kui ka Anastassija Sevastovale (WTA 43.).
Kaia Kanepi mantlipärija avaldas lootust, et täna on seis parem. Tõele au andes polnud Siegemundi vastu tuharaprobleemi mängupildis näha, kuid mis toimub sportlase sees, jääb mõistagi nähtamatuks.
Muide, Kontaveit mäletab Cocciaretto matši Malõgina vastu, kus itaallanna tegi eestlanna sõnul väga hea esituse. Nigel Searsi juhendatav Maarjamaa esinumber lisas, et näiteks Vekici vastu oli Cocciaretto Palermos väga agressiivne ning liikus hästi.
Kontaveidi ja Cocciaretto lahing algab Sitsiilia pealinna saviliivaväljakul turniiri tänase teise kohtumisena. Eeldatav algusaeg on kell 19, kuid see võib nihkuda nii varasemaks kui ka hilisemaks. Poolfinaalis kohtub selle paari võitja esimesena asetatud Petra Martici (WTA 15.) või Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 119.). Kohtumist näeb Inspira telekanalist või Delfi TVst.
Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?
Betsafe pakub Palermo WTA-turniirile kamaluga koefitsiente ning ärge unustage, et kohtumistele saab teha ka live-panuseid. Naiste tennises on mängu jälgimine kuratliku tähtsusega, sest lahingud võivad käia väga üles-alla ning initsiatiivi liikumine ühele või teisele mängijale on küllaltki hõlpsalt näha ja tuntav.
Aga tuleme nüüd tänase mängu juurde. Lihtsalt Kontaveidile panustamises pole suurt mõtet, kuna eestlanna võidukoefitsient on vaid 1,31. Cocciaretto vastav arv on aga oluliselt magusam – 3,25 – ning pakub tõele au andes väärtust. Langesid ju nii Hercog kui ka Vekic võrdlemisi kindlalt. Samas jääb itallanna võidule panustamine pigem rasvase rinnaga julgete huntide pärusmaaks.
Tegelikult räägib ju statistika Kontaveidi kasuks. Panus, et eestlanna võidab kohtumise kahes setis on veel panustamistväärt koefitsiendiga. Tennisemeediat jälgides hindavad nii mõnedki asjatundjad, et mäng just nõnda ka lõpeb.
Kui Kontaveit võidab juba kahes setis, paistab tõenäoline, et kohtumise lõpuks on ta Cocciarettoga võrreldes olnud parem vähemalt viies geimis. Näiteks 6:4, 6:3 triumf ei kõla põrmugi utoopiliselt.
Lõpetame aga taas ühe riskantsema panusega. Kuna Cocciaretto on väga hästi mänginud, kuid sama on teinud ka Kontaveit, pole sugugi välistatud, et kohtumine ei vaja võitja selgitamiseks kolme setti.
Peaks mäng lõppema kolme setiga, millest Cocciaretto võidab esimese ja Kontaveit viimased kaks, on koefitsient juba täitsa pirakas. Pealegi, Siegemundi vastu ju täpselt nii läkski…
Kui sul varasemalt Betsafe’is kontot pole, oled sootuks õnnega koos. Nimelt võid sa sellisel juhul nendega liitudes teenida 200€ väärtuses tasuta panuseid!
Muide, panustamissõbral ei tasu ära unustada Betsafe’i magusat WRC-pakkumist. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: neli mängijat võidavad eksklusiivse WRC-ralli VIP-paketi kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.
Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle! Vaata täpsemalt SIIT.