Eesti tennise esireket Anett Kontaveit on maailma edetabelis 20. real. Mullu püstitatud tippmargini (14. positsioon) on küll veel minna, samas tundub, et 24-aastane sportlane on käimasoleval hooajal mängimas elu parimat tennist.
Mõneti ütleb seda ka statistika. Kontaveit on vaid korra jõudnud Suure slämmi turniiril kaheksa parema hulka ehk veerandfinali ning see juhtus just tänavu Austraalias. Sealjuures saavutas eestlanna kaks väga head võitu, olles 6:0, 6:1 parem kuuenda asetusega Belinda Bencicist ja kallutas enda kasuks äärmiselt tasavägise matši tulevikutegija Iga Swiatekiga. Poolatar alistus 6(4):7, 7:5, 7:5.
Samuti näib, et Kontaveidi koostöö inglase Nigel Searsiga kannab üsnagi magusaid vilju. Eestlanna tee endise juhendaja Glenn Schaapiga lõppes mullu segastel asjaoludel, kuid hollandlase käe all selge arenguhüppe teinud naise tennis on läinud veelgi paremaks. Samuti on meeldiv tõdeda, et meie naine paistab silma stabiilsusega, mida on tipus püsimiseks hädasti vaja.
Praegu tuuritab Kontaveit ookeani taga, lootes osa võtta ka aasta teises Suure slämmi turniirist USA lahtistest. Tavaliselt toimub lombitagune võistlus pärast Prantsusmaa lahtisi ja Wimbledoni, ent koroonakriisi tõttu on maailm paljuski pea peale pööratud.
Kontaveit on esikümnes
Jõululaupäeval sündinud maarjamaalanna pallib praegu Cincinnati WTA-turniiril, kus ta kuulub kindlalt mustade hobuste sekka. Peaks kõik ideaalselt õnnestuma ja Kontaveit võidab võistluse, tõuseb ta maailma edetabelis parimal juhul taas 14. kohale. Selleks on aga vaja ka konkurentide abi, kelle tulemused ei tohi liiga head olla.
Hoopis paremal positsioonil on Kontaveit edetabelis, mis kajastab vaid 2020. aasta tulemusi. Seal on eestlanna suisa nii kõrgel kui üheksandal kohal ning triumf Cincinnatis võib ta parimal juhul tõsta kolmandaks. Tõsi, ka siis on vaja teiste tennisistide abi.
Ookeani taga tuuritamine võib Kontaveidi edetabelikohtadele tulla väga kasuks. Nimelt on paljud tippmängijad öelnud, et nemad ei taha USAs möllava koroonalaine tõttu sealsel Suure slämmi turniiril osaleda. Näiteks on oma nime maha võtnud WTA pingerea kaks esimest ehk vastavalt Ashleigh Barty ja Simona Halep.
Suure slämmi võistlused on aga teadupärast turniirid, kust on võimalik teenida kõige rohkem edetabelipunkte. Võttes arvesse, et Kontaveit on praegu ka väga heas vormis, pole WTA esikümnesse pääsemine põrmugi võimatu. Samas pole mõtet praegu jagada laskmata karu nahka.
Kontaveit alustas võimsalt
Cincinnatis alustas Kontaveit vägevalt. Ta alistas oma hea sõbranna ja sageda paarismängupartneri Darja Kassatkina (WTA 68.) 6:3, 6:1, ehkki jäi kohe mängu alguses 0:2 taha ning lubas venelannal initsiatiivi haarata. Matš turniiri kvalifikatsioonist alustanud ja õnneliku kaotajana põhitabelisse pääsenud meie idanaabri vastu kestis 55 minutit.
Paar hetke pärast matši antud tenniseareenil tehtud intervjuus kostis Kontaveit, et tal läks mängu sisse elamiseks paar punkti ja geimi aega. “Seejärel tundsin end hästi, servisin hästi ja olin agressiivne. Sain Palermo turniirilt enesekindlust. Ootan eelseisvaid mänge ja turniire põnevusega.”
Pressikonverentsil täiendas ta: “Plaan oli juba kohtumise eel paika pandud ja püüdsin olla võimalikult agressiivne. Alguses siiski kohe kõik nii ei läinud, alustasin ärevalt ning kerge pabin oli sees. Õnneks sain sellest mõõnast kiiresti üle ja olin taas mängus sees.”
Mida ütlevad Betsafe’i koefitsiendid?
Cincinnati teises ringis astuvad võistlustulle mitmed tipud. Näiteks said avaringist vabastuse legendaarne Serena Williams, tänavuste Austraalia lahtiste võitja Sofia Kenin ja kuuenda asetusega Petra Kvitova.
Teine ring ei vii Kontaveiti kokku ühegi tippude tipuga. Talle astub vastu šveitslanna Jil Belen Teichmann (WTA 54.), kes alistas avaringis endast maailma edetabelis ühe koha võrra paremal positsioonil oleva Danielle Collinsi 6:3, 6:3.
Tegemist on Kontaveidi ja Teichmanni esimese omavahelise kohtumisega, mis algab 24. augustil Eesti aja järgi kella 21-22 paiku. Kvalifikatsiooni kaudu põhitabelisse pääsenud šveitslanna on sarnaselt eestlannale korralikus hoos, jõudes enne Cincinnatit finaali Lexingtonis. Tõsi, ühtegi väga kanget vastast ta alistama ei pidanud.
Kontaveidi favoriidikoormat tõestab ka tema võidukoefitsient, mis on 1,53. Et see pole meie jaoks piisavalt suur koefitsient ja eestlanna on tõepoolest väga-väga heas hoos, ennustame, et ta võidab tänase matši settidega 2:0.
Kes Kontaveidi 2:0 võitu ei usu, aga arvab, et eestlanna teeb Teichmannile siiski säru, leiab samuti endale meelepärase panuse. Näiteks saab ennustada, et Kontaveit võidab esimese seti ja matši ehk sellisel juhul ennustatakse lahingu minemist kolme setti. Kuna šveitslanna pole papist naine ning on samuti korralikus hoos, pole see põrmugi võimatu!
Tõsi, kui viimane panus tundub teile ahvatlevam või loogilisem, siis tasub vaadata üht teist panusetüüpi. Nimelt saab ennustada, et nii Kontaveit kui ka Teichmann võidavad ühe seti ning mängu lõppskoor näitab maailma 20. reketi paremust. Selle koefitsient on kolmest vihjest kõige magusam ning omab selget väärtust, ehkki meie hinnangul on tõenäolisem Kontaveidi 2:0 võit.
Lisaks tasub silma peal hoida meie WRC-pakkumisel. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: neli mängijat võidavad eksklusiivse WRC-ralli VIP-paketi kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.
Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle! Vaata täpsemalt SIIT.