Kaia Kanepi on pikalt olnud Eesti esireket ning alles Anett Kontaveit suutis ta troonilt tõugata. Olgu, Kanepi pole enam meie esinumber, kuid see ei vähenda tema oskusi: sel nädalal oleme olnud tunnistajateks faktile, et ta suudab kollitada ka maailma absoluutseid tippe.
Meie tahame aga tähelepanu juhtida faktile, et Kanepile kuulub Eesti naiste tenniseloos nii mõnigi tippmark. Näiteks on ta karjääri jooksul teeninud peaaegu 6,5 miljonit USA dollarit auhinnaraha, edestades Anett Kontaveiti umbes pooleteise miljoniga.
Siinkohal tuleb muidugi rõhutada, et auhinnarahadest lähevad maha mitmed tasud. Olenevalt turniiri asukohast tuleb maksta vähe või palju makse, oma osa nõuab ka treener, majutus, varustuse hooldamine jne.
WTA-turniire on Kanepi võitnud rekordilised neli. Ta on mänginud kaheksas finaalis, millest viimane oli 2013. aasta mais Brüsselis, kus ta suutis saviliivaväljakul alistada hiinlanna Peng Shuai 6:2, 7:5. Oma esimese WTA-turniiri võitis ta 2010. aasta juulis, esimesse finaali jõudis 2006. aasta novembris.
Kanepi saldo on hea, aga Kontaveidil veel parem
35-aastasest Kanepist kümme aastat noorem Kontaveit on WTA-turniiridel tõstnud võidutrofee pea kohale korra, olles 2017. aasta juunis parim s’Hertogenboschis mängitud muruturniiril. Finaali on ta jõudnud kokku kuuel juhul, neist viimasena mullu augustis Palermos.
Kanepi ja Kontaveit on Eesti parimad naised ka ITF-turniirivõitude arvestuses (peame silmas vaid üksikmängu). Neist esimesel on 18 esikohta, millest kaheksa on tulnud viimase nelja aasta jooksul. Tennisesõbrale pole see muidugi mingi uudis, sest Kanepi on meelega mänginud üsnagi paljudel ITF-võistlustel, et veidigi parandada oma edetabelikohta, et pääseda suure slämmi turniiridel (Austraalia, Prantsusmaa ja USA lahtised ning Wimbledon) otse põhitabelisse.
Sealjuures on ka huvitav märkida, et Kanepi on ITF-tasemel jõudnud finaali 24 korda, seega on tema võiduprotsent väga hea. Kontaveidi saldo on aga veelgi parem: tema on 14 ITF-finaalist võitnud 11, viimane triumf sel tasemel jääb veidi enam kui nelja aasta tagusesse aega.
ITF-turniire on võitnud ka tänaseks endised tennisistid Maret Ani ja Margit Rüütel: neil on vastavalt seitse ja kuus võitu. Rüütel võitis pooled ITF-finaalidest ning huvitav on märkida, et oma esimeses ITF-finaalis kohtus ta 2000. aasta juunis just Kanepiga, kellele ta jäi alla 1:6, 2:6.
Ani ITF-finaalide saldo on aga 7-14. Ehk pakub lohutust tõik, et viimaseks jäänud ITF-finaalis alistas Ani 2009. aasta novembris Türgis Istanbulis rootslanna Johanna Larssoni.
Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?
Panustamisrubriigis keskendume mõistagi tennisele. Kaia Kanepi (94.) on taas heas hoos. Austraalias toimuval Gippsland Trophy WTA-turniiril on eestlanna jõudnud kolmandasse ringi, alistades avaringis 1:6, 7:5, 6:2 kohaliku tennisisti Astra Sharma (WTA 129.) ja teises ringis maailma seitsmenda reketi Arina Sabalenka 6:1, 2:6, 6:1.
Sealjuures tasub märkida, et Sharma vastu oli Kanepi väga lähedal kaotusele. Austraallanna juhtis teises setis 5:4 ning tal oli kasutada enda palling, kuid Haapsalust pärit 35-aastane vanameister suutis servi murda ja ohjad haarata. Võit Sabalenka üle oli kahtlemata suurepärane, eriti aga sellepärast, et valgevenelannal oli käsil 15-mänguline võiduseeria.
Kolmandas ringis kohtub Kanepi Daria Kassatkinaga (WTA 71.), kes on Eesti tennisefännidele tuttav kuju. On ta ju meie esireketi Anett Kontaveidi (WTA 23.) üks paremaid sõbrannasid ning eestlanna ja venelanna on koos korduvalt pallinud paarismängus.
Kassatkina on Gipsland Trophyl alistanud Mihaela Buzarnescu (WTA 138.) 6:1, 6:1 ja Polona Hercogi (WTA 49.) 6:4, 6:3. Seega on ka venelanna heas hoos, tänu millele pole mingi ime, et Kanepi ja Kassatkina lahingu võitja koefitsiendid on üsna võrdsed. Eestlanna pakub aga paremat väärtust.
Paremat väärtust leiab aga, kui panustada, et näeme kohtumises kolme setti. Jah, Kassatkina on heas hoos, kuid seda on ka Kanepi, kelle mõlemad mängud on läinud kolmandasse ehk igal juhul otsustavasse vaatusesse.
Millal Kanepi ja Kassatkina kohtuvad? Matš toimub turniiri seitsmendal väljakul ning algab Eesti aja järgi 3. veebruaril umbes kella kuue ajal varahommikul. Et enne seda peetakse seal kolm mängu, võib algusaeg teistest kohtumistest sõltuvalt oluliselt muutuda.
Kui Kanepil õnnestub Kassatkina alistada, kohtub ta veerandfinaalis ehk kaheksa parema hulgas itaallanna Jasmine Paolini (WTA 97.) või tšehhitari Karolina Muchovaga (WTA 27.). Jooksvas maailma edetabelis on eestlanna tänu heale esinemisele Austraalias kerkinud 90. kohale.
Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.
Lisaks aitab Betsafe viia oma spordiennustus uuele tasemele. Ah et kuidas? No eks vaata SIIT.
Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.