2020 kanti maailma ajalooannaalidesse kui üks keerulisemaid pärast I ja II maailmasõda. Seda mõistagi koroonaviiruse tõttu, mis viis möödunud aastal siit ilmast enam kui 1,8 miljonit inimest. Ent lahkunuid oli mullu veelgi ning suurte korvpallisõpradena meenutamegi nüüd eelmisel aastal siit ilmast lahkunud endiseid NBA mehi.
Robert Archibald (39)
Suurema osa oma karjäärist Euroopas veetnud Archibald tegi Šotimaa korvpalliajalugu 2002. aastal, kui ta valiti Memphis Grizzliese poolt NBA draft’i 32. mehena. Lisaks õnnestus tal Unelmate liigas kanda veel Phoenix Sunsi, Orlando Magicu ja Toronto Raptorsi särki, kuid läbilöök jäi 211 cm pikkusel mehemürakal teisel pool ookeani siiski tegemata.
Kokku käis ta kahe hooaja jooksul väljakul 44 kohtumises ning tema karjääri keskmised näitajad olid 1,2 punkti ja 1,7 lauapalli mängus.
Mark McNamara (60)
1982. aasta NBA draft’i 22. valik veetis oma debüüthooaja Philadelphia 76ersis Moses Maloni kõrval õppides. Hooaja peale lasti teda platsile ainult 36 puhul, kuid pingimehe raske rolli korvas ilmselt heaga kevadel sõrme saadud NBA meistrisõrmus. Jah, McNamaral õnnestus debüüthooajal kohe tšempioniks tulla.
Kokku pallis 211 cm pikkune ja põhiliselt tsentrina tegutsenud McNamara NBAs kaheksa hooaega (San Antonio Spurs, Kansas City Kings, 76ers, Los Angeles Lakers ja Orlando Magic) ning tema keskmisteks näitajateks olid 3,5 punkti, 3,0 lauapalli mängus.
Jim Tucker (87)
Ka 201 cm pikal Tuckeril õnnestus oma NBA debüütaastal kohe meistriks tulla, seda Syracuse Nationalsi ridades 1955. aastal. Ent mis veelgi märkimisväärsem: tema ja Earl Lloyd olid esimesed mustanahalised, kes NBA meistri ridadesse kuulunud. Kokku kestis ääremängija NBA karjäär kolm hooaega ning tema keskmisteks näitajateks olid 4,1 punkti ja 3,5 lauapalli mängus.
Ent oma teisel hooajal jõudis ta maha lüüa verstaposti, mis ületati alles 2018. aastal. Nimelt oli üle 60 aasta tema nimel Unelmate liiga kiireim kolmikduubel. Kui praegu vaatab rekorditähise tagant vastu Nikola Jokici nimi (14 min ja 33 sekundit), siis Tuckeril kulus 1955. aastal selleks 17 minutit.
Johnny McCarthy (86)
185 cm pikkune mängujuht valiti NBAsse küll juba 1956. aastal, kuid tema esimene sutsakas Unelmate liigas kestis armeekohustuse tõttu kõigest aasta. 1958. aastal naastes oli McCarthy juba sootuks teine mees ning tema statistilised näitajad olid kahekordistunud.
Enne karjääri lõppu õnnestus tal käed lüüa ka Boston Celticsiga, kellega ta 1964. aasta kevadel ka NBA meistriks tuli. McCarthy karjääri keskmised näitajad olid 7,8 punkti, 3,6 lauapalli ja 3,7 korvisöötu mängus.
Ühtlasi on McCarthy üks neljast mängijast, kes saanud oma play-off debüüdil maha kolmikduubliga, ülejäänud mehed on Magic Johnson, LeBron James ja Nikola Jokic.
Les Hunter (77)
Hunteril õnnestus endale nime teha juba enne NBAsse siirdumist, sest just tema oli 1963. aastal NCAA ehk ülikoolide tšempioniks kroonitud Loyola Ramblersi üks põhilisi vedureid.
Ent sellele ei järgnenud kohene edu profina. Detroit Pistons küll valis ta 1964. aasta NBA draft’is, kuid vahetas ta kärmelt Washington Bulletsisse. Sealgi pidi Hunter piirduma statistirolliga. Seejärel otsustas ta astuda sammu tagasi ning pallida madalamal tasemel, kuniks 1967. aastal asutatud ABA (toona NBAga konkureerinud liiga) ta karjääri uuesti õide puhus ning tal õnnestus mängida ka kahel ABA Tähtede mängul.
Karjääri keskmised näitajad: 12,3 punkti, 6,9 lauapalli, 1,6 korvisöötu
Eddie Johnson (65)
Eddie Johnson, sünninimega Edward Lee Johnson Jr. valiti 1977. aastal NBAsse Atlanta Hawski poolt. Kuigi ta oli alles draft’i 49. valik, hakkas ta kärmelt endale liigas nime tegema ning tõusis Hawksi üheks põhimeheks. Nii 1980. kui ka 1981. aastal valiti ta fännide poolt NBA Tähtede mängu algkoosseisu.
Pärast üheksat Atlantas veedetud aastat pallis ta põgusalt veel ka Cleveland Cavaliersis ja Seattle Supersonicsis, kuniks kokaiinilembus karjäärile joone alla tõmbas. Tema karjääri keskmised näitajaid olid 15,1 punkti, 2,3 lauapalli ja 5,1 korvisöötu mängus.
Clifford Robinson (53)
1989. aastal Portland Trail Blazersi poolt valitud 208 cm pikkune korvialune mehemürakas pallis Unelmate liigas 2007. aastani. Ent Robinsoni reaalne karjäär jääb ikkagi eelmise sajandi lõppu, kui ta valiti esmalt 1993. aastal NBA aasta varumeheks ning aasta hiljem pääses veel ka Tähtede mängule.
Aga nagu öeldud, kokku pallis ta NBAs 18 hooaega ning mehe keskmisteks näitajateks olid 14,2 punkti, 4,6 lauapalli ja 2,2 korvisöötu mängus.
Jerry Sloan (78)
Hiljem Utah Jazzi peatreenerina endale nime teinud Sloan oli omal ajal päris kibe käsi ka korvpalliparketil. Ta oli 1965. aasta NBA draft’i neljas valik ning pallis lõpuks Unelmate liigas 11 hooaega. Oma debüütaasta veetis Sloan Baltimore Bulletsis, kuid aasta hiljem toimunud laienemise raames tuli tal kolida Chicago Bullsi leeri, kus temast sai “Original Bull” ehk see õige pull.
Sloan palliski ülejäänud kümme hooaega Bullsi särgis ning viis nad enne Jordani ajastut oma ainsa divisjoni tiitlini. Isiklikus plaanis õnnestus tal osa võtta ka kahest Tähtede mängust ning neljal korral valiti Sloan ka NBA parimasse kaitseviisikusse. Tema karjääri keskmised näitajad olid 14,0 punkti, 7,4 lauapalli ja 2,5 korvisöötu mängus. 1978. aastal sai tema mängunumbrist (4) ka esimene Bullsi poolt lae alla tõmmatud särk.
Wes Unseld (74)
Hilisem Washington Bulletsi peatreener veetis ka kogu oma mängijakarjääri Bulletsi leeris. Vahet pole, kas klubi paiknes siis parasjasti Baltimore’is või juba pealinnas. Unseld oli Bulletsi esimene tõeline legend, kes tüüris tiimi 1978. aastal ka NBA meistriks.
Isiklikus plaanis oli Unseld staariks tõusnud juba kümme aastat varem, mida illustreerib kõige paremini vast fakt, et 1969. aastal ehk tema debüüthooajal pälvis ta nii NBA aasta uustulnuka kui ka MVP auhinna. Säärase tembuga oli enne teda hakkama saanud vaid Wilt Chamberlain.
Unseldi karjäär NBAs kestis 1981. aastani ning tema keskmised näitajad olid lõpuks 10,8 punkti, 14,0 lauapalli ja 3,9 korvisöötu mängus.
Kobe Bryant (41)
20 aastat, viis meistritiitlit, üks MVP auhind, 18 Tähtede mängu, kahekordne NBA skoorikuningas ning 1997. aasta NBA pealtpanekukunn. Selline oleks ehk Kobe Bryanti karjääri lihtsustatud kokkuvõte.
Terve karjääri Los Angeles Lakersis veetnud tagamehe keskmised näitajad: 25,0 punkti, 5,2 lauapalli ja 4,7 korvisöötu mängus.
Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?
Korvpalliliigas NBA on taas ees ootamas mitmeid põnevaid vastasseise ning esimesena jäi meile silma Sacramento Kingsi (5–10) ja New York Knicksi (8–8) laupäevane duell. Kui hooaja eel oleks selle mõõduvõtu kaalukausid olnud pigem lääneranniku poole, siis Julius Randle eestvedamisel on Knicks isegi igati korralikku mängu näitamas. Praeguseks on meeskond kohati hämmastaval kolmemängulisel võidureel ning nood triumfid pole tulnud mingite mahlamütside üle, vaid kotitud on teiste seas nii Bostonit kui ka Golden State’i. Kings seevastu on kaotanud neli mängu järjest ning vaadates ka koefitsientidele otsa, oleks Knicksi võidu korral saadav rahanatukene veidi ahvatlevam.
Teiseks duelliks võtame luubi alla Phoenix Sunsi (8–5) ja Denver Nuggetsi (7–7) vastasseisu. Kuigi näiliselt on tiimid läänekonverentsis eri positsioonidel (vastavalt 4. ja 9.) siis reaalsuses on nende vahe võrdlemisi väike. Sunsi puhul saab pigem rääkida hooaja alguse üllatustest ning soodsast graafikust, mis on lubanud neil noppida võide Rocketsi, Raptorsi ja Pelicansi üle. Samal ajal kui Denver on pidanud maadlema vahetute läänekonverentsi rivaalidega. Tahtmata midagi Sunsilt ära võtta kiikame meie siiski – veidi Nikola Jokici mõjutuste toel – Nuggetsi poole, kel on kasutada ka üks lisa puhkepäev.
Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Lisaks, kui oled uus klient, on Betsafe sulle valmis meisterdanud erilise pakkumise mõeldes just Monte Carlo rallile. Kui panustad ühe euro sellele, et Tänak tuleb Prantsusmaal kihutataval rallil vähemalt kolme parema hulka, saad oma raha tagasi tervelt 35-kordselt. Aga nagu ütlesid legendid, pole see veel kõik: Betsafe annab sulle omalt poolt lisaks 35 tasuta spinni Starburstis. Pakkumine võta vastu SIIN.
E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!
Betsafe’i värskeim kampaaniapakkumine keskendub aga virtuaalspordimängudele ehk spordile, mis ei maga mitte kui kunagi. Mis see täpsemalt on, vaata SIIT.