Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
NBA-rekordid, mis ilmselt kunagi ei purune. Jah, neid on veel - Spordijutud.com

NBA-rekordid, mis ilmselt kunagi ei purune. Jah, neid on veel

Mõned asjad siin maailmas lihtsalt on kohe eriti tugevalt kivisse raiutud. Näiteks lisaks juba varasemalt tutvustatud NBA rekorditele ka need verstapostid, mida teile nüüd tutvustame!


Me ütlesime peakirjas kõik ära. Juttu teeme NBA-rekorditest, mis näivad purustamatud. Ja seda juba teist korda. Seega kui sa mingil põhjusel esimest kirjatükki pole lugenud, siis enne jätkamist kliki SIIA (NBA rekordid, mis ilmselt kunagi ei purune – 1. osa).

Aga nüüd asja juurde

Kiireim mängust eemaldamine isiklike vigade tõttu

Tehniliselt on mängust võimalik välja visatud saada ka kiiremini. Noh, näiteks kui kohe lahtihüppel vastasmängijale mingisse (soovituslikult siiski mitte õrna) piirkonda virutada. Aga meie peame siinkohal silmas isiklike vigade täis saamist. Loomulikul teel.

1997. aasta NBA drafti 34. valik Bubba Wells pidas unelmate liigas vastu ainult ühe hooaja. Mänge kogunes tal vöö vahele kõigest 39 ning nendes kulutas ta korvpalliparketti kokku 395 minuti jagu ning viskas 128 punkti. Ehk keskmiselt 10,1 minutit ja 3,3 silma mängus. Ent üks kohtumine tegi ta üleöö kuulsaks.

See juhtus 1997. aasta 29. detsembril, mil Mavericks sõitis külla Chicago Bullsile. Mavericksi peatreener Don Nelson saatis Wellsi väljakule ühe kindla eesmärgiga: kui näed Dennis Rodmani, siis tee talle viga. Sisuliselt oli tegemist vana hea Hack-a-Shaq strateegiaga. Ja kuna Wells oli sõnakuulelik pallur, tegigi ta kohe, kui Rodman palli sai, vea. Ning 2 minutit ja 43 sekundit hiljem saadeti ta kuue isikliku veaga duši alla. Töö kiire ja korralik!

Mavericksi ja Nelsoni kurvastuseks hiilgav plaan too mäng aga ei töötanud. Sest kui muidu oli Rodman tõesti 58-protsendiline vabaviskaja, siis tol õhtul sopsas ta 9 vabakat 12st (75%). Ja etteruttavalt võime öelda, et rohkem vabaviskeid pole Rodman kunagi ühes mängus tabanudki. Yaiks!

39 vabaviset mängus

Kui me juba Hack-a-Shaqist juttu tegime… siis Orlando ajaloo teine mehemürakas Dwight Howard käis 2012. aastal ühes kohtumises vabaviskejoonel 39 korda (!), millest tabas 21. Aasta hiljem õnnestus tal juba Los Angeles Lakersi särgis seda tipptulemust korrata. Siis oli ta vabaviskejoonel vähe parem, tabades 39st teele saadetus viskest 25.

See rekord suure tõenäosusega enam ei nihku, sest praeguseks on NBA “häkkimisreeglit” muutnud. Kui praegu teha kellelegi tahtlik off-the-ball viga, siis järgnevad küll vabavisked, ent rünnakuõigus jääb samale meeskonnale.

107 punkti ühe poolajaga

Phoenix Sunsi oli hooajal 1990-91 võrdlemisi heas hoos. Esimese kuu järel olid nad NBA paremuselt neljas skoorisats, kes ladus vastaste korvi keskmisel 114 punkti mängus.

1990. aasta 10. novembril kohtumises Denver Nuggetsiga jõudsid nad selle verstapostini peaaegu poolajaga. Vaheajal riietusruumi minnes näitas tabloo Sunsi 107:67 eduseisu. Teisel poolajal lisasid Phoenixi mehed “kõigest” 66 silma ning lõpusireeni kõlades olid nende võidunumbrid 173:143.

Ühtlasi tõusis Suns samale pulgale 1959. aasta Boston Celticsiga. Nemad kahekesi hoiavad ühe tiimi normaalaja punktirekordit (173).

33 järjestikust võitu

See kõik algas 1971. aasta 5. novembril, kestis 65 päeva, või siis 33 mängu, ning sai läbi 1972. aasta 7. jaanuaril. Jutt siis mõistagi NBA ajaloo pikimast võiduseeriast. Los Angeles Lakers, mille mänguvankrit vedasid toona Jerry West ja Wilt Chamberlain, sai pärast seeria lõppemist uhkustada 39-3 rekordiga.

Neli aastat tagasi jõudis Golden State Warriors sellele näiliselt päris lähedale, kuid nad jäid seisma 28 järjestikuse võidu peal. Ptüi, mida me valetame. Nad jäid seisma 24 peal, sest kes kurat võtab sellise rekordi puhul arvesse eelmist hooaega? Või veelgi enam: eelmise hooaja põhiturniiri ning unustades lihtsalt play-off’i (ja seal teenitud kaotused) vahelt ära.

62046 pealtvaatajat mängul

Kui Atlanta Hawks vahemikus 1997 – 1999 endale uut koduareeni ehitas, pidid nad oma kodumänge pidama olude sunnil kahel “varuareenil”. Üks neist oli Georgia Tehnikaülikooli oma, mis mahutas napilt alla 10000 inimese. Teine aga Ameerika jalgpallistaadion Georgia Dome, kus on veidi üle 62000 istekohta.

Ja kui Chicago Bulls ja Michael Jordan oma viimasel hooajal külla tulid… arvata võib, et 62000-pealine areen oli puupüsti täis. Maailma parim korvpallur ei valmistanud Dome’ile kogunenud rahvamassile ka pettumust. Ta viskas 34 punkti!

Praeguse NBA suurim areen? See on 1994. aastal valminud United Center Chicagos, kuhu mahub 20917 inimest. 20000 piiri ületavad veel Wells Fargo Center (Philadelphia 76ers), Capital One Arena (Washington Wizards) ja Little Caesars Arena (Detroit Pistons).

136 järjestikust 100-punkti mängu

80ndate alguses oli kaitse NBAs täiesti teisejärguline. Ja seda kasutas väga edukalt ära Denver Nuggets, kes viskas peaaegu kahel kalendriaastal igas mängus (s.h. play-off) 100 punkti. Kõik algas 1981. aasta 21. jaanuaril ning lõppes 1982. aasta 8. detsembril. Kokku siis 136 kohtumist!

Olid ajad, olid majad.

Viimase 25 aasta jooksu pikim 100-punkti-mängu-seeria? 37.

Niuks.

7382 ründelauda

NBA ringkondades ringleb nali, et Moses Malone eksis meelega lihtsatel layup’idel, et ta saaks enne korvi viskamist kirja ka ründelaua. Me ei tea, kas see vastab tõele, kuid fakt on see, et ründelaudade kategoorias ei saa keegi Malone’ile vastu.

Kolmekordsel MVP-l õnnestus oma 20-aastase karjääri jooksul noppida 7382 ründelauda. Paremuselt teine mees on Artis Gilmore, kes jäi pidama 4816 peal. Ehk vahe on 2566 lauapalli. Sama palju lahutab teisel kohal olevat Gilmore’i ründelauaedetabeli 72. mehest Christ Dudleys (2234).

Malone lõikab kasu mõistagi ka sellest, et NBA varajastel aastatel ei eristatud statistikat märkides ründe- ja kaitselaudu, mistõttu pole meil selliste meeste nagu Wilt Chamberlaini ja Bill Russelli puhul õigeid numbreid.

29 minutit ilma MIDAGI TEGEMATA!

Hooajal 2008-09 lõi Ohio State’i korvpallur Mark Titus blogi, mille pealkirjaks pani “Triljoni klubi” (Club Trillion”). Niimoodi viitas ta ühele enda mängule, kus ta käis üheks minutiks platsil (ehk esimeses lahtris oli 1), kuid ei saanud kirja ühtegi statistilist näitajat (ehk ülejäänud 12 lahtrist vaatas vastu 0).

1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 – Triljon!

Hooajal 2010-11 viis Miami Heati mängumees Joel Anthony sellele uuele tasemele. Mehemürakas rassis Heati 107:100 võidumängus Portland Trail Blazersi vastu platsil 29 minutit, kuid ei teinud statistiliselt sisuliselt midagi. Mitte ühtegi punkti, lauapalli, resultatiivset söötu, kulpi, vaheltlõiget, viset, pallikaotust… saate pildi ette küll.

Ehk tulemuseks oli 29 ja siis tosin nulli? Mitte päris, sest 4 isiklikku viga ta ikkagi kogus ning efektiivsus oli samamoodi -9.

Ehk 29 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 -9

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Rally Estonia eel on mõistlik kiigata ka Betsafe’i pakkumiste rubriiki, sest sealt vaatab sulle soovi korral vastu kuni 50 euro suurune riskivaba panus! Lisaks võib kinni haarata teistest pakkumitest, mis samamoodi riskivaba raha sulle kontole toovad. Seda kuni 1000 euroni.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega ja viivitamatult konto avada, kui sa seda juba teinud ei ole. Rally Estonia eel on seda eriti mõistlik teha, sest uus klient saab Tänaku võidule panustada koguni 35.00 koefitsiendiga!

log in

reset password

Back to
log in