Finantsharidus on elus väga oluline ning pole vahet, kas oled tavaline kontorirott või miljoneid kokku kühveldanud sportlane. Neist viimaste elustiil nõuab pahatihti tohutult raha, kuid oma majanduslike võimete ülehindamine lõpeb pankrotiga. Allpool on mõned näited maailma tugevaima korvpalliliiga NBA palluritest, kes näevad praegu oma kunagistest rahamägedest vaid und.
Glen Rice
Suurepärase kaugviskajana tuntud Rice teenis endale NBAs hüüdnime G-Money. 2000. aastal Los Angeles Lakersiga unistuste liiga tšempionisõrmuse teeninud jänki sai karjääri jooksul palka 68 miljonit USA dollarit.
Rice’i rahahädad tulid ilmsiks, kui ta palus kohtunikul alandada oma lastele makstavat elatisraha. NBAs keskmiselt 18,3 punkti visanud ameeriklane oli kohustatud maksma igale lapsele 1500 USA dollarit kuus, kuid palus õigusemõistjal summa vähendada 600 dollarile, sest muidu oleks ta maksmisega hätta jäänud.
Kohtupaberitest selgus, et Rice on üritanud korduvalt tööle minna, kuid pole suutnud teenida märkimisväärset palka. Praegu tegeleb 53-aastane ja 201 cm pikkune endine korvikütt vabavõitluse matšide korraldamisega.
Dennis Rodman
Michael Jordani üks tähtsamaid abilisi teenis karjääri jooksul üle 26 miljoni USA dollari. Viiekordne NBA tšempion ei suutnud aga oma elustiili ja rahakotti tasakaalu seada, mistõttu võlgnes ta paljudele palju raha.
Näiteks ütles Rodmani kolmas abikaasa, et endine korvialune jõud on talle võlgu 850 000 USA dollarit, millest lõviosa moodustab laste elatisraha. Spordilegendi aidanud juristid, kes tegid tööd tasuta, tunnistasid, et nende klient on pankrotis ja äärmiselt haige. Veidi aega pärast seda läkski Rodman alkoholi kuritarvitamise tõttu taastusravile.
Sidney Moncrief
Sisuliselt terve karjääri Milwaukee Bucksis pallinud Moncrief oli 1980. aastatel NBA üks paremaid tagamehi. Ta teenis 11 hooajaga seitse miljonit USA dollarit ning pärast karjääri lõppu avas ameeriklane Arkansas autopoe ja tegutses Dallas Mavericksi abitreenerina.
Sellest hoolimata meeldis kahekordsele NBA aasta parimale kaitsemängijale raha palju kulutada. 2005. aastal kuulutas ta välja pankroti, kuid on nüüdseks tänu treeneri- ja teletööle jõudnud tormisest rahamerest leebematesse vetesse.
Christian Laettner
Duke’i ülikooli staar tegi NBAs igati korraliku karjääri, ehkki ta ei tõusnud kordagi A-kategooria staariks. Pole hullu, 13 hooajaga kasseeris Laettner 61 miljonit USA dollarit ning sisenes kinnisvaraärisse, kus kiskusid asjad aga kiiva. Nimelt selgus 2016. aastal, et Laettner on pankrotis ja temalt nõutakse 14 miljonit dollarit.
Umbes samal ajal selgus, et 2009. aastal üritas Laettner koos NBA legendi Scottie Pippeni ja teiste partneritega ära osta Memphis Grizzliest. Seegi plaan nurjus ning Pippen kaebas endise ülikoolikaaslase kohtusse, kes määras, et Laettner peab kuuekordsele NBA meistrile tasuma 2,5 miljonit dollarit.
Joe Smith
1995. aasta NBA draft’i esimene valik ei suutnud talle seatud kõrgeid ootusi täita. Tõsi, tema unistuste liiga karjäär polnud altminek, sest ta mängis NBAs 16 hooaega ning teenis 61 miljonit USA dollarit. Muide, ta esindas 12 erinevat klubi, mis on liiga rekord.
Smith tunnistas tunamullu, et on pankrotis ning võlgneb 157 000 dollarit. Mees selgitas, et süüdistab majandusraskustes tagantjärele näivat rumalat otsust osta iga kord leivaisa vahetades uus maja.
Varsti peaks Smith olema võlast vaba, sest pesapallitäht Alex Rodriguez kutsus ta CNBCs linastuvasse telesaatesse, mille eesmärk on aidata hätta sattunud sportlastel oma majanduselu tagasi ree peale saada. Rodriguezi ja majandusnõuniku plaani kohaselt saaks Smith 2022. aastaks võlast lahti.
Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?
NBAs algasid eile play-off’id. Nii nagu ikka, mängitakse seeriad nelja võiduni ning suures finaalis kohtuvad ida- ja läänekonverentsi parim. Kui kõik läheb plaanipäraselt, lõpeb hooaeg oktoobri keskpaigas.
Philadelphia 76ers on viimased paar hooaega pallinud lootustandva koosseisuga, kuid õiget märki pole nad suutnud NBAle jätta. Tänavu on nende seis tavapärasest keerulisem, kuna võistkonna üks suuremaid staare Ben Simmons on põlvevigastuse tõttu audis.
Play-off’i avaringis madistab 76ers Boston Celticsiga, kellel pole vigastustega probleeme. Paari esimeses kohtumises oli Celtics enne viimast veerandaega nelja punktiga kaotusseisus, kuid oli viimasel neljandikul parem 34:22 ja võttis lõpuks üsna kindla võidu.
Pole põhjust arvata, et Simmonsita 76ers suudab Celticsile väga suurt peavalu valmistada. Sestap usumegi, et seeria teine kohtumine lõpeb samuti Bostoni klubi võiduga ning vahe jääb vähemalt kuus punkti. Eesti aja järgi saab matš alguse sel neljapäeval kell 01.30.
Kolmapäeva hilisõhtul kell 23 kohtuvad teist korda Denver Nuggets ja Utah Jazz. Paari avamatš oli väga põnev ja tasavägine, eriti hiilgavas vormis oli Jazzi tagamees Donovan Mitchell. 23-aastane ameeriklane tõi tervelt 57 punkti, millest rohkem pole Jazzi särgis play-off mängus visatud.
Mitchell oli küll hiilgav, kuid lisaajale läinud kohtumises oli Nuggets lõpuks parem 135:125. Võitjate ridades säras 29 punkti ja kümne lauapalliga korvialune jõud Nikola Jokic, kes on ka NBA üks paremaid mängujuhte. On huvitav märkida, et Jokic on Jazzi tsentri Rudy Gobert’i jaoks üks kõige halvemaid vastaseid, kuna prantslane pole kunagi suutnud serblast üleliia hästi ohjata.
Nuggets on ka kolmapäeval igati õigustatult taas favoriit. Kõige kindlam tundub pakkuda, et kohtumises visatakse vähemalt 220 punkti. Orlandos jätkuval NBA hooajal on Jazz ja Nuggets kohtunud kaks korda ning matšides on visatud vastavalt 266 ja 260 silma. Tundub kindel panus!
Betsafe’i eripakkumine
Lisaks tasub silma peal hoida meie WRC-pakkumisel. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: neli mängijat võidavad eksklusiivse WRC-ralli VIP-paketi kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.
Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle! Vaata täpsemalt SIIT.