Jätkame oma eelvaadet peatselt algavale FIBA korvpalli MM-ile. Seekord tulevad vaatluse alla alagrupid E–H, kus teiste hulgas astub üles põhifavoriit USA ja medalipretendendid Kreeka, Prantsusmaa, Austraalia ja Leedu.
ALAGRUPP E: Türgi, Tšehhi, USA ja Jaapan
Alates 1996. aastast San Antonio Spursi juhendav Gregg Popovich on varemgi USA koondist juhendanud ning alates on 2015. aastast on ta taas rahvusloots. Popovichi kui abitreeneri käe all jäi USA tähtedest kubisev koondis 2004. aasta olümpial 3. kohale. Nüüd on kogenud treeneril võimalus koondisega vigade parandus teha.
Igasugune koht allapoole esimest oleks ameeriklastele pettumus. Hoolimata sellest, et terve plejaad NBA staare loobusid MM-ile tulemast, on koondise tasemevahe teistega ikka väga suur. Alagrupi teise koha pärast heitlevad Tšehhi ja Türgi. Tšehhide õnnetuseks pidi vigastuse tõttu loobuma nende esimängija Jan Veselý.
Nende teine tähtmängija, omal ajal Euroliigas Barcelona eest säranud ja viimased kolm hooaega Washington Wizardsi eest NBA-s mänginud Tomáš Satoranský peaks siiski Hiinas koondise eest mängima. Tšehhidel on veel paar meest Hispaania liigas, aga põhiliselt tulevad mängijad siiski koduliigast.
Türgi pole ka eriti treeningmängudes säranud, aga peaks siiski Tšehhist üle olema. Meeskonna lidriteks on ikka Ersan Ilyasova (Milwaukee Bucks) ja noored lootused Furkan Korkmaz ( Philadelphia 76ers) ning Cedi Osman (Cleveland Cavaliers).
USA on selle turniiri nii ülekaalukas favoriit, et Betsafe’is on tema võidukoefitsient vaid 1,50. See tähendab, et alagrupivõidust (1,01), kontinendi parimast (1,01) ja esikolmikust (1,12) ei ole mõtet rääkidagi. Türgi (15,00) ja Tšehhi (34,00) võivad grupivõidust vaid unistada ning Jaapan peaks olema üliõnnelik, kui ta ühegi võidu saab. Türgi pääseb siit ilmselt teisena edasi, kuid medalipretendendiks teda hetkel pidada ei saa – esikolmiku koefitsient 17,00 on tegelikult isegi üllatavalt madal.
ALAGRUPP F: Kreeka, Uus-Meremaa, Brasiilia, Montenegro
Kreeka on alagrupis kindel favoriit. Eelmise hooaja NBA MVP-mängijaks (kõige väärtuslikumaks mängijaks) tunnistatud Giannis Antetokounmpo soovib koos äsja samuti Põhja-Ameerika profiliigasse võetud vanema venna Thanasisega koondise vähemalt medalitele viia. Muide, ka kolmas vend Kostas on Kreeka koondises.
Brasiilia koondisel kipuvad mitmed põhimehed juba tippspordiks liialt eakad olema: 36-aastased Anderson Varejão, Leandrinho Barbosa, sama vana Hispaania tippklubides ja Los Angels Lakersis mänginud Marcelo Huertas. Alex Garcia on suisa 39-aastane. Uus lootus on 23-aastane Bruno Caboclo, kes eelmisel hooajal sai NBA-s Memphis Grizzliese eest kirja keskmiselt 8.3 punkti, 4.6 lauapalli ja 23.5 minutit mängus.
Brasiilial on korvpallis väärikad traditsioonid ja alagrupist peaksid nad kindlasti edasi saama. Mida pikemaks turniir kujuneb, seda raskemaks läheb vanal kaardiväel. Endise Jugoslaavia osana on Montenegrol korvpall ikka au sees olnud, kuid riik on paraku liiga pisike, et terve tiimi jagu tasemel mängijaid toota suudaks – tuntuim on kindlasti Nikola Vucevic (Orlando Magic).
Alagrupi favoriit on Brasiilia (7,00), Montenegro (11,00) ja Uus-Meremaa (34,00) ees kindlalt Kreeka (koefitsient 1,20). Kreeklastel on hetkel väga kõva tiim ning esikolmikut sihivad nad kindlasti (2,25). Ei maksa ka imestada, kui nad osutuvad ka Euroopa edukaimaks koondiseks (3,50) – Betsafe’i hinnangul peaksid nad ses osas alla jääma üksnes Serbiale.
Ka USA kõrval kreeklaste turniiri parimaks ennustamine võib päris head väärtust pakkuda (6,50). Giannis Antetokounmpo on tunnistanud, et vahetaks oma MVP-tiitli MM-tiitli vastu ning kuigi see on ebatõenäoline, siis see sats on võimeline ületama 2006. aasta MM-i 2. koha tulemust ja tulema Hiinas maailmameistriks (10,00). Eeldusel muidugi, et USA koperdab.
ALAGRUPP G: Dominikaani Vabariik, Prantsusmaa, Saksamaa ja Jordaania
Selleski alagrupis tundub olevat asi selge: Prantsusmaa ja Saksamaa lähevad edasi. Nii korvpallis kui jalgpallis on sarnane suundumus. Püütakse üle maailma areneda ja laiali valguda, aga see tähendab, et maailmameistrivõistlustele tuleb “kolmandast maailmast” hulk nigelaid koondisi. Dominikaani Vabariik ja Jordaania ongi täpselt sellised koondised, iseäranis viimane. Aga Prantsusmaa ja Saksamaa võivad jõuda suurturniiril üsna kaugele.
Sakslastel on tagaliinis hea hooaja teinud mängujuhi Dennis Schröderi (Oklahoma City Thunder) kõrval veel neli NBA pallurit: Maximilian Kleber (Dallas Mavericks), Daniel Theis (Boston Celtics), Moritz Wagner ja Isaac Bonga (Washington Wizards). Prantsusmaal on aga koondisesse kutsutud paar huvitavat 21-aastast noormängijat: Frank Ntilikina (New York Knicks) ja Elie Okobo (Phoenix Suns). Vanast kaardiväest on kohal Nicolas Batum, Rudy Gobert ja Nando De Colo.
Prantsusmaa tundub hetkel Saksamaast tugevam olevat, seega on nad alagrupi favoriidid (koefitsient 1,25), kuid kindlasti on ka sakslastel siin oma sõna sekka öelda (4,50). Dominikaani Vabariigil (13,00) ja Jordaanial (101,00) pigem mitte. Prantslastel on tegelikult reaalne võimalus esikolmikusse tulla (4,00), kui suudetakse tiimina mängida, kuid päris parimaks tiimiks USA kõrval (13,00) nad ilmselt ei tule, rääkimata turniirivõidust (26,00). Sakslased sellisele tasemele hetkel ei küündi.
ALAGRUPP H: Kanada, Senegal, Leedu ja Austraalia
Seda alagruppi on juba nimetatud surmagrupiks, sest koguni kolm kõva võistkonda on sedapuhku kokku sattunud. Austraalia koondis alustab MM-i 1. septembril Dongguanis, kui vastamisi minnakse Kanadaga. Vaatamata Ben Simmonsi loobumisele on Austraalial võimalik välja panna väga tugev koondis, sest tiimi kuuluvad nii Andrew Bogut, Joe Ingles, Aron Baynes, Matthew Dellavedova kui Patty Mills.
Leedut ei ole ootamas kerge alagrupiturniir, sest Kanada on koondisesse kutsunud NBA mängija Cory Josephi (Indiana Pacers).
Leedul on väiksemaid väga hea tasemega korralikke viskajaid taga- ja ääremängijaid ikka võtta, aga õnneks tulid koondisesse ka pikad eesliinimehed Jonas Valanciunas (Memphis Grizzlies) ja Domantas Sabonis (Indiana Pacers). See alagrupp saab olema igale ennustajale kõige kõvem pähkel.
Siin on isegi raske öelda, kes edasi pääseb, rääkimata grupivõidust, sest nii Austraalia (2,35), Leedu (2,35) kui Kanada (4,00) on väga sarnase tasemega. Ka muudes kategooriates on just iseäranis Austraalial ja Leedul raske vahet teha – esikolmikusse püüdlevad mõlemad ja on sinna saamiseks täiesti võimelised (koefitsiendid vastavalt 5,00 ja 7,00). Sarnased on ka nende šansid tulla turniiri parimaks USA kõrval (Austraalia 13,00 ja Leedu 19,00), kuid see tundub mõlemale juba veidi üle jõu käivat.
Samamoodi on raske uskuda, et Leedu tuleks Euroopa parimaks tiimiks (7,00). Ka Kanada esikolmiku võimalused on pigem kahtlased (15,00). Eelmainitutest tundub parimat väärtust pakkuvat Austraalia esikolmiku kohale panustamine (5,00).