Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Kas Barca uus peatreener jätkab Valencia vastu eduga?- Spordijutud.com

Kas Barcelona uus peatreener jätkab Valencia vastu täiseduga?

La Liga 21. voor kostitab meid suurepärase Kataloonia derbiga, kui Valencia võõrustab tiitlikaitsjat Barcelonat. Loe ennustusvihjeid!


La Liga 21. voor kostitab meid suurepärase Kataloonia derbiga, kui Valencia võõrustab laupäeval tiitlikaitsjat Barcelonat. Kumbki klubi ei saa senise hooajaga täiesti rahul olla ning mõlemat ühendab praeguseks ka fakt, et sel hooajal on peatreenerit vahetatud, kuivõrd Barcelona asendas möödunud nädalal Ernesto Valverde Quique Setieniga.

Kummastki klubist teemegi järgnevalt natuke lähemalt juttu ja mõtiskleme selle üle, missuguseks võib eelolev matš kujuneda. Lõpuks põikame ka spordiennustuste maailma ja viskame pilgu peale Betsafe kihlveokontori koefitsientidele, et kaevata välja parimat väärtust pakkuvad panused.

Valencia on „nautimas“ vägagi ebaühtlast hooaega

Eelmisel hooajal Valencia tabelis neljandale reale ja Copa del Rey karikale tüürinud (finaalis võideti Barcelonat) Marcelino sai üllatuslikult sule sappa täitsa selle hooaja alguses, 11. septembril. Arvatakse, et Marcelino oli kuluaarides toimuvate võimumängude ohver, kuivõrd ta oli fännide ja mängijate poolt armastatud ning toonud pidevalt ebastabiilsesse ja intriigitsevasse klubisse teatava stabiilsuse, rääkimata esimesest karikast 11 aasta jooksul. Mängijad olla Marcelino vallandamise vastu kõvasti protestinud.

Uueks peatreeneriks sai aga Alberto Celades, kes oli varemalt juhendanud Hispaania noortekoondise eri vanuseastmeid ning olnud ka Julen Lopetegui assistent Madridi Realis. Fännid ja mängijad ei olnud uue lootsi üle just ülemäära rõõmsad, kuivõrd mehel on vähe kogemusi ning teda oli varemalt kritiseeritud liiga kaitsva mänguplaani ees noortekoondistes.

Celadese hoole all on Valencia vorm olnud üpriski kõikuv, kuigi heade tulemuste hulka võib kindlasti lugeda 1:1 viigid nii Madridi Reali kui Atletico vastu. Samas on ette näidata ka päris viletsaid sooritusi, näiteks viimases voorus saadi hävitav 1:4 kaotus 17. tabelireal asetsevalt Mallorcalt. Hetkel istutakse 31 punktiga seitsmendal kohal ja neljas positsioon on nelja punkti kaugusel – täitsa käeulatuses, kuid tiimil ei ole mingit korralikku rütmi sel hooajal veel liigas tekkinud ja Barca vastu väga palju lootust ei saa olla.

Suurim edulugu on seni kindlasti olnud Meistrite liigas, kus õnnestus väga tasavägises grupis Londoni Chelsea, Amsterdami Ajaxi ja Lille’i kõrvalt tõusta lauas grupivõitjaks, kusjuures otsustavaks osutus viimase vooru 1:0 võit Ajaxi üle, tänu millele tõusti kolmandalt kohalt esimesele – Ajax jäi maha vaid ühe punktiga, kuid pidi leppima kolmanda kohaga.

Kas Barcelona saab uue peatreeneriga uue hingamise?

Barcelona on sel hooajal suurema osa ajast La Liga tabeli tipus asetsenud ning ka praegu troonitakse seal. Samuti võideti Meistrite liigas oma alagrupp BVB, Milano Interi ja Praha Slavia ees, mis oli ka surmagrupiks tituleeritud. Kaheksandikfinaalis minnakse vastamisi Napoliga, kes vaevleb hetkel sügavas kriisis, nii et vähemalt veerandfinaalikohaga võivad katalaanid ilmselt juba praegu arvestada.

Ometi ei ole terve hooaja vältel tundunud, et asjad oleksid Barcelonas päris õigesti. Peatreener Ernesto Valverde all on tehtud ebaveenvaid sooritusi, ideid ja kiirust paistab nappivat, mänge ei suudeta kontrollida ning liigagi tihti loodetakse lihtsalt Leo Messi geenisusele, kes oma tiimi jaoks kastanid tulest välja peab tooma. Kolm kaotust hooaja esimeses pooles ja iseäranis vilets võõrsilvorm osutasid tõsistele probleemidele.

14. detsembri ja 9. jaanuari vahel toimunud viiest mängust suudeti võita vaid üks. Selle tsükli sisse jäi 2:2 viik võõrsil Real Sociedadiga, väravateta koduviik El Clásico’s Madridi Reali vastu ning 2:2 viik linnarivaali Espanyoli vastu, kes asub liigas kõige madalamal positsioonil. Viimaseks piisaks sai aga Supercopa poolfinaali kaotus Madridi Atleticole 2:3, mille järel otsustas klubi Valverde vallandada.

See ei tulnud kellelegi kuigi suure üllatusena, sest Barca oli juba eelnevalt kurameerinud klubi kunagise kapteni Xavi Hernandezega ning pidanud läbirääkimisi ka Ronald Koemaniga – tõsiasi, et see kõik oli pressile koheselt teada ja klubi seda väga varjate ei püüdnud – veel enne, kui Valverdega töösuhe lõpetati –, jättis Kataloonia hiiglastest vägagi saamatu ja ebaprofessionaalse mulje.

Lõpuks värvati Quique Setien, kogenud 61-aastane treener, kes on klubi legendi Johan Cruijffi filosoofia üks suurimaid jüngreid – ilmselt sellepärast mees ka palgati. Arvestades, et eelnevalt Las Palmast ja Real Betisi juhendanud hispaanlane ei ole oma treenerikarjääri jooksul mitte ühtegi karikat võitnud, siis võibki järeldada, et klubi juhtkonnale meeldis Setieni mänguplaan, mis meenutab põhimõtetelt vägagi Pep Guardiola ikoonilist Barca satsi eelmise kümnendi vahetusel.

Setieni esimene mäng oli kodus Granada vastu ning paljud fännid olid rõõmsad, et nägid taas „vana head“ Barcelonat – pallivaldamisprotsent 83 on klubi ajaloo kolmas tulemus (esimesed kaks on Guardiola tiimi käes) ning kiired söödud ja liikumised meenutasid tõesti kümne aasta tagust tiimi. Granada oli muidugi kümne mehega kaitses ja frustreeris võõrustajaid, kuid 76. minutil registreeris Messi lõpuks kohtumise ainsa värava ning kolm punkti olid käes.

Setieni teine mäng toimus kolmapäeval, kui Copa Del Rey karikasarjas sõideti külla kolmandas liigas mängivale Ibizale. Kohe kohtumise algul jäädi kaotusseisu ning hoolimata suurest pallivaldamisprotsendist oldi võrdlemisi hambutud. Alles 72. minutil õnnestus Antoine Griezmannil viigistada ning sama mees kindlustas ka võidu neljandal üleminutil. Seega on Setien mõlemad oma esimesed kohtumised võitnud, kuid tööpõld on lai.

Kasuks ei tule ka pikaaegne vigastus tipuründajale Luis Suarezile, kellele üks-ühele asendust tiimist võta ei olegi. On vägagi tõenäoline, et Barcelona adresseerib seda probleemi üleminekuaknas.

Mida kõnelevad koefitsiendid?

Kuigi Valencia ei ole kaotanud kodus eelmise aasta aprillikuust saadik, siis ometi ei ole nad selles kohtumises kaugeltki favoriidid (võidukoefitsient 4,70) ning ka viiki (4,45) hindab Betsafe üpriski ebatõenäoliseks. Barcelona võidu peale (1,65) tundub tõesti kõige mõistlikum olevat panustada, eriti arvestades, et Valencia ei ole Barcat võitnud 2016. aasta aprillist saadik ning mis veelgi üllatavam, kodus ei ole Valencia suutnud Barcelonat seljatada lausa 2007. aastast alates. Teisalt ei ole Barcelona suutnud oma kahes viimases võõrsilmängust enamat viigist, nii et eriti lootusrikkad Valencia fännid võivad sellest faktist kinni haarata.

Küll aga tasub panustada selle peale, et mõlemad meeskonnad skoorivad (1,59), kuivõrd viimases viies omavahelises kohtumises on see juhtunud. Lisaks oleme viimases neljas näinud üle 2,5 värava, nii et seda tasub ennustada ka laupäevaks (1,55). Viimane kohtumine sügisel Camp Nou staadionil lõppes Barca 5:2 võiduga.

Intrigeeriv oleks teha ka ennustus, et mängus lüüakse täpselt 3 väravat (3,70), mis on veidi kindlam panus kui täpseks tulemuseks 1:2 ennustamine (6,65). Viimase panuse kasuks räägib tõsiasi, et Valencia ei ole suutnud viimases kuues mängus lüüa üle ühe värava. Head väärtust pakuvad ka kombopanused. Näiteks tasub kaaluda panust „külalismeeskonna võit + üle 2,5 värava“ (2,35), aga ka ennustust „külaliste võit + mõlemad tiimid skoorivad“ (2,95).

Potentsiaalsetest väravalööjatest peab muidugi esmalt Messi poole vaatama (1,65), kuid ka Griezmann on viimasel ajal kenasti väravavõrku leidnud (1,95). Valencia kõige ohtlikum väravakütt on Rodrigo Moreno (3,40), kuid mees on äsja naasnud vigastuspausilt, nii et tema vorm ei pruugi hetkel parim olla. Heas hoos on olnud ka Ferran Torres (6,50) ja Maxi Gomez (3,25), kuid ärgem unustagem ka Kevin Gameirot (3,40).

log in

reset password

Back to
log in