Euroopa jalgpalli üleminekuaken on koroona tõttu veidi nihkunud, avanedes kõikjal hiljem ja sulgudes 5. oktoobril, ning klubid ei saa kardetavasti ka nii suuri väljaminekuid teha kui varem. Sellegipoolest näeme kahtlemata omajagu suuri klubivahetusi. Nii mõnigi tuntud nimi on juba leivaisa vahetanud, kuid suurem osa megaüleminekuid on kindlasti veel ees. Kes on need staarid, kellest kuulujutuveski sel suvel kõige rohkem jahvatab? Spordijutud.com uurib asja lähemalt!
Jack Grealish (Aston Villa)
Jack Grealish on terve elu pallinud oma praeguses koduklubis Aston Villa. Juba varases eas imelapse koormat kandnud Grealish on kogenud Villaga nii esiliigasse kukkumist kui ka tagasi Premier League’i pääsemist. Lõppenud hooajal suudeti ülinapilt meistriliigasse ka püsima jääda ning see oli suuresti Grealishi teene.
Häda ongi selles, et 24-aastane ründav poolkaitsja ja klubi kapten on peajagu oma tiimikaaslastest üle ning ilmselgelt ei saa inglane koduklubis oma potentsiaali realiseerida ja ambitsioone ellu viia. Kuna Villa jäi Premier League’i pidama, siis nad ei ole kohustatud oma kaptenit müüma, kuid 70-80 miljoni eurone pakkumine on ilmselt liiga hea, et sellest keelduda. Londoni klubid Arsenal ja Tottenham oleksid muidu huvitatud küll, kuid ei saa ilmselt nii suurt summat ühe mängija peale kulutada.
Manchester City vajab pärast David Silva lahkumist sarnase profiiliga loovat mängijat, kuid kõige pikemaajalisem huvi on tulnud hoopis linnarivaalilt Unitedilt. Kui punastel kuraditel ei õnnestu Jadon Sanchot osta, siis on just Old Trafford Grealishi kõige tõenäolisem sihtkoht.
Gareth Bale (Madridi Real)
Kunagine maailma kalleim jalgpallur Gareth Bale ei ole juba paar aastat Madridi Reali eest platsile saanud. Väidetavalt on põhjuseks parandamatult hapuks läinud suhted peatreener Zinedine Zidane’iga. Uelslane oleks juba ammugi maha müüdud, kuid ta teenib Realis hinnanguliselt 600 000 eurot nädalas ja sellist palka saavad pakkuda ainult väga vähesed klubid ja mitte keegi neist ei soovi investeerida nii palju raha 31-aastasesse ääreründajasse. Bale’i leping kehtib aga 2022. aasta juunini, mistõttu valitsebki hetkel patiseis.
Eelmisel suvel oli tõenäoline, et Bale suundub hiinasse, kuid see üleminek jäi ära ning tänavu tundub usutavam kas naasmine Premier League’i või suundumine Põhja-Ameerika liigasse Major League Soccer. MLSis oleks mees kahtlemata kõige suurem staar, kuid taseme poolest jääb see liiga Euroopa tugevamatele kõvasti alla. Sestap tuleks pigem vaadata Tottenhami või Manchester Unitedi poole, kuid igasuguse tehingu eeldus on see, et ründaja lepib senisest väiksema palgaga. Nii et ei maksa imestada, kui Bale veel kaks hooaega Realis lihtsalt pinki nühib, kuni lahkub vaba agendina.
Lautaro Martinez (Milano Inter)
22-aastane argentiinlane tegi Milano Interis superhooaja, kõmmutades kõikidel turniiridel 16 väravat ja moodustades suurepärase tandemi Romelu Lukakuga. Arvestades, et noorel ründajal on veel kõvasti arenemisruumi, siis pole ime, et talle on silma peale pannud kõik Euroopa rikkamad klubid.
Kõige tõenäolisem sihtkoht Martinezile on Barcelona, kes vajab asendust 33-aastasele Luis Suarezile. Klubid ei ole veel kokkuleppele jõudnud, sest Inter ootab väljaostuklausli täitmist (111 miljonit eurot), kuid Barca on teadupärast hetkel rahahädas ning soovib ilmselt hinna alandamiseks pakkuda Interile vastu mõningaid oma mängijaid. See muudab igasugused läbirääkimised aga alati keerulisemaks. Ei maksa imestada, kui Lautaro jätkab tuleval hooajal Interis.
Kai Havertz (Leverkuseni Bayer)
Üks kõige kuumemaid noori poolkaitsjaid hetkel maailmas, Havertzit on seostatud kõikide suuremate Euroopa klubidega. 21-aastane „uus Mesut Özil“ on juba avaldanud ka soovi Leverkusenist lahkuda, kes soovib oma staari eest vähemalt 100 miljonit eurot. Praeguses koroonast räsitud maailmas on väga vähe klubisid, kes jaksaksid sellise summa välja käia.
Kõige tõenäolisem uus leivaisa on Londoni Chelsea, kes ostis hiljuti ka Havertzi hea sõbra Timo Werneri. Chelsea kindlustas osaluse järgmise hooaja Meistrite liigas ja on selle üleminekuakna üks aktiivsemaid klubisid. Väidetavalt on vaid päevade küsimus, mil Havertzi üleminek ametlikuks saab.
Philippe Coutinho (Barcelona)
2018. aastal Liverpoolist Barcelonasse siirdunud Coutinho oli toona üks ihaldusväärsemaid jalgpallureid maailmas. Hispaanias ei saanud brasiillane aga kuidagi jalgu alla, mistõttu mängis äsja lõppenud hooaja hoopis Müncheni Bayernis laenul. Ka Saksamaal ei suutnud Coutinho muljet avaldada, mistõttu on Barca nüüd hädas – brasiillase palk on kõrge, platsile ta ei pääse ja klubi on ise rahalises kitsikuses.
See tähendab, et mõnel julgemal klubil on suurepärane võimalus saada endale 27-aastane maailmaklassi poolkaitsja „poole hinnaga“. Eeldusel muidugi, et Coutinho Liverpooli-aegne vorm õnnestub taastada. Kuuldavasti on Londoni Arsenal kõige tõenäolisem sihtkoht, kuid see diil võidakse vabalt vormistada eisalgu laenuna, sest ka Inglismaa klubi rahaasjad pole just parimad.
Jadon Sancho (Dortmundi Borussia)
Selle suve ilmselt üks suuremaid saagasid pöörleb 20-aastase sensatsiooni Jadon Sancho naasmise ümber BVB-st Inglismaale ja suure tõenäosusega Manchester Unitedisse. Oma põlvkonna üks suurimaid talente ei saabu igatahes odavalt ja hetkel ollagi probleem Dortmundi seatud hinnas. United ei ole praegustes oludes nõus maksma 120 miljonit eurot ja soovib seda alla kaubelda.
Igatahes esmaspäeval sõitis Sancho koos BVB-ga Šveitsi treeninglaagrisse ja Dortmundi spordidirektor Michael Zorc ütles, et järgmisel hooajal mängib noor inglane kindlasti nende ridades. Selle peale ei maksa aga mürki võtta, sest kuuldavasti ei ole United veel alla andnud.
Kylian Mbappe (PSG)
21-aastast prantslast peetakse Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi mantlipärijaks ning on juba praeguses õrnas eas üks maailma parimaid jalgpallureid. Mbappe on oma võimetele vastavalt ka üliambitsioonikas ning isegi kui PSG peaks sel hooajal Meistrite liiga võitma, siis ilmselt ei suuda ta Pariisis oma kõiki ambitsioone rahuldada.
Tundub, et on vaid aja küsimus, mil Mbappe liitub mõne tõelise superklubiga ning on teada, et ründaja fännab nii Madridi Reali kui Zinedine Zidane’i, seega tundub Los Blancos kõige usutavama sihtkohana. Prantslase leping PSG-ga kehtib veel aga kaks aastat ning klubi ei soovi kindlasti oma suurimat aaret müüa, mistõttu mängib ta peaaegu kindlasti järgmisel hooajal veel Pariisis. Kui ta aga kunagi klubi vahetab, siis ilmselt maailma rekordilise summa eest.
Lionel Messi (Barcelona)
Kas 20 aastat samas klubis pallinud ja ajaloo parimaks jalgpalluriks peetav argentiinlane võiks 33-aastasena tõesti klubi vahetada? Kuigi see ei tundu ikka tõenäolisena, siis ometi näib, et ta ei ole kunagi olnud lähemal Barcelonast lahkumisele.
Klubi juhtkonna viimaste aastate viletsad otsused on kahjustanud nii meeskonda kui kogu institutsiooni. Messi on arusaadavalt frustreerunud, sest tal on jäänud realistlikult vaid mõned aastad tipus ning praeguse Barca satsiga ei ole tal erilist lootust midagi võita. Sestap on argentiinlane hetkel klubiga katkestanud ka lepingu pikendamise kõnelused.
Messi leping lõppeb järgmise aasta suvel, nii et kui Barca ei taha temast mitte millegi eest ilma jääda, siis peaks klubi ta tänavu maha müüma. Kõige tõenäolisem oleks taasühinemine Pep Guardiolaga ehk siirdumine Manchester Citysse. Ka Milano Interil pidi šanss olema, kuivõrd klubi omanikud on korduvalt rääkinud unistusest värvata Messi ning argentiinlane ostis hiljuti Milanosse ka kinnisvara.
Messi on rääkinud ka soovist lõpetada karjäär oma esimeses klubis Newell’s Old Boysis, kuid selleks on kindlasti veel liiga vara. Ilmselt jääb mees ikka Barcelonasse pidama, kui asjad vahepeal veel hapumaks ei lähe.
Neymar (PSG)
Juba aasta pärast seda, kui Neymar Barcelonast rekordilise üleminekusumma eest PSGsse siirdus, käisid jutud, et ta tahab tagasi pöörduda. Ligue 1 ei ole ikka Itaalia, Saksamaa, Hispaania ja Inglismaa meistriliigadega samal tasemel ning samuti ei ole kolme aasta jooksul õnnestunud PSG-l võita Meistrite liigat.
Kuigi vahepeal oli juttu ka Madridi Realist, siis viimane aast-poolteist on räägitud ainult sellest, kuidas brasiillane tahab tagasi Barcasse. See olla ka Messi ja teiste tiimikaaslaste soov ning kindlasti ka Kataloonia klubi hierarhia oma – Barca ei ole suutnud Neymari seniajani asendada ning pärast mitut aastat ebaõnnestunud oste kuluks üks ennast juba tõestanud superstaar ära küll.
Paraku kehtib 28-aastase ründeässa leping veel kaks aastat ja PSG ei soovi müüa ning sestap ei teeks rahahädas Barcelonale mingit hinnaalandust. Seega ei maksa arvata, et Neymar lähiajal kuhugi koliks.
Betsafe’i eripakkumised
Lisaks jalkale soovitame piiluda ka Betsafe’i WRC-pakkumise poole. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: 4 mängijat võidavad eksklusiivse WRC ralli VIP-paketti kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.
Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle!
Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega ja viivitamatult konto avada, kui sa seda juba teinud ei ole.