Koroona, koroona, koroona. Muust tänapäeva meedias enam ei kirjutatagi. Ühest küljest arusaadav – on Hiinast levima hakanud viirushaigus ju kogu maailma pea peale pööranud. Teisalt, tüütuks läheb, sest ülejäänud teemad enam pilti ei pääse.
Eelmine vutihooaegki lihtsalt läks sujuvalt suvel teiseks üle. 2020-21 Meistrite liiga eelringid käisid juba enne seda, kui 2019-20 tšempiongi oli selgunud. Seetõttu peatame korraks ajaratta ning vaatame möödunule tagasi. Riputasid tänavu putsad varna ju mitmed väga väärt vutimehed, kellest me nüüd sümboolse koosseisu kokku paneme.
Väravavaht – Iker Casillas
Ilmselt võinuks kauane Madridi Reali puurilukk veel pikalt väravasuul seista, poleks Isand Saatusel teistsugused plaanid. Ent mullu suvel FC Porto treeningul osaks langenud infarkt oli selge vihje sellest, et loojale vastu ei saa. Casillas küll naases pärast pikka pausi Portugali suurklubi treeningutele, kuid see oli sümboolne lüke. Tema mängud on paraku mängitud, kuid õnneks on puurilukk veel meiega.
Kaitseliin – Leighton Baines, Lucio, Vincent Kompany
Ilmselt on teie kõikide huulil praegu üks küsimus – Lucio? Ta veel mängis? Vastus on jaatav. Endine Sambamaa koondislane on alates 2013. aastast sammunud küll pikki kummalisi vutiradu, kuid siinkohal ei hinda me ju mitte Brasiilia ja India liigade, vaid tagalamehe enda tugevust. Viimati kuulus keskkaitsja Brasiliense ridadesse, kuniks tänavu 29. jaanuaril ütles viimaks – aitab!
Ülejäänud meeste viimaste aastate karjäär ilmselgelt tutvustamist ei vaja. Baines oli kuraditosin aastat Evertoni raudvara, kes pärast 400 kohtumist klubi eest suve keskel samamoodi pensionile läks. Kompany taandus suurest mängust juba mullu, kui Manchester City särgi Anderlechti vastu vahetas. Esiti üritas ta küll mängiva-treenerina tegutseda, kuid kärmelt sai belglasele selgeks, et kaht asja korraga on raske ajada. Nõnda andis ta ajutiselt ohjad üle Simon Daviesle, kuniks tänavu augustis lõplikult putsad varna riputas ning Anderlechti peatreeneriks asus.
Keskväli – Daniele De Rossi, Bruno Soriano, Andre Schürrle, Mile Jedinak
Kuus aastat tagasi kandis Saksmaa rahvas Andre Schürrlet ja Mario Götzet kätel, kui nende koostöö tulemusena sündis lisajal MM-finaali ainus tabamus. Praegu on 28-aastane Götze otsapidid jõudnud Eindhoveni PSVsse, aasta vanem Schürrle, kes karjääri jooksul jõudnud mängida Chelseas, Wolfsburgis ja Dortmundi Borussias, riputas 17. juulil aga sootuks putsad varna. Oma viimase vutiaasta veetis ta Moskva Spartakis laenul viibides.
Kui AS Roma 2019. aasta maikuus avalikult teatas, et nemad Daniele De Rossiga lepingut ei pikenda, oli Saapamaa pealinn šokis. Oma legendile nii ei tehta! Ent, mis tehtud, see tehtud. Kuna De Rossil oli mänguisu veel alles, tõmbas ta pooleks aastaks selga Boca Juniorsi särgi, kuniks 6. jaanuaril perekondlikele põhjustele viidates mängijakarjääri peatüki sulges.
Selle koosseisu kõige tundmatum nimi on ilmselt Bruno Soriano. Eluaegne Villarreallane, kes viimastel aastatel oli ka Kollase Allveelaeva kapten, ei käinud vahepeal kolm aastat kordagi vutimurul, kuniks tänavu juunis lõpuks põlvevigastusest võitu sai. Seejärel käis ta veel platsil kuus korda, kuniks 36-aastaselt karjääri lõpetas. Saldoks 324 mängu Villarreali eest ja 10 Hispaania koondise eest.
Mis puudutab Aston Villa kauast kaptenit Mile Jedinaki, siis tema karjääri lõpusosa võtme kokku järgnevalt.
2019. aasta juuni: Villa loobub pärast Premier League’i tõusmist Jedinaki teenetest.
2020. aasta märts: Villa palkab Jedinaki noorteakadeemia treeneriks
2020. aasta mai: Jedinak annab teada, et ta pole karjäärile joont alla tõmmanud ning plaanib pallida Austraalia klubi Macarthur FC eest.
2020. aasta juuni: Jedinak lõpetab karjääri, sõnades: “On aeg uueks peatükiks”.
Ründajad – David Villa, Aritz Aduriz, Claudio Pizarro
Hispaania jalgpallikoondise ajaloo suurim väravakütt Villa taandus suurest mängust küll juba 2014. aastal, kuid vutiasja ajas ta tänavuse hooajani. Seda siis peamiselt USAs, kuid põgusalt kiikas ta ka Austraaliasse ja Jaapanisse. Tõusva päikese maal ründetuus karjäärile joone alla tõmbaski. Endiselt semult Andreas Iniestalt söötu saades.
Bilbao Athleticu igiliikur Aritz Aduriz oli kui vein, mis aasta-aastalt paremaks läks. Seda arvesse võttes oli lausa kahju, et ta nüüd, 39-aastaselt, lõplikult suurest jalgpallist taandus. Mainime siis lihtsalt seda, et oma debüüdi Hispaania koondises tegi ta 2010. aastal, kuid õitsele lõi alles kuus aastat hiljem, kui sai kirja järgmised kümme. Ning ka kaks väravat. Kahjuks röövis koroona temalt ka võimaluse lahkuda eriti võimsalt: Copa del Rey finaal lükkus viirushaiguse tõttu edasi – toimumisaeg on siiani teadmata – kus puusaproteesi vajav ründetuus enam osaleda ei saanud.
Meie koosseisu viimane nimi: Peruu igiliikur Claudio Pizarro, kes samamoodi 41-aastaselt uutele eluradadele siirdus. Aga ta võis seda ka endale lubada, sest 1996. aastal alanud profikarjääri käigus virutas ta üle 300 värava ning tõstis pea kohale üle 18 trofee. Kergitame kaabut!
Pingil: Essam El Hadary (GK), Loic Perrin (DC), Gelson Fernandes (MC), Mario Gomez (ST), Milan Baroš (ST)
Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?
Saksamaa jalgpalli kõrgliigas toimub pühapäeval kaks kohtumist. Meie paneme silma peale Berliini Hertha (15. koht) ja Wolfsburgi (10. koht) vahelisele duellile. Mõlema meeskonna hooaja alguse vorm on olnud nigel. Berliin alustas hooaega küll 4:1 võiduga Bremeni üle, kuid seejärel on neil tulnud vastu võtta neli järjestikust kaotust. Wolfsburg seevastu pole tänavu veel kaotusekibedust tundnud, kuid võidurõõmugi said nad esmakordselt mekkida möödunud nädalal, kui 2:1 alistati Armenia Bielefeld.
Samas on Wolfsburgil õnnestunud vähemalt enda kaitse korralikult lukku keerata, sest senise viie mänguga on neile löödud vaid kolm väravat. Sellest lähtuvalt kiikame me “viik välistatud” panuse korral Wolfsburgi võidu peale. Koefitsient pole küll teab mis magus (1.88), kuid riskide maandamise seisukohast on tegemist vägagi väärt lükkega ning kümneeurose panuse korral oleks nii mõnegi järgmise õlle raha olemas.
Järgmiseks kiikame Prantsusmaa poole, kus üleriigilisest keelust hoolimata – vähemalt esialgu – mängudega jätkatakse. Kohtumisi on pühapäeval kavas seitse ning meile torkas silma Dijon’i (20. koht) ja Lorient’ (17. koht) duell. Tabeli alumise osa vastasseisus on keeruline tulemust ennustada, mistõttu võtame appi taaskord statistika. Dijon’i väravate vahe on senise kaheksa mänguga 4:18 ehk keskmiselt näeb nende mängudes 2,75 väravat. Lorient’i (vv 12:15) sama näitaja on koguni 3,375.
Noh, ja seejärel peame endalt küsima, et kui me selles mängus väravatele ei panusta, siis kus veel?
Lõpetuseks kiikame vahelduseks tagasi kodumaale. Kuigi nädalavahetusel põnevuslahingu – Tallinna Flora ja Nõmme Kalju – koefitsiente veel väljas pole, ei tähenda see, et peaks tühjade pihkudega kodust vutti jälgima. Pühapäeval madistavad ka Paide Linnameeskond ja FC Kuressaare, kus kodumeeskond tahab kindlasti äsjase kaotusvalu maha pesta. Ja selle jaoks pole kiiremat ja paremat viisi, kui vastastel puur täis peksta. Ja arvestades, et viimatigi kohtudes võitis Paide 4:0, siis…
Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.
Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!