Pärast seda, kui Manchester City kaotas Londoni Chelseale, sai asi ametlikuks – Liverpool FC on lõpuks võitnud kauaihaldatud Premier League’i tiitli. Kusjuures 30-aastase ootuse järel on trofee toodud koju ikka väga võimsalt.
Rekordeid murdes
Nii ülekaalukalt domineerinud tiitlivõitjat ei ole Inglismaa meistriliiga veel varem näinud. Seni on 31 mängu järel punasärkidel ette näidata 28 võitu, kaks viiki ja üks kaotus, mis teeb kokku 86 punkti. Üksvahe juhiti liigat teisel kohal paikneva Manchester City ees lausa 25 punktiga – mitte kunagi varem ei ole Inglismaa kõrgliigas kahte esimest tiimi lahutanud nii suur vahe. Liverpool kindlustas tiitli tervelt seitse vooru enne hooaja lõppu, mis on samuti rekord.
Enne hooaja lõppu on Jürgen Kloppi hoolealustel võimalik endale napsata veel ridamisi rekordeid: enim punkte hooaja jooksul (praegune rekord 100), enim võite (32), enim koduvõite (18), enim võõrsilvõite (16) ja suurima edumaaga liigavõit (19 punkti).
Milleks meile superstaarid?
Muide, Liverpooli puhul torkab silma üks kurioosne asjaolu, mis nende saavutused veelgi hiilgavamaks muudab. Nimelt ei saabunud peaaegu mitte ükski esindusmeeskonna mängija klubisse vaieldamatu superstaarina. See, et nii mõnigi praegu säärast staatust naudib, on saavutatud Jürgen Kloppi ja tema tiimiga töötades.
Tundub uskumatu väitena? No aga vaatame lähemalt!
Väravavaht Alisson Becker ja keskkaitsja Virgil van Dijk olid küll kallid (vastavalt 56 ja 76 miljonit naelsterlingit), kuid esimesel oli varemalt ette näidata vaid üks suurepärane hooaeg AS Roma ridades ja teine oli 26. sünnipäevaks mänginud Groningeni, Glasgow Celtici ja Southamptoni ridades ning vaevelnud väga tõsise vigastuse käes – oli arusaadav, miks teised suurklubid ei julgenud hollandlase peale nii suurt summat panustada.
Mohamed Salah oli AS Romas küll kaks hooaega korralikke sooritusi näidanud, kuid enne seda põrus ta mäletatavasti täielikult Londoni Chelseas. Egiptlase ostuhind 37,5 miljonit naela ei olnud 2017. aastal sugugi märkimisväärne.
Sadio Mané maksis umbes sama palju, kui ta Southamptonist üle osteti – Lõuna-Inglismaal oli ta löönud kahe hooaja jooksul 21 väravat, mis ei ole kindlasti halb tulemus, kuid samas ka ei midagi sensatsioonilist.
Ka Liverpooli kardetud ründetrio kolmas liige Roberto Firmino saabus Bundesliga keskmiku Hoffenheimi ridadest 2015. aastal täitsa kobeda ja perspektiivika mängijana, kuid enne sama aasta suve ei olnud noormeest isegi veel Brasiilia koondisse kutsutud.
Poolkaitsjatega on sama lugu: Georginio Wijnaldum osteti esiliigasse kukkunud Newcastle Unitedist ning Alex Oxlade-Chamberlain saabus küll Londoni Arsenalist, kuid pealinnas veedetud kuue aasta jooksul oli vigastuste ja halva vormi tõttu osalenud vaid 20% liigakohtumistest.
Fabinho oli võitnud AS Monacoga Prantsusmaa meistritiitli, kuid kategoriseerus samuti alles nooreks ja lootustandvaks mängijaks. Naby Keita saabus küll RB Leipzigist 53 miljoni naela eest, kuid tegemist oli samuti investeeringuga tulevikku ning tõtt-öelda on mees üpris tagasihoidlikku rolli viimase kahe aasta jooksul tiimis mänginud.
Jordan Henderson saabus peaaegu 10 aastat tagasi noore ja perspektiivika poolkaitsjana, kelle puhul kardeti vahepeal, et ta ei realiseerigi oma potentsiaali. Manchester Citys edukat karjääri nautinud James Milner värvati 2015. aastal kogenud kolleegiks noorematele.
Keskkaitsja Joel Matip saabus tasuta endise Bundesliga hiiu Schalke ridadest ning vasakkaitsja Andy Robertson osteti Premier League’ist pudenenud Wolverhampton Wanderersist vaid 8 miljoni naela eest. Trent Alexander-Arnold on klubis olnud juba kuuendast eluaastast.
Kloppi maagia
Kokkuvõttes võib öelda, et nii odavat edurivimeeskonda ei ole ilmselt ette näidata ühelgi tiimil, kes on mitme hooaja vältel suutnud domineerida. Valdav enamus Liverpooli mängijatest on saanud staarideks Jürgen Kloppi käe all, mistõttu ei ole ka ime, et sakslane on selles linnas tõusnud jumala staatusesse.
Palju on ka tõmmatud paralleele Dortmundi Borussia tiimiga, kelle Klopp tüüris Bundesliga tiitlile 2011. ja 2012. aastal, sest ka siis muutis sakslane kamba üpris tundmatuid jalgpallureid domineerivaks tiimiks.
Huvitav on siin aga see, et kui välja arvata Robert Lewandowski ja Mats Hummels, siis peaaegu mitte ükski BVB tollase satsi staaridest ei löönud läbi mõnes teises klubis. Nii Mario Götze, Shinji Kagawa, Nuri Sahin, Kevin Grosskreutz, Neven Subotic, Lucas Barrios kui Henrikh Mkhitaryan olid pärast Dortmundist lahkumist hädas sama taseme hoidmisega.
Kas see ongi Kloppi tõeline maagia – muuta keskpärased või head jalgpallurid suurepärasteks? Me oleme näinud, et ta suudab tõsta oma hoolealuste taset mitme pügala võrra, kuid kas see tase langeb kohe, kui nad Kloppi „pesast“ välja lendavad? Ilmselt tasub vaadata, kuidas selle Liverpooli satsiga läheb, enne kui me mingeid järeldusi tegema hakkame, kuid kui see oletus peab paika, siis on sakslane veel suurepärasem jalgpallitreener, kui seni oleme arvanud.
Mida räägivad meile Betsafe’i koefitsiendid?
Premier League’i 32. vooru kõige prestiižsem lahing on kahtlemata esikahe vahel, kui Manchester City võõrustab Liverpooli. Kohtumine oleks võinud kordades põnevam olla, kui City ei oleks eelmises voorus kaotanud Chelseale ja kindlustanud sedasi Liverpoolile tiitli juba enne neljapäevast vastasseisu.
Seda kohtumist tasub aga sellegipoolest jälgida, sest City tahab kaitsta kodus oma au ning Liverpool läheb mängima pingevabalt ja enesekindlalt. Põnevamaks teeb asja ka see, et kodumeeskonnal on väljas Sergio Agüero (vigastus) ja Fernandinho (mängukeeld punase kaardi tõttu). Just neid asjaolusid arvestades tundub meile, et külaliste võidu peale panustamine pakub väga head väärtust.
Vooru teistest mängudest tasub tähelepanu pöörata Brightoni ja Manchester Unitedi vastasseisule, sest kodumeeskond on püsinud kaotuseta kolm mängu järjest ning noppinud viimati punkte nii Arsenalilt (võit) kui Leicester Citylt (viik). Sestap tasub kaaluda viigi peale panustamist.
Pärast koroonapausilt naasmist kahe kaotusega alustanud Arsenal on vaikselt jalgu alla saamas, mida on tõestanud ka kaks järjestikust võõrsilvõitu Southamptoni ja Sheffield Unitedi üle. Ka Norwich Cityst peaks Mikel Arteta hoolealustel jõud üle käima, kuid võõrustajate habras kaitseliin lubab meil ennustada, et mõlemad meeskonnad siin skoorivad.
Eelmises voorus võõrsil Tottenhamilt 0:2 pähe saanud West Ham võõrustab sedapuhku teist linnarivaali Chelseat. Arvestades kodumeeskonna kohutavat vormi ja asjaolu, et Chelsea on sel hooajal just võõrsil iseäranis hästi mänginud, siis tasub siin arvestada külaliste võiduga. Kuna see panus aga head väärtust ei paku, siis soovitame panustada selle peale, et näeme palju väravaid – ennustame üle kolme.
Koroonakatkestuse järel on üliviletsat vormi näidanud Sheffield United, keda varasemalt võis pidada selle hooaja vaieldamatuks edulooks. Klubi on kaotanud kolm viimast kohtumist, lüües vaid ühe värava ja lastes endale lüüa tervelt kaheksa. See on vesi Tottenhami veskile ja külaliste võidu peale panustamine pakub ka kenakest väärtust.
Nagu näha, siis ahvatlevaid panuseid ja korralikku väärtust Premier League’is jagub. Lisaboonusena saad Betsafe’iga liitudes tervelt 100 € väärtuses tasuta panuseid.
Just praegu tasub teha ka suuri panuseid, sest ainult sel nädalal võid teenida suurte panuste pealt kuni 750 € boonust!