Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Kõrgeima punktiskooriga hooaja lõpetanud Premier League klubide TOP 5 - Spordijutud.com

Kõrgeima punktiskooriga hooaja lõpetanud Premier League klubide TOP 5

Millised on viis kõige kõrgema punktiskooriga hooaja lõpetanud jalgpalliklubi Premier League’i ajaloos?


Inglise kõrgliiga Premier League on maailma populaarseim jalgpalliliiga ning selle fännide sõnul ei paku ükski teine divisjon nii palju põnevust ja meelelahutust. Mõned tihkavad isegi öelda, et tegemist on parima liigaga maailmas. Kuigi see viimane väide on mõneti kaheldav, siis on Premier League’is aegade jooksul olnud absoluutselt maailmatasemel satse küll ja veel. Nii mõnigi on domineerinud oma koduliigat hooaja vältel sellisel määral, et on muutunud osaks liiga folkloorist, keda ikka ja jälle meenutatakse ning seatakse võrdluseks järgnevatele tippu pürgijatele.

Alljärgnevalt toome sinuni viis kõige kõrgema punktiskooriga hooaja lõpetanud jalgpalliklubi Premier League’i ajaloos.

5. Chelsea 2016-17

93 punkti, 1. koht

Peatreener Antonio Conte võis oma debüüthooajaga Londoni Chelseas igati rahule jääda. Lisaks tiitlivõidule ja väga korralikule punktiskoorile, mis oli toona kõigi aegade teine tulemus, saavutas itaallase juhendatud Londoni klubi ka enim võite ühe hooaja jooksul – 30 (mis on hiljem küll Manchester City poolt üle tehtud). Kuigi debüüthooajal on tiitli endale napsanud ka mõned varasemad Premier League’i treenerid – nt Mourinho, Ancelotti ja Pellegrini) –, siis Conte tüüris esikohale tiimi, mis varasemal hooajal oli lõpetanud kõigest hädisel kümnendal kohal. 2016-17 pidi olema hooaeg, mil jalgpallifännid näevad eepilist võitlust tiitlile Pep Guardiola juhitud Manchester City ja Jose Mourinho tüüritud Manchester Unitedi vahel, kuid Conte arvas teisiti ning edestas sealjuures ka väga tugeva hooaja teinud Tottenham Hotspuri, kel õnnestus koguda tervelt 86 punkti.

Suurepärase hooaja katalüsaatoriks oli septembris saadud hävitav 0:3 kaotus Londoni Arsenalilt, pärast mida otsustas Conte oma formatsiooni muuta. Edaspidi alustati peaaegu kõiki mänge kolme keskkaitsjaga ning tulemused muutusid kohe kardinaalselt. Sinisärgid võitsid järjest järgmised 13 kohtumist ning ei lasknud endale kahe kuu jooksul lüüa mitte ühtegi väravat. Eriti magus oli 4:0 võit Mourinho juhitud Manchester Unitedi üle. Pärast esikohale tõusmist ei loovutanud Chelsea seda enam kordagi. Tottenham võitis küll viimasest 13 mängust 12, kuid nad olid selleks ajaks liidritest juba 10 punktiga maas ja kätte neid ei saanudki.

4. Chelsea 2004-05

95 punkti, 1. koht

Jose Mourinho esimene hooaeg Inglismaa jalgpallis oli ülivõimas. Seda räägib ka statistika: 25 nullimängu, kogu hooaja peale ainult 15 sisselastud väravat, tervelt üksteist 1:0 võitu ning kokku vaid üks kaotus.

Chelsea omanik Roman Abramovitš oli 2004. aasta suvel kulutanud muidugi kenakese summa, käies vaid seitsme mängija peale välja üle 90 miljoni naelsterlingi. Lisaks oli ta eelneval suvel soetanud jalgpallureid veel 120 miljoni eest. Liigavõit oli ilmselgelt hooaja õnnestumise tingimustesse sisse kirjutatud. Summad olid küll suured, kuid samas liitusid 2004-05 hooajaks klubiga sellised hilisemad legendid nagu Didier Drogba, Petr Cech, Ricardo Carvalho ja Arjen Robben.

Mourinho meeskond töötas hästi õlitatud ja armutu masinavärgina, haarates liidripositsiooni novembris ning hoides seda lõpuni välja. Saavutatud 95 punkti oli sel ajal Premier League’i rekord.

3. Liverpool 2018-19

97 punkti, 2. koht

Lõppenud hooajal teenis Liverpool ülivõimsad 97 punkti ning kummalisel kombel ei piisanud sellest, et tõsta tiitel enda pea kohale. Vähe sellest, terve hooaja vältel teeniti vaid üks kaotus. Paraku võeti see kaotus vastu tulevastelt meistritel Manchester City’lt. Samuti lõid Liverpooli ründajad Sadio Mane ja Mohamed Salah kumbki 22 väravat, jagades koos Arsenali ründaja Pierre-Emerick Aubameyangiga suurima väravaküti tiitlit. Tegemist oli alles neljanda korraga Premier League’i ajaloos, kui ühel hooajal ületab kaks sama klubi mängijat 20 värava künnise. Ka sisse lastud 22 väravat oli sel hooajal liiga parim tulemus.

Sellise supersoorituse järel tiitlit mitte võita võib üpris mõru maigu suhu jätta ning ka teadmine, et mitte ükski klubi pole teeninud rohkem punkte ja teiseks jäänud (eelmine rekord oli Manchester Unitedi käes, kes jäid hõbedale 89 punktiga hooajal 2011-12), ei paku sealjuures suurt tröösti. Nagu ka teadmine, et välja arvatud viimane ja eelviimane hooaeg, oleks sellise skooriga võitnud Liverpool viimse kui ühe hooaja Premier League’is.

Tegelikult oli Liverpooli tulemus ka Euroopa rekord, ületades Real Madridi 96 punkti 2009-10 hooajal, mil pealinna klubi jäi alla ei kellelegi muule kui Guardiola juhitud Barcelonale.

Lohutust pakub Liverpoolile aga kindlasti asjaolu, et selsamal hooajal suudeti võita Meistrite liiga ning klubi liigub peatreener Jürgen Kloppi all väga õiges suunas ja peaks vaid paremaks muutuma.

2. Manchester City 2018-19

98 punkti, 1. koht

City kaotas sel hooajal liigas lausa neli mängu – Chelsea, Crystal Palace’i, Leicesteri ja Newcastle’i vastu – ning suutis ikka edestada Liverpooli ühe punktiga, et võita märkimisväärne tiitel. Põhjus peitus siin selles, et 38 mängust suudeti võita lausa 32 ning lüüa pöörased 95 väravat. Kaheksa erinevat mängijat lõid viis või enam väravat ning ründaja Sergio Agüero kirja 21 tabamust. Sellega sai argentiinlane alles teiseks mängijaks Inglismaa kõrgliiga ajaloos, kes löönud vähemalt 20 väravat kuuel erineval hooajal. Ühtlasi on ta teinud seda viiel järjestikusel hooajal. Ka Raheem Sterling tegi värava all elu parima hooaja, lüües 17 väravat ja andes 10 väravasöötu.

Mitte ükski Inglismaa kõrgliiga klubi ei ole ühe hooaja jooksul löönud kõikide turniiride peale rohkem väravaid kui City 163 viimasel hooajal. Guardiola hoolealused lõpetasid hooaja 14 järjestikuse võiduga. Ja ometi ei ole tegemist nende parima hooajaga Premier League’is…

1. Manchester City 2017-18

100 punkti, 1. koht

Tegemist oli hooajaga, mil City purustas ühe rekordi teise järel ning Guardiola meeskond oli nii jaburalt ja kordumatult hea, et tegelikult jääbki siin lihtsalt kirjeldusest väheks. Loetleme seega parem lihtsalt üles mõned olulisemad rekordid, mille City tol hooajal purustas:

  • Enim punkte (100)
  • Enim võõrsil kogutud punkte (50)
  • Suurim punktivahe teise kohaga (19)
  • Enim võite (32)
  • Enim võõrsil võite (16)
  • Enim löödud väravaid (106)
  • Suurim väravate vahe (79)
  • Enim järjestikuseid võite (18)
  • Enim järjestikuseid võite võõrsil (11)

Teist sellist hooaega enam Premier League’is ilmselt ei tulegi.

log in

reset password

Back to
log in