Meistrite liiga kaheksandikfinaalide eel postitas UEFA oma kodulehele ülla artikli, kus õpetati inimesi – eelduslikult vutifänne ja kommentaatoreid – õigest jalgpallurite nimesid hääldama. Spordijutud.com sattus sellest nii vaimustusse, et me otsustasime katsetada, kui hästi säärane foneetiline tekst kirjapildis tunduks. Seega, üritagem veerida.
Kui Bar-sell-owe-nah eelmisel teisipäeval kodusel Camp Noul Pah-ree San-Jer-maniga kohtus, eeldasid paljud, et sellest tuleb tuline duell, kus mõlemad osapooled teineteist tõsiselt nüpeldavad. Tegelikult osutus kõik väga ühekülgseks. Palju põnevama matši pakkusid meile hoopis Ray-al Ma-dreed ja Atalanta (huh, pääsesime). Jah, hispaanlaste leeris ei teinud kaasa näiteks Dani Carva-hal, Ay-den Hazard ja Eder Milly-tau, kuid keskväljal olid Luka Mod-rich ja Toni Crowss siiski patrullimas. Lõpuks 1:0 võit siiski võeti.
Aga aitab hääldusjamast, sest… Üsna jabur, eksole? Kui kedagi huvitab, kust meile selline mõte üldse pähe tuli, siis siinkohal tuleb aitäh öelda meie kaasaegse telehuumori suurkujudele et Märt Avandile ja Ott Sepale. Ja lisaks alloleva video vaatamisele soovitame lugeda ka meie aasta tagust artiklit sportlastest, kes naerutavad fänne juba enne väljakule astumist.
Nimedega saab ka teisiti mängida
Ent see pole ainus viis, kuidas nimedega inimeste – siinkohal jällegi nii vutifännide kui ka kommentaatorite – päid segadusse ajada. Näiteks 2000. aasta EMil võis Rootsi koondis nii mõnegi kommentaatori hambaid krigistama võtta, kui kohtumises Belgiaga vaatas algkoosseisust vastu Andersson, Andersson ja Andersson. Nagu sellest veel vähe olnuks, siis ka pingilt võis leida ühe Anderssoni ning tagatipuks jooksis alg-11s platsile ka üks Alexandersson.
Sugulusside esines sealjuures ainult kahe mehe vahel: nendeks olid vennad Patrick ja Daniel Andersson. Anders Anderssonil ja Kennet Andersson on lihtsalt sama perekonnanimega jalgpallurid, kes juhtusid samal ajal koondisesse kuuluma, ning Niclas Alexanderson sobis lihtsalt Andersoni-tordile kirsiks.
Kaks aastat hiljem Lõuna-Koreas ja Jaapanis toimunud MMiks oli Kennet Andersson õnneks juba koondisekarjäärile joone alla tõmmanud, mistõttu oli kommentaatoritelt Rootsi koondise tegemisi siis veidi kergem kommenteerida.
Murphy seadus: alati saab minna hullemaks
Ent sellel MMil esinesid uued väljakutsed. Sest kui väljakule jookseb näiteks Saudi-Araabia koondis, siis ega teada-tuntud pallureid seal enamike jaoks niikuinii pole. Aga kui nimekirjas on veel Al-Dosari, Al-Dosari ja Al-Dosari, siis… võtab ikka ohkama küll
Kuigi võrreldes Lõuna-Korea koondisega oli see ikkagi täielik lust ja lillepidu, sest peoperemeeste koondisest vaatas toona vastu kolm Kimi, neli Choid ja viis Leed. Vaene Guus Hiddink, kes pidi neil omal ajal peatreenerina vahet tegema…
Üldjuhul kasutas ta turniiri jooksul läbivalt neist ainult viit meest: väravas seisis Lee Woon-jae, kaitseliinis rügasid Choid Jin-cheul ja Kim Tae-young ning poolkaitses Kim Nam-il ja Lee Eul-yong, aga pronksimatšis Türgiga saatis Hiddink reaalselt väljakule kõik viis Leed (Woon-jae, Min-sung, Young-pyo, Eul-yong ja Chun-soo). Vau!
Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?
Aitab nimedest, räägime nüüd viimaks numbritest. Näiteks eespool mainitud Ray-al Ma-dreed (2. koht) võõrustab esmaspäeval La Ligas Real Sociedadi (5. koht). Milles küsimus, eks? Zidane’i hoolealused võidavad nagu nipsti? Teoorias…jah. Praktikas on nende laatsaret aga jätkuvalt jõhker, sisekliima selline nagu on, ning väsimus samuti jalgades. Ehk meie valik on sel korral veidi riskantne ning viik välistatud variandiga paneme raha hoopis Sociedadi peale.
Päev varem näeb Hispaanias ka teist head vastasseisu, kui Villarreal (6. koht) võõrustab Madridi Atleticot (1. koht). Taas, milles küsimus. Tabeliliider on ikkagi tabeliliider ju. Nojah, aga kui viimasest viiest liigamängust on ette näidata 2-2-1 saldo ning nädala keskelgi Chelsealt kotti saad… Tuleb vist jumalat tänada, et Villarreali hoog veelgi imelikum on. Viimase viie mängu saldo 0-4-1. Järeldus sellest: favoriit on ikkagi favoriit.
Lõpetuseks midagi Saksamaalt. Veel viis vooru tagasi pidas Mainz tulist lahingut Schalkega selle peale, kumba ikkagi võib kutsuda Bundesliga punaseks laternaks. Schalke võitis, sest Mainz on viimasest viiest mängust võitnud kolm, viigistanud ühe ja kaotanud ühe. Eelviimasest kohast see neid veel päästnud pole, kuid nii jätkates võib püsimajäämine siiski reaalseks osutuda. Küll on kindel, et sellise hoo pealt on nad Augsburgi vastu (13. koht) juba favoriidid. Seda teame nii meie kui ka Betsafe’i inimesed.
Haara kinni Betsafe’i koefitsientidest?
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.
Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.