Kahjuks tiksub aeg halastamatult ning Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi karjäärid saavad üks hetk läbi. Pikalt maailma paremate jalgpallurite staatust kandnud edurivimehed vajavad seega kedagi, kes võtaks neilt teatepulga üle.
1. Neymar
Brasiilia pallivõlur on ilmselt käesoleva edetabeli kõige loogilisem nimi. Mängis ju Neymar enne Pariisi Saint-Germaini siirdumist Barcelonas ning ta osteti Katalooniasse eesmärgiga täita kunagi tekkiv tühimik, mille jätab Messi putsade varna riputamine või mujale liikumine.
Olgu, PSGs on Neymar näidanud kohati maagilist vutti, kuid vaat et samatihti on ta tähelepanu teeninud oma jonnimise ja vigastustega. Eriti traumadega, mis juhtuvad huvitaval kombel just siis, kui tal on sünnipäev või toimub Rio de Janeiro karneval…
Samas pole kahtlustki, et Neymar on üliandekas jalgpallur, kelles on ainest tõusta maailma parimaks. Oskused on tal olemas, vaja on vaid stabiilsust.
2. Jadon Sancho
Kui 20-aastane inglane siirdus 2017. aastal Manchester Cityst Dortmundi Borussiasse, pidasid paljud ääreründajat peast hulluks. “Milleks jätta maha Premier League ja minna Saksamaale?” küsisid paljud.
Aeg on näidanud, et Sancho käitus õigesti. Väle ja tehniline pallur on Saksamaal jõudnud täiesti uuele tasemele ning on Dortmundis teeninud tublisti mänguaega. Vaadake vaid City teist juveeli Phil Fodenit, kes otsustas Manchesteri jääda. Jah, ta on ülimalt andekas, kuid tema arengukõver on olnud aeglasem ning kindlasti on selles rolli mänginud fakt, et ta pole nii palju platsile saanud.
Sancho on Euroopa tippliigade üks väheseid mehi, kes on sel hooajal löönud nii kahekohalise arvu väravaid kui andnud ka kahekohalise arvu resultatiivseid sööte. Tänavu on ta Bundesligas võrku sahistanud 14 korda ja andnud 15 tulemuslikku passi. Need on näitajad, mis pistavad rinda Messiga!
3. Erling Braut Haaland
Sancho klubikaaslane on tänavuse vutihooaja suurim komeet. Füüsiliselt ülivõimas norralane on Dortmundi ja RB Salzburgi eest löönud 22 liigakohtumisega tervelt 25 väravat. Meistrite liigas on Haalandi saldo kaheksa matši ja kümme tabamust. Seega pole tarvis imestada, et jaanuarikuise üleminekuakna ajal oli viikingite järeltulija vutituru kõige kuumem kaup ning Saksamaa hiid peab tundma meeletut rõõmu, et Haaland liikus Austria parimast tiimist just nende manu.
Tänu oma jalgpallurist isa karjäärile Inglismaal Leedsis sündinud Haaland on küll alles 19-aastane, kuid tema mäng on küps. Samuti ei jää tal vajaka enesekindlusest, mis on tippspordis vähemalt sama oluline kui oskused.
Haalandi senine karjäär on meenutanud ülitulist ja -kiiret komeeti ja seetõttu pole põhjust ka uskuda, et ta peaks ereda leegiga läbi põlema. Pealegi, Dortmund teab imeliselt, kuidas noori mängijaid arendada ning edurivimeestega on neil varemgi hästi läinud. Küsige Robert Lewandowskilt, Marco Reusilt või Sancholt.
4. Kylian Mbappe
2018. aasta maailmameister tõusis vutisõprade teadvusse vaat et samasuguse komeedina kui Haaland tänavu. Hooaeg siis oli 2016/17, kui AS Monaco jõudis kõigile üllatuseks Meistrite liigas poolfinaali – seal kaotati kahe mängu kokkuvõttes 1:4 Torino Juventusele – ning Mbappe lõi ühe värava teise järel. Euroopa tugevaimas klubisarjas jäädi küll tiitlita, kuid Prantsusmaal suudeti Pariisi Saint-Germainile kott pähe tõmmata.
Üliväle ründaja siirdus pärast läbimurdehooaega PSGsse ning on seal 76 liigakohtumisega saanud pea või jala valgeks tervelt 64 korda. Prantsusmaa koondise eest on ta 34 matšis teinud skoori 13 juhul.
Mbappe on samuti üks noortest supertalentidest, kellel näib olevat kamaluga enesekindlust ja oskusi. Samuti tundub, et Gallia kukk on kahe jalaga maa peal, mis peaks tähendama, et ta saab ainult paremaks.
Ehkki praegu kuulub Mbappe PSG ridadesse, käivad jutud, et üleminek Madridi Reali on vaid vormistamise küsimus. Näiteks ütles PSG legend Jerome Rothen aprillis, et prantslane ja Hispaania kuninglik klubi olid tehnigus juba kokkuleppele jõudnud, kuid koroonakriisi tõttu võib üleminek aasta võrra edasi lükkuda.
5. Sadio Mane
Liverpooli edu peitub väga meeskondlikus mängus, kuid ka Jürgen Klopi hoolealuste seas on säravaid indiviide. Näiteks maailma parimaks keskkaitsjaks peetav Virgil van Dijk, egiptlasest paremäär Mohamed Salah või vasakäär Mane.
Senegalist pärit Mane esitused on viimastel aastatel läinud ainult ülesmäge. Temagi sai Euroopas tuule tiibadesse Salzburgis ning pärast kahte hooaega Southamptonis oli aeg küps liitumaks Inglismaa tõelise tippklubiga.
Ta sobib Klopi ajastu Liverpooli mängustiili kui rusikas silmaauku ning kui mainekas ajaleht The Guardian reastas 2019. aasta paremaid jalgpallureid, teenis Mane Messi ja van Dijki järel kolmanda koha.
Mane võib järgmise paari hooajaga vabalt tõusta Liverpooli kollektiivi suurimaks täheks ning maailma paremateks jalgpalluriteks peetakse ju ikka edurivimehi. See on lihtsalt seksikam kui ulatada see mantel näiteks van Dijkile, kes on küll imeline pallur, kuid Ballon d’Ori võitmiseks peab ta korda saatma midagi imetabast.