Premier League’ i teine voor on juba sel nädalavahetusel ning üks põnevamaid mänge on kahtlemata laupäevane kohtumine Manchester City ja Tottenham Hotspuri vahel.
Inglise meistriliiga tiitlikaitsja ja kevadine Meistrite liiga finalist on meile omavahelistes kohtumistes pakkunud ikka suureskoorilisi mänge ning seda loodame ka eelolevast matšist. Kuigi City on hooaega kindlamalt alustanud, ei saa ühe mängu põhjal veel mingeid järeldusi teha ning Tottenham annab endast selles mängus kahtlemata kõik.
Käesolevas artiklis heidamegi pilgu kummalegi meeskonnale ning analüüsime nende hetkeseisu ja võimalusi teineteise vastu. Anname sõna ka Betsafe’i koefitsientidele ja uurime, millised panused võiksid head väärtust pakkuda.
Manchester City ei pea kedagi kartma
Tiitlikaitsjad alustasid uut hooaega suurepäraselt, nüpeldades kodus West Ham Unitedit. Lõppskoor 5:0 oleks võinud olla veelgi uhkem, kuid videkohtuniku (VAR) vastuoluline sekkumine ning mõned ära käkitud võimalused hoidsid skoori liiga alandavaks muutumast.
Avamängu põhjal võib küll öelda, et City on Inglismaa meistriliiga tiitlile suurfavoriit – mängiti sellise enesekindluse ja sujuvusega, nagu vahepeal poleks suvepuhkust olnudki. Raheem Sterling registreeris kübaratriki uus kaitsev keskpoolik Rodri paistis juba väga kenasti tiimi sulandunud olevat.
Mis City konkurente aga veelgi hirmutama peaks, on see, et nii Riyad Mahrez kui Gabriel Jesus, kes eelmisel hooajal end põhikoosseisu kuidagi murda ei suutnud, näitasid end väga heast küljest ja olid kohtumise parimate mängijate seas. Kui nad sellise hooga jätkavad, siis on tšempionidel võimalik üsna muretult roteerida nelja erineva turniiri vahel. Kusjuures Sergio Agüero sekkus mängu alles pingilt ja siis, kui kõik oli tegelikult otsustatud.
Manchester Cityl on tõesti iga positsioon mitmekordselt kindlustatud ning suvel tugevdati tiimi veelgi. Lisaks Rodrile osteti Torino Juventusest paremkaitsja Joao Cancelo ja PSV Eindhovenist 22-aastane vasakkaitsja Angelino, kes peaks pakkuma katet alatasa vigastatud Benjamin Mendyle.
Ainuke potentsiaalne murekoht on ehk keskkaitses, kuna legendaarne kapten Vincent Kompany lahkus suvel kodumaale Belgiasse ja asemele kedagi ei ostetud. Samuti lasti lahkuda Eliaquim Mangalal, kes küll aastate jooksul eriti palju mänguaega pole saanud, kuid see tähendab, et peatreener Pep Guardiolal on valida vaid kolme keskkaitsja vahel kogu tiimis ja seda on veidi vähe.
Küll aga on hispaanlasest loots juba mõista andnud, et kavatseb proovida sel positsioonil ka 34-aastast keskpoolikut Fernandinhot. Teades, kuidas Guardiola personali ja formatsioonidega trikitada armastab, ei maksa imestada, kui Brasiilia veterani kaitseliinis peatselt ka näeme. Samuti ei maksa imestada, kui selline vangerdus üliedukaks osutub, sest Guardiolal on selliste asjade peale annet.
Tottenham Hotspur oma esimeses mängus ei veennud
Tottenhami hooaja avamäng ei kulgenud just ideaalselt. Liiga uustulnuka Aston Villa vastu jäädi kodus juba esimese poolaja alguses kaotusseisu ja oma mängumootorit ei saadud kuidagi käima. Võib isegi öelda, et suurema osa mängust oli Aston Villa parem meeskond.
Siis aga läkitas Spursi uus keskpoolkaitsja Tanguy Ndombele imelise kauglöögi posti kõrvale ja kogu staadion hingas kergendatult. Seejärel tegi tipuründaja Harry Kane seda, mida ta ikka teeb ja lõi mängu lõpus kiiresti kaks väravat (86. ja 90. minutil), nii et mängu lõppskoor oli Tottenhami jaoks ikka palju parem kui nad oma soorituse põhjal teeninuks.
Londoni klubi mängujuht Christian Eriksen oli peatreener Mauricio Pochettino poolt ühel või teisel põhjusel pingile jäetud ning kui taanlane teisel poolajal vahetusest sekkus, paranes Spursi mäng tunduvalt.
Ühe oma parima mängija pingile jätmine tundub ehk kummaline otsus, kuid juttude järgi keeldub Eriksen klubiga uut lepingut sõlmimast ning kuna olemasolev leping lõppeb järgmisel suvel, siis on võimalik, et Taani poolkaitsja müüakse veel sel suvel maha.
See oli ilmselt ka pingile jäämise põhjus. Erikseni kaotus oleks muidugi Tottenhamile väga suur löök, sest sama loovat mängijat neil tiimis ei ole ja Inglismaa klubid ei saa enne jaanuari kedagi uut samuti osta.
Klubiga liitusid küll juba mainitud Ndombele ja argentiinlane Giovani Lo Celso, kuid nemad mängivad platsil veidi tagapool ja pigem komplementeerivad Erikseni.
Samuti lasti suvel klubist lahkuda ründajatel Vincent Jannsenil ja Fernando Llorentel, mis tähendab, et kui Kane peaks vigastada saama, siis ühtegi „päris“ tipuründajat ei olegi Pochettinol asemele panna ja peab ilmselt kasutama mõnda ääreründajat, nt Son Heung-mini.
Mida kõnelevad koefitsiendid?
Manchester City on olnud viimastel hooaegadel kodus põhimõtteliselt võitmatu ning isegi viiki on pidanud nad väga harva leppima. Arvestades siia juurde ka kummagi tiimi hooaja algust, pole ka ime, et võõrustajad on siin sulaselged favoriidid (koefitsient 1,38).
Tegelikult on Tottenhami võidukoef Betsafe’is lausa üllatavalt kõrge – 8,45. Kuigi City võit tundub üpriski tõenäoline, ei ole nende kahe satsi tasemevahe üldsegi nii suur, kui koefitsiente vaadates võiks järeldada.
Eelmise hooaja Meistrite liiga eepilises veerandfinaalis suutis Põhja-Londoni klubi isegi Guardiola hoolealused konkurentsist lülitada ning kui Eriksen alustab edurivis, siis on Spurs automaatselt pügala võrra parem sats. Seega võiks julgemad panustajad isegi viigi peale panustamist kaaluda (koefitsient 5,55). Kuigi, nagu mainitud, on City võidust raske mööda vaadata.
Võib päris kindel olla, et näeme selles kohtumises üle 2,5 värava (koefitsient 1,52) ning tundub ka tõenäoline, et mõlemad meeskonnad skoorivad (koefitsient 1,76). Kombopanus „City võit + mõlemad meeskonnad skoorivad“ tooks edukal panustamisel raha tagasi 2,70-kordselt, mis ei ole sugugi paha. Natuke rohkem kindla peale minek on kombopanus „City võit + üle 2,5 värava“ (1,86).
Potentsiaalsetest väravalööjatest tasub kindlasti mainida eeskätt Agüerot (1,86), Sterlingit (1,99) ja Kane’i (2,95). Ei maksa ka imestada, kui Agüero või Sterling löövad kaks või enam väravat (vastavalt 5,50 ja 5,90). Kui tahta täpset tulemust ennustada, siis täitsa usutava skoorina kõlab 3:1 (koefitsient 8,70). See muidugi tähendaks ka, et mängus lüüakse üle 3,5 värava (2,33).