Kui kõik läheb nii nagu viimastel aastatel kombeks, kroonitakse Prantsusmaal tänavu vutimeistriks Pariisi Saint-Germain (PSG). Praegu hoiavad pariislased igatahes liigatabelis kinni esikohast – mis sest et seda ainult parema väravate vahe tõttu – ning kui trofee lõpuks ka neile ulatatakse, oleks see nende kümnes Prantsusmaa meistritiitel. Uhke tähis, mis oleks ka rekordivääriline, ent mitte ainulaadne.
Nimelt on juba praegu sama palju kuldmedaleid ette näidata nii Saint-Etienne’il kui ka Marseille’il. Kui lisada patta veel ka riigi hõbemedalid, eralduks teistest Marseille. Nimelt on neil ette näidata 13 teise koha autasu PSG kaheksa ja St. Etienne’i kolme vastu. Ehk sellisel juhul paikneks Prantsusmaa edukaim vuntikants ikkagi Vahemere ääres.
Põrgusse need hõbedad. Loevad karikad!
Aga kes neid hõbemedaleid ikka loeb. Loevad ikkagi karikad! Seega, mis meki võtaks meie vutisupp siis, kui lisada katlasse Prantsusma karikavõistlused? Coupe de France’de lisandudes kerkiks pinnale taas PSG, sest nemad on riigi karikavõitjaks tulnud rekordilisel 13 puhul. Marseille’il oleks vastu panna “kõigest” kümme ning Saint-Etienne’il kuus trofeed.
Ehk summa summarum oleks meie trofeevõrdlus järgnev: PSG 23, Marseille 20, St. Etienne 16.
Kui lisada sekka veel ka madalamajärgulisemad karikad ehk Prantsusmaa liigakarikas ning superkarikas, läheb asi sootuks käest ära. Sellisel juhul tõuseks PSG trofeenäidik juba 42 peale, samal ajal kui Marseille osuti kerkiks ainult 26 peale ning St. Etienne jõuaks oma 22 karikaga neile isegi ohtlikult lähedale.
Jokker, mis trumpab kõik muu
Ent Marseille’il on tagataskust võtta trumpkaart, mida kellelgi teisel pole – Meistrite liiga võidukarikas. Nimelt on just nemad reformitud Meistrite liiga esimesed tšempionid, kui alistasid 1993. aasta kevadel Meistrite liiga finaalis 1:0 AC Milani.
Jah, sellel karikal on küljes küll korruptsiooniplekk, kuid fakt on ka see, et trofeed Marseille’ilt siiski ära pole võetud. Keda siiski pleki-mekk huvitab, siis…
Nimelt olla klubi toonane president Bernard Tapie pakkunud Valenciennes’i mängijatele pistist, et nood otsustava liigamängu Marseille’i vastu kaotaks. Nii kindlustasid prantslased varem riigi meistritiitli ning said Meistrite liiga finaalmänguks paremini valmistuda. Ent kullamatšis tuli neil siiski enda eest väljas olla ning Milanist üle olla. Ja seda ka tehti! Takkajärele võeti klubilt küll 1992-93 hooaja Prantsusmaa meistritiitel, kuid eurosarja trofee on neil jätkuvalt alles. Sest seal sarjas mustale rajale ei mindud.
Ent omamoodi plekid jäid
Või noh… tegelt mindi ka, sest nagu 1995. aastal kulmineerunud kohtuprotsessi käigus selgus, oli Marseille’il vahemikus 1989–1993 igal hooajal eelarves eraldi rida mängude ostmiseks. Ja neid franke kasutati näiteks 1989-90 hooajal, kui “alistati” esmalt Ateena AEK ja seejärel Sofia CSKA. Võiduka 92-93 hooaja osas tõendeid siiski ei leitud.
Keda see kõik häirib, see saab lohutada ennast teadmisega, et lisaks on Marseille’i käes Meistrite liiga pikima kaotustejada “au”. Selle ttsa tegid nad lahti 2012. aastal, mil kaotasid kaheksandikfinaali kordusmängus Interile 1:2, ent tänu kodumängu 1:0 võidule pääsesid nad ikkagi tänu võõrsil väravate reeglile edasi. Ent ees ootas kaks allajäämist Müncheni Bayernilt.
Uuesti osalesid nad Meistrite liigas hooajal 2013-14, mil kaotasid alagrupis, kuhu kuulusid veel ka Londoni Arsenal, Dortmundi Borussia ja Napoli, kõik kuus mängu. Ehk siis pikim kaotusteseeria on üheksamänguline? Looda sa. Nimelt jõudis Marseille Meistrite liigasse ka tänavu, ning kuigi fortuuna nendega kõige õelam polnud, otsustasid nad miskipärast seda õnnetut jada jätkata. Esmalt jäid nad 0:1 alla Olympiacosele ning seejärel kahel puhul 0:3 tulemusega Manchester Cityle ning Portole.
Ent ka 12 järjestiku kaotatud kohtumist polnud nende jaoks piisav. Sest niimoodi tõusnuks nad antirekordi arvestuses ainult Belgia klubi Anderlechti kõrvale, kes samamoodi kunagi tosin kohtumist järjest tuppa sai. Ning nõnda otsustaski Marseille Meistrite liiga neljandas mänguvoorus veel Portole 0:2 alla jääda, et õnnetu seeria 13 peale viia ning rekord enda nimele võtta.
See tehtud, võis naasta võidureele, mida 1. detsembril ka eeskujulikult tehti: koduplatsil alistati Olympiacos 2:1.
PSG peab esmalt üldse kümneni jõudma
Aga olgu selle kaotustejutuga kuidas on. Meistrite liiga karikat neilt seetõttu ikka ei konfiskeerita ning kuniks ükski teine Prantsusmaa klubi ei saa sarnase saavutusega kelkida, tasub ülejäänutel – jah, me vaatame teie otsa, mullu finaalis kaotanud PSG – suu kinni hoida.
Ja tagatipuks tasub PSG meestel üldse kümnenda riigi meistritiitlini jõuda. Sest enne seda on säärased võrdlused nagu me siin just tegime, veelgi meelevaldsemad. #MicDrop.
Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?
Panustamisrubriigis vaatame otsa Prantsusmaa kõrgliiga 23. voorule, kus liigatabeli kolme esimest – PSGd, Lille’i ja Lyoni – peaksid ees ootama võrdlemisi kerged madinad. PSG ja Lyoni koefitsiendid meid väga ei ahvatle (loe: alla 1.4), kuid Lille’i duell Bordeaux’ga (7. koht) tõotab küll huvitav tulla. Võrdsete duellis võiks määravaks saada külaliste filigraanne kaitse, mida on tänavu lahti murtud kõigest 15 korda. Nõnda panemegi oma kopikad Lille’i peale.
Järgmisena jäi meile silma Rennes’i ja Lorient’i duell. Kui esimene neist võitleb eurokohtade peale, siis teine rabeleb väljalangemistsoonis. Tagatipuks on Lorient’i kaitseliin Ligue 1 üks kehvemaid, mistõttu annamegi neile tolles kohtumises lausa värava ette, kuid ennustame ikka Rennes’i võitu. Miks? Ikka selleks, et suurendada koefitsiendi 1.62 peale 2.75 peale.
Lõpetuseks jääme millegi lihtsama juurde. Tänavu on Prantsusmaal tavaks, et kui mängib Montpellier, siis näeb ka väravaid. Noh, keskmiselt nii 3,4 mängus. Ehk siis kui nad mängivad nüüd Metziga, siis paneme meie raha “üle 2.5 värava” peale ja ütleme lihtsalt, aitäh.
Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Betsafe tähistab tänavu 15. sünnipäeva ning ehkki aasta vanemaks saavad nemad, on kingitused mõeldud klientidele. Panusta iganädalaselt vähemalt spordiennustuses vähemalt 100 eurot (minimaalne koefitsient 1.50 sündmuse kohta) ja teenid 20 euros suuruse riskivaba panuse iga nädal! Võta pakkumine vastu SIIN.
E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!
Betsafe’i värskeim kampaaniapakkumine keskendub aga virtuaalspordimängudele ehk spordile, mis ei maga mitte kui kunagi. Mis see täpsemalt on, vaata SIIT.