Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Messi tahab Barcelonast lahkuda? Miks ometi!? - Spordijutud.com

Messi tahab Barcelonast lahkuda? Miks ometi!?

La Liga 34. vooru eel ei räägi keegi mängudest. Miks? Sest Messi on suurem kui jalgpall.


Reedel tehakse Hispaanias algust sealse jalgpalli kõrgliiga 34. vooru mängudega, mistõttu oleks loogiline, et Ibeeria poolsaare meedia vaataks ette tulistele vastasseisudele. Seda aga ei tehta, sest neljapäeva õhtust alates on sealsete kirjatsurade huulil olnud vaid üks küsimus – kas Lionel Messi tahab Barcelonast lahkuda?

Neljapäeva õhtul ringlema hakanud (kuulu)jutt levis kiiremini kui koroonaviirus ning on praeguseks paljunenud üle maailma. Väljaanded väljaannete järel raporteerivad, et argentiinlane soovib järgmisel suvel, mil tema leping ametlikult lõppeb, katalaanid hüljata.

Messil ongi õigus lahkuda. Lausa kogu aeg

Sealjuures ei tasu arvata, et pallivõlur oleks kuidagi ära tõusnud. Nimelt on Messil lepingus punkt, mis lubabki tal pärast 32. eluaastast (praegu on ta juba 33) ilma klubipoolse nõusolekuta vabaagendiks saada. Ehk veel aastaks jäädes näitaks argentiinlane niikuinii üles solidaarsust.

Ent miks üldse asjad nii kaugele on arenenud, et äsja karjääri 700 tabamust tähistanud ründetalisman blaugrana särgi millegi muu vastu tahaks vahetada?

Noh… ei teagi nüüd kust alustada. Esiteks ei meeldi Messile see, et teda on meedias esitletud (kellele on seda infot lekitanud siis klubi juhtkond) kui eelmise peatreeneri Ernesto Valverde, kes jaanuaris hundipassi sai, vallandamispõhjust.

Samamoodi on kirjatsurad (teadagi jälle kelle kaasabil) üritamas maalida pilti, et Messi on põhjus, miks Barcelona mootor enam vanade heade kommete kohaselt ei nurru ning kohati, vaat et turtsub. Säärane päevi näinud paadimootori kombel poterdamine võib klubile maksta aga Hispaania meistritiitli.

Ja mõistagi ei saa üle ega ümber Messi lepingusaagast. Jah, argentiinlase kontraht lubab tal iga aasta niikuinii lahkuda – sarnane klausel oli nt ka Carles Puyolil, Xavil ja Andres Iniestal –, kuid see ei tähenda, et palga- ja boonusnumbrid seal paberil aeg-ajalt korrigeerida ei võiks. Kerge survestamine? Võib-olla, ent kui sa soovid enda ridadesse maailma parimat, siis tuleb lauale lüüa ka parim leping.

Koroona ei teinud asju üldse lihtsamaks

Sealjuures tasuks korra meenutada ka, mis toimus koroonaajal, kui Barcelona soovis mängijate palkasid 70% ulatuses kärpida. Messi ja co reaktsiooni võiks matslikult kokku võtta: “mida *****?”

Ent toonagi polnud tegelikult probleemiks kärbe, kui selline, vaid see, kuidas klubi ja sealsed juhtfiguurid pallureid survestada üritasid. Ikka selleks, et palgakärpest võimalikult palju kasu lõigata.

Ent majandusinimeste mõttelaad kunstiinimestele – jalgpallurid tinglikult seda ju on – peale ei läinud. “Meie sooviks on kogu aeg olnud palgakärpega nõustumine, kuna mõistame täielikult, et tegu on erakorralise olukorraga. Küll üllatas meid, et klubi inimesed on proovinud meid survestada ja kontrollida, et teeksime midagi sellist, mida niikuinii oleksime teinud,” kulges mängijate avalik pöördumine pärast seda, kui klubi juhtkond (taas!) oli meediasse lekitanud jutukesi, justkui pole pallurid valmis neile vastu tulema.

Lõpuks nõustusid Messi ja co siiski palgakärpega ning loovutasid lisaks veel 2% oma palgast, et 500 klubitöötaja palk säiliks. Aga selle kõige juures oli üks konks. Nad tegid seda ühes poliitilise avaldusega: “Meid ei üllata, et klubis oli inimesi, kes soovisid mängijaid luubi alla panna ja survestada meid milleski, mille osas teadsime alati, et me seda teeme.”

Nõnda ründas Messi otseselt klubi presidenti Josep Bartomeud ja tolle alluvaid. Sealhulgas sai terava torke ka Messi endine väljakukamraad Eric Abidal, kes praegu Barcelona spordidirektorina tegutseb.

“Inimesed peavad oma tegemiste ja otsuste eest vastutama. Mängijad vastutavad näiteks väljakul juhtunu eest. Spordiosakonna juht peab võtma vastutuse enda otsuste eest. Lisaks, kui räägitakse mängijatest, siis palun tuua konkreetseid nimesid, sest muidu lüüakse sama labidaga kõiki,” sõnas detsembris kuuendat korda maailma parimaks jalgpalluriks valitud Messi märtsi lõpus.

Juba toona nähti, et see tüliõun võib klubis väga pikalt mädaneda ning targemad ajakirjanikud sõnasid lihtsa tõe – Barcelona tähtsaim ülesanne on Messi õnnelikuna hoidmine. Näib aga, et sellega pole järgnevate kuude jooksul hakkama saadud.

Kas osapooli on võimalik lepitada?

Muidugi, kogu asi võib järgmisel aastal ikkagi 180-kraadise pöörde võtta. On võimalik (loe: pigem tõenäoline), et senine loots Quique Setien klubi eesotsas sügisest enam ei jätka. Soovis Barcelona juba tänavu talvelgi pukki tuua klubi legendi Xavit, kes polnud nõus siiski Katarist, kus ta tegutseb Al-Saddi juhendajana, poole hooaja pealt lahkuma.

Ent sügiseks on juba natukene vett merre voolanud ja sajalood teised. Mis peamine, hooaeg ei käi. Ja arvestades Messi-saagat, siis ilmselt on ka klubiBarca juhtkonnal rohkem motivatsiooni Xavit püüda. Sest on hispaanlasel Messiga ju väga soojad sidemed.

Ja ehk õnnestub siis kannu Sangria kõrval meestel omavahel sotid selgeks rääkida. Ehk…

Aga kui mitte, siis kuhu võiks Messi siirduda? Ei tea, aga argentiinlane on vihjanud, et tahaks karjääri loojangul pallida veel oma õige kasvatajaklubi ehk Newell’s Old Boysi eest.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Ent tahavad nad seda või ei taha, praegu tuleb ikkagi Barcelonal hooaeg lõpuni mängida. Isegi, kui seda tuleb teha jonniva Messiga. Sest pingile sa argentiinlast ei potsata.

Pühapäeval sõidavad katalaanid külla viiendal kohal paiknevale Villarrealile ning kuigi Barca on tolles mängus kerge favoriit, on selles matšis ka kenake teenimisvõimalus. On ju Barcelona viimases neljas voorus kolm korda koperdanud (loe: viigistanud) ning hoolimata sellest, et Villarrealis elab ainult 50 000 inimest, pole tegemist mingi külasatsiga.

Ja kui lisada juurde kaane all hauduva Messi-saaga faktor, ennustamegi, et tolles mängus võitjat ei selgu. Viigikoefitsient – 3.95.

Betsafe’i koefitsiendid 03.07.2020 @10.00

Koroonajärgselt on nigelat hoogu näidanud ka Real Betis (13. koht), kes on senise kuue mängu jooksul suutnud üle olla vaid tabeli viimasest Espanyolist. Nüüd lähevad nad vastamisi Celta Vigoga (17.), kes kord materdab vastaseid 6:0, ent seejärel saab ise 1:5 põske. Ehk stabiilsust ei miskit.

Meie aga usume, et Betis suudab oma ree ümber pöörata ning võidulainele naasta. Pealegi on Betsafe’i koefitsiendimeistrid sepistanud neile täitsa kobeda numbri.

Betsafe’i koefitsiendid 03.07.2020 @10.00

Muideks, sel nädalavahetusel on täiesti arvestatav koefitsient ka Madridi Realil. Pärast koroonapause vaid võite tunnistanud Hispaania kuninglik klubi sõidab külla Bilbao Athleticule ning nende koefitsiendiks on 1.73. Zizou, ära meid nüüd alt vea!

Betsafe’i koefitsiendid 03.07.2020 @10.00

Kuigi Barcelona mängib sel nädalavahetusel võõrsil ei tähenda see, et Kataloonia miljonilinnas vutti ei mängitaks. Mängitakse ikka. Ja sisuliselt elu ja surma peale, sest tabeli viimane Espanyol võõrustab eelviimast Leganest.

Tõele au andes on mõlemad meeskonna juba esiliigasse kukkunud, sest vahe 17. kohal oleva Celta Vigoga on kärisenud juba vastavalt üheksa või enama punkti peale. Ent mängus on au! See, kes nüüd võidab, pääseb suure tõenäosusega viimasest kohast.

Tavaolukorras ütleksime, et Espanyolil oleks koduplatsi tõttu väike eelis, kuid praegu ju fänne tribüünidel pole. Hädaolukorras jääme aga samade liistude juurde, sest alles hiljuti tegid Periquitos‘ed südi partii Madridi Reali vastu ning kaotasid lõpuks ainult 0:1.

Mõistagi võib mängudes riske maandada ka “viik välistatud” panustega, kuid seda me sel korral teadlikult ei teinud. Miks? Sest Betsafe’il on 1×2 panuste korral sulle väike kingitus.

Kui sinu tiim läheb misiganes hetkel mängus kahe väravaga juhtima, maksab Betsafe’i su panuse kohe välja. Isegi siis, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või koguni võitma!

Mõistagi tasub kohtumisi jälgida ka otsepildis ning paralleelselt avada ka Betsafe’i koduleht, et teha live-panuseid. Betsafe’il sulle ka hunnik eripakkumisi, millega on võimalik tutvuda lähemalt nende kodulehel.

Kui sul varasemalt Betsafe’is kontot pole, oled sootuks õnnega koos. Nimelt saad sa sellisel juhul nendega liitudes 100€ väärtuses tasuta panuseid!

log in

reset password

Back to
log in