Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Simeone on suur, kuid kuninga vastu ta ei saa - Spordijutud.com

Simeone on suur, kuid kuninga vastu ta ei saa

Sel nädalavahetusel hoiavad kõik Reali fännid pöialt linnarivaal Atleticole. Loe pikemalt, miks.


Ilmselt ei kahtle keegi selles, et Diego Simeone on ennast juba praeguseks võrdlemisi rasvases kirjas Madridi Atletico ajalooannaalidesse kirjutanud. Ja mitte ainult. Argentiinlase auks tuleks selles raamatus pühendada terve peatükk. Aga selle maht kahvatub veelgi legendaarsema Atletico lootsi Luis Aragonese kõrval.

Nädalavahetusel suutis “El Cholo”, nagu Simeonet kutsutakse, oma eelkäijast siiski ühes arvestuses mööduda. Argentiinlane on liigas võitnud nüüd 195 kohtumist (320st), Aragonese saldo oli 194 minitriumfi 407st.

Ent see ainuüksi see rekord argentiinlast Luis “Zapatone” Aragonesest suuremaks ei tee. Veel mitte. Ja siinkohal alustame Spordijutud.com kollegiumiga selgitustööga, et miks.

Ühine teekond algas enam kui 50 aastat tagasi

Kuus aastat tagasi siit ilmast lahkunud Aragonese side Madridi Atleticoga algas 1964. aastal, kui Los Colchoneros filigraanse karistuslöögispetsialisti enda ridadesse meelitas. Edasine, nagu öeldakse, on ajalugu.

Kui hispaanlane kümme aastat hiljem punavalge särgi lõpuks seljast tõmbas, oli temast saanud klubi ajaloo suurim väravakütt 172 tabamusega ning ta oli tiimi tüürinud nelja Hispaania meistritiitli ja kahe karikavõiduni.

Palju ei jäänud sealjuures puudu ka Euroopa karikavõidust. Ja palju all peame siinkohal üht (!) minutit, sest oli Georg Schwarzenbecki 120. minuti tabamus see, mis 1974. aasta Euroopa karikafinaalis trofee piltlikult öeldes Atletico käest ära rebis. Too matš läks penaltitele ja võidukarikas lõpuks Müncheni Bayernile.

Seejärel riputas Aragones putsad varna. Selleks, et 36 päeva hiljem Atletico peatreeneritoolile asuda. Ja seal jätkas ta samast kohast, kust mängijana lõpetas. Kohe debüüthooajal tuli ta klubide maailmameistriks (Euroopa tsempion Bayern keeldus osalemast) ja Hispaania karikavõitjaks. Seejärel krooniti ta 1976. ja 1977. aastal Atleticoga riigi meistriks.

Sellele järgnes aga lühike (kolmeaastane) võidupõud, mille Aragones ise lõpetas, kui 1980. aastal Real Betisi etteotsa siirdus. Seejärel möödus 11 kuud ning Aragones oli taas Atleticos tagasi. Ja taas võitmas.

Teine eurosarja finaal päädis kaotusega

Ründetalisman Hugo Sancheze vedamisel tõusti taas teravamasse tippu ning kuigi Hispaania meistritiitlid jäid saamata, tuli lohutusauhinnana Copa del Rey triumf. Järgneval hooajal jõuti finaali ka Euroopa karikavõitjate karikasarjas, kus, paraku, tuli Kiievi Dünamole 0:3 alla vanduda.

Ilmselt võinuks sellele järgneda suur võidukäik Los Rojiblancose eesotsas, kuid paraku meelitas Aragonest võimalus asuda Barcelona etteotsa. Katalaanidega tuli ta järgneval hooajal küll karikavõitjaks, kuid ei enamat. Seejärel lahkus ta sealt otse Espanyoli etteotsa. Enne kui kolmandat korda Atletico pukki naasis.

Mehe kolmas ametiaeg päädis järjekordse Copa del Rey triumfiga, kuid paraku ei enamaga. Ent too 1992. aasta võit on Aragonese üks legendaarsemaid. Enne kullamatši Madridi Reali vastu olevat treener igale hoolealusele ulatanud Coca Cola pudeli ja öelnud: “Kui te täna ei võida, siis ma pistan selle teile per*e.” Seejärel osutas ta taktikalauale ning jätkas: “See seal on täna ebaoluline. Unustage taktika. Jutt käib Realist. Minge lihtsalt väljakule ja pistke see pudel nende per*e.”

Tea, kas just seepärast, ent Atletico selle finaali ikkagi võitis.

1993. aastal läks Aragones edasi Sevillasse. Kust läks edasi veel Valenciasse, Real Betisi, Real Oviedosse ja Mallorcasse. Kuniks 2001. aastal taas Atleticosse naasis.

Pärand ulatub Atleticost kaugemale

Ent siis olid punavalged oma hiilgeajast kaugel ning virelesid Hispaania esiliigas. Aragones tüüris Los Colchonerose aga Segunda Divisioni meistriteks ning naasis nendega La Ligasse. Järgneval hooajal lõpetati üheskoos 12ndana ning Aragones lahkus taas.

Esiti Mallorcasse, kuid seejärel, 2004. aastal, sai temast Hispaania koondise peatreener. Kuigi Aragones oli hea treener, oli ta terve karjääri rõhunud kontrarünnakutele. Ühtäkki olid tema käsutuses aga planeedi parimad söödumeistrid eesotsas Andres Iniesta, Xavi, Cesc Fabregase, Xabi Alonso ja paljude teistega.

Ehk algus oli raske: 2006. aasta MMil kaotati kaheksandikfinaalis Prantsusmaale. 2008. aastaks oli Aragones aga hoolealustega kohanenud ning pallurid etendasid väljakul kunsti, mis päädis Euroopa meistritiitliga.

Seejärel ta taandus. Ent pärandiga. Aragones oli ladunud vundamendi koondisele, mis domineeris maailma jalgpalli veel järgmised mitu aastat. Ning just tema põhimõtetele on rajatud ka Pep Guardiola kuulus tiki-taka Barcelona.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kui Simeone tahab Aragonese kõrvale tõusta, siis üks lihtsamaid viis selleks on – võita. Tänavu Atletico riigi meistritiitli peale jahti ei pea, kuid oma sõna saavad nad sekka öelda. Peaks punavalged teisipäeval Barcelonal koti silmade ette tõmbama, korgitaks Madridi teises osas ilmselt šampused juba lahti, sest sellisel juhul võiks Reali edu igirivaalide ees suureneda juba viie silma peale.

Ent ärme rutta asjadest ette. Esmalt Barcelona-Atletico duellist, kus favoriidid on mõistagi võõrustajad, kuid suurem väärtus on Atleticol. Pealegi, eelmises voorus Barca alles koperdas ning kui klubid jaanuaris Hispaania Superkarika raames vastamisis läksid, napsasid 3:2 võidu Simeone hoolealused. Sestap panustame nüüdki nende võidule “viik välistatud” variandiga.

Betsafe’i koefitsiendid 29.06.2020 @16.30

33. voorus veel häid koefitsiente otsides tasub kindlasti peatuda Real Sociedadi ja Espanyoli mängul. Kuigi liigatabelis on tiimid praktiliselt teineteiselpool vutiplatsil, vastavalt 7. ja 20., siis hetkevormi põhjal siplevad mõlemad mudas. Pärast koroonapausi on mõlemal kirjas 1 viik ja 3 kaotust, mistap tahame siingi veidi kastist välja mõelda ja Espanyolile raha panna. Sest šanss on olemas.

Betsafe’i koefitsiendid 29.06.2020 @16.30

Ahvatlev on ka Sevilla (4. koht) võidukoefitsient võõrsil Leganese (19. koht) vastu – 2.03. Jah, siiani on Sevilla ainult viike tunnistanud, kuid vastas on olnud ka kõvemad satsid. Mistap on nüüd paslik võidulainele naasta. Sellele 1×2 panusele lisab väärtust ka Betsafe’i eripanus, millest saab lugeda allpool.

Betsafe’i koefitsiendid 29.06.2020 @16.30

Head väärtust omab veel ka Villarreal (5. koht), kes madistab Real Betisiga (13. koht), ja kelle võidu korral saaks raha tagasi 2.45-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 29.06.2020 @16.30

Nüüd lubatud eripanusest: 1×2 panused on sel suvel Betsafe’is eriti hinnas. Nimelt on panustamissõbral kahe värava tugi ehk Betsafe maksab su panuse kohe välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu isegi siis, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma!

Mõistagi tasub kohtumisi jälgida ka otsepildis ning paralleelselt avada ka Betsafe’i koduleht, et teha live-panuseid. Betsafe’il sulle ka hunnik eripakkumisi, millega on võimalik tutvuda lähemalt nende kodulehel.

Kui sul varasemalt Betsafe’is kontot pole, oled sootuks õnnega koos. Nimelt saad sa sellisel juhul nendega liitudes 100€ väärtuses tasuta panuseid!

log in

reset password

Back to
log in