Jalgpalliajaloo kõige kohutavamad üleminekud

Jalgpall on maailma populaarseim spordiala, tänu millel pole tarvis imestada, et raha jagub seal kamaluga. Sellega ei pruugita aga alati hästi ümber käia.


Pole kahtlust, et jalgpallimaailm on jõukas. Mängijad vahetavad klubisid miljonite või kümnete miljonite eurode eest ning ehkki igat tehingut vaagitakse hoolikalt, ei suudeta alati täppi panna. Toome välja mõned üleminekud, mida jäävad kahetsema nii pallurid ise kui ka neid soetanud tiimid.

Torres Liverpoolist Chelseasse

36-aastane hispaanlane tegi endale nime Madridi Atleticos, kuid tõusis superstaariks FC Liverpoolis. Jah, Torrest segasid pahatihti vigastused, kuid nelja hooaja jooksul kõmmutas ta Premier League’is 102 kohtumisega 65 väravat.

2011. aasta jaanuari viimasel päeval otsustas Torres aga klubi vahetada. Londoni Chelsea maksis kesktormaja eest 50 miljonit naelsterlingut, mis tegi temast hinnalipiku poolest ajaloo kuuenda kõige kallima mängija.

Viie hooaja jooksul käis Torres Chelsea eest Inglismaa kõrgliigas platsil 110 korda ja lõi kõigest 20 tabamust. Parimal hooajal sai ta 36 kohtumisega kirja ainult kaheksa väravat, Liverpoolis oli ta igal hooajal rohkem skoorinud.

Dembele Dortmundist Barcelonasse

Ousmane Dembelet peeti vutimaailma üheks suuremaks talendiks. Prantslane on hea nii vasaku kui ka parema jalaga, väga tehniline ja kiire. Kodumaalt Rennes’ist Dortmundi Borussiasse siirdunud Dembele pidas Saksamaal vastu vaid ühe hooaja, sest oli lihtsalt suurepärane ja jäi suurtematele kosilastele silma.

2017. aastal tuli Barcelona rahakohvritega sakslaste ukse taha. Dembele hinnaks lepiti lõpuks kokku 105 miljonit eurot, millele võib lisanduda kuni 40 miljoni euro eest lisaklausleid.

Kolme hooajaga on ta Barcelonat esindanud vaid 51 matšis ning on pidevalt rinda pistnud vigastustega. Klubi president Josep Maria Bertomeu ütles mullu märtsis, et Dembele on parem kui Neymar, kuid tõele au andes pole prantslane suutnud Kataloonias teha ühtegi stabiilset hooaega.

Kindlasti on Dembelel kamaluga talenti, ent pidevad väidetavad suhtumisprobleemid ei tule tema karjäärile kasuks. Barcelonal pole põhjust 23-aastast pallurit veel maha kanda, kuid vigastusest taastudes peab Gallia kukk jalad kõhu alt välja võtma.

Carroll Newcastle’ist Liverpooli

Kui Liverpool müüs Fernando Torrese Londoni Chelseale, oli neil kibekiirelt vaja uut esiründajat. Andy Carroll oli 2010/11 hooajal Newcastle Unitedi särgis löönud 19 mänguga 11 väravat ning inglase tulevik tundus helge.

Liverpool ost oli risk, sest Carroll polnud varem Premier League’is endast mingit märki maha jätnud. Pealegi tuli neil kesktormaja eest maksta tavapärasest kõrgemat hinda, kuna üleminekuaken oli kohe-kohe sulgumas ja Torrese lahkumine ei jätnud Punastele kuigi häid valikuid.

Carroll mängis Liverpoolis kokku kolm hooaega. 35 miljoni naela eest Newcastle’ist lahkunud ründaja lõi 44 liigakohtumisega trööstitud kuus väravat. Tagantjärele targana pidanuks Torres Liverpooli jääma, nii oleks sellest võitnud kõik osapooled.

Tevez Boca Juniorsist Shanghai Shenhuasse

Carlos Tevez kuulus aastaid jalgpallimaailma kõige teravamasse tippu, olles tähtsas rollis nii Manchester Unitedis, Manchester Citys kui ka Torino Juventuses. 2015. aastal otsustas ta aga Itaaliast lahkuda kodumaale, et esindada oma lapsepõlveklubi Boca Juniorsit. Väidetavalt tundis Tevez end Saapamaal üksikult, kuid lähedaste toetus on talle äärmiselt oluline.

2016. aasta lõpus otsustas Tevez aga taas klubi vahetada. Ta lõi käid Hiina satsi Shanghai Shenhuaga, kes tegi temast maailma enimteenivama mängija – argentiinlase väidetav aastapalk oli 41 miljonit USA dollarit ja hiinlased maksid Bocale 71,6 miljonit naela.

Üleminek oli kohutav ebaõnnestumine. Koduigatsus tuli Tevezile kärmelt külla ning 20 kohtumisega sai ülekaalus olnud ründaja kirja ainult neli väravat. Hiljem rääkis ta, et Hiinas olemine oli nagu puhkus. Noh, professionaalne sportlane peaks end igal pool vormis hoidma, vahet pole, kui palju või vähe neile makstakse.

Martinez Portost Atleticosse

Colombia kesktormaja Jackson Martinez oli FC Porto eest imelises hoos. Igal kolmel Portugalis veedetud hooajal lõi ta liigas vähemalt 20 väravat ning Portost lahkudes oli ta 90 matšiga saanud kirja tervelt 67 tabamust.

Samas olid ohumärgid üleval. Martinezile meeldis lõbutseda ning ta ei võtnud oma karjääri üleliia tõsiselt. Jah, ta oli suurepärane mängija, kuid ründaja oli ka suur pullimees.

Kui ta liitus 2015. aastal 35 miljoni euro eest Madridi Atleticoga, loodeti temast väravamasinat. Tegelikult pidas ta Hispaanias vastu ainult pool hooaega, enne kui Atletico peatreeneril Diego Simeonel mehest ja tema käitumisest villand sai ning Martinez saadeti Hiina. Atletico eest lõi ta 15 La Liga mänguga ainult kaks tabamust.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Atleticoga on hea lõpetada, sest käesoleval neljapäeval kohtuvad nad Meistrite liiga veerandfinaalis RB Leipzigiga. Olgu toodud tähelepanu faktile, et lisaks 1 x 2 panustele, väravate arvule või muule tavalisele saab ennustada ka eripanuseid. Selleks tuleb Betsafe’is võistlussarja valides klikkida mängude üleval oleval ribal “eripanused”.

Nagu Atletico ja Leipzigi lahing tõestab, on eripanuste hulgas väga häid koefitsiente. Näiteks saab ennustada, et Hispaania klubi võidab ega lase Saksamaa satsil ühtegi tabamust lüüa. See on juba mõeldav ainuüksi tänu faktile, et suvel lahkus Leipzigist nende väravamasin Timo Werner, kes liitus Chelseaga. Loodetavasti ei taba teda Torrese saatus…

Panust teevad magusamaks veel paar fakti. Esiteks on Atletico viimased seitse normaalaja võitu Meistrite liigas tulnud skooriga 1:0 või 2:0. Nende kivikõva kaitse on ju maailmakuulus ning väravavaht Jan Oblakit peetakse oma positsioonil maailma parimaks.

Selle seeria jooksul on Atletico säru teinud näiteks Liverpoolile. Pealegi on too koefitsient üpris suur. Kuna statistika kinnitab Atletico imelist kaitset, on sellel väärtust küllaga!

Betsafe’i kihlveokontor @11.08 kell 10.04.

Väärtust on ka panuses, millega saab ennustada, et Leipzig ei löö Atleticole ühtegi väravat. Tegemist on ju poolfinaali pääseja selgitava matšiga, kus on panused kõrged ja riskida ei taha keegi. Isegi hea ründetiimina tuntud Leipzig ei torma Atletico vastu pea ees rünnakule.

Betsafe’i kihlveokontor @11.08 kell 10.06.

Atletico Meistrite liiga kohtumistes on näha, et üks poolaeg on nende esituses alati resultatiivsem kui teine. Viimases 12 Meistrite liiga matšis on Atletico löönud mõlemal poolajal värava vaid ühes kohtumises. Seega tundub paslik ennustada, et Simeone juhendatavad võidavad kas esimese või teise poolaja.

Betsafe’i kihlveokontor @11.08 kell 10.18.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Muidugi tasub Meistrite liiga kohtumisi jälgida ka otsepildis ning paralleelselt avada Betsafe’i koduleht, kus saab mugavalt teha live-panuseid. Ära ei tasu unustada ka Betsafe’i erinevaid eripakkumisi, millega on võimalik tutvuda lähemalt nende kodulehel.

Kui sul varasemalt Betsafe’is kontot pole, oled sootuks õnnega koos. Nimelt võid sa sellisel juhul nendega liitudes teenida 200€ väärtuses tasuta panuseid!

Lisaks tasub silma peal hoida meie WRC-pakkumisel. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: neli mängijat võidavad eksklusiivse WRC-ralli VIP-paketi kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused. 

Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle!

log in

reset password

Back to
log in