Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Klavan, Kostja, Piiroja, Poom ja Oper – kes on Eesti parim jalgpallur? - Spordijutud.com

Klavan, Kostja, Piiroja, Poom ja Oper – kes on Eesti parim jalgpallur?

Panustamisrubriigis keskendume Premium liiga 13. vooru kahele mesimagusale matšile: Paide vs. Kalju ja Levadia vs. Flora.


Eesti jalgpall on pärast taasiseseisvumist nautinud nii pääsu EMi play-off’i kui ka 0:8 kaotust Saksamaalt. Meie koondist on esindanud kamaluga mängijaid, kes on suutnud endale nime teha ka välismaal. Teie ees on Spordijutud.com tabel Maarjamaa parematest jalgpalluritest pärast meie uuesti vabariigiks saamist!

Võitja: Ragnar Klavan

Viljandist pärit keskkaitsja on nimi, keda ei saa sellistest edetabelitest mitte kuidagi kõrvale jätta. On ju Raku esimene Meistrite liigas väljakule saanud eestlane, kes on mänginud nii Saksamaa, Inglismaa ja Itaalia kõrgliigades kui ka kuulunud nii tugeva klubi kui Liverpooli hingekirja. Sealjuures polnud ta lihtselt võistkonnaliige, vaid peatreener Jürgen Klopp usaldas teda ning mänguaega tuli küll.

34-aastane Klavan on kogenud pikka ja edukat karjääri, mida pole vastu panna ühelgi eestlasel. Jah, Mart Poom tegi endale nime Inglismaa Premier League’is ja jõudis välja Londoni Arsenali, kuid viimases oli ta tõele au andes statist.

Klavan on kindlalt Eesti läbi aegade parim jalgpallur ning loodetavasti jätkab ta veel kõrgel tasemel mängimist paar aastat. Samuti hoiame pöidlaid ja varbaid, et fännid näevad teda veel ka koondises.

Hõbemedalist: Mart Poom

Kui Klavan on parim, siis praegu igapäevaselt Nõmme Unitedit vedav Poom oli teerajaja. Eesti, Soome ja Šveitsi kaudu Premier League’i jõudnud väravavaht on näiteks Derby Countys kultuslegendi staatuses ning ta oli karjääri jooksul lähedal ka Manchester Unitedisse siirdumisele.

Poomi sportlastee oli märkimisväärne, kuid kahjuks segasid teda pahatihti vigastused. Ilmselt teab vaid kõigevägevam, kui kõrgele võinuks Mustamäe poiss jõuda.

Kuigi Poom lõpetas 2009. aastal karjääri, pole tema nimi Eesti jalgpallimaastikult kuhugi kadunud. Pere vanim poeg Markus müttab Tallinna Flora eest ja on teinud debüüdi ka A-koondise eest.

Pronksmedalist: Konstantin Vassiljev

Tõele au andes on Poomi ja Klavani nimed sellises edetabelis veelgi kindlamad kui aamen kirikus. Edasi läheb juba aga oluliselt huvitavamaks, kus subjektiivsust ja objektiivsust võib olla raske lahutada. Me anname siiski endast parima!

35-aastane keskväljamaestro Vassiljev pole küll jõudnud ühtegi tippliigasse, ent korraliku tasemega Sloveenia ja Poola meistrisarjas on ta teinud väga häid või isegi paremaid hooaegu.

Kõige eredamalt tuleb meelde 2016/17 hooaeg Poolas Bialystoki Jagielloniaga, kelle eest lõi enne liiga poolitamist Kostja 13 väravat ja andis sama palju resultatiivseid sööte. Viimast pingerida juhtis ta pika puuga, Jagiellonia kaotas tiitli võitnud Varssavi Legiale lõpuks vaid kahe punktiga.

Mõistagi tuleb Kostja puhul esile tõsta ka hiilgavaid esituse koondise särgis ning viimastel aastatel on just tema olnud meie kõige suurem oht vastaste väravale. Ta on saanud poolkaitsjana kirja muljet avaldavad 25 tabamust, millest rohkemat on suutnud vaid ründajad Andres Oper (38) ja Indrek Zelinski (27).

Neljas koht: Andres Oper

Vassiljevit ja Operit kõrvutades kalduvad süda ja mõistus üks hetk ühele, seejärel aga teisele poole, sest vahe on tõepoolest väike ja otsustavaks saavad detailid. Lõpuks jäi Kostja peale, sest erinevalt Operist on tal välismaal korralikus liigas üks fantastiline hooaeg ja ta oli põhisüüdlane, miks jõudis koondis 2012. aasta EM-valiksarjas play-off’i.

134 koondisematšiga 38 tabamust löönud Oper mängis 14 aastat välismaal ning jõudis nii Taani, Venemaa, Hollandi, Hiina kui ka Küprose kõrgliigasse. Karjääri parim hooaeg pärineb just Tulpidemaalt, kus ta lõi Kerkrade Roda eest 2006/07 hooajal 11 liigaväravat. Jah, Hollandi meistrisari on Poolaga võrreldes klassi võrra parem, kuid Kostja imehooaeg Jagiellonias oli lihtsalt mitu grammi etem.

Viies koht: Raio Piiroja

Kui nelja eelmise nime meenutamiseks ei pidanud halle ajurakke kuigi palju ragistama, siis viiendale kohale käis kibe võitlus Tarmo Kingi ja Piiroja vahel. Mehi jäi lahutama tõik, et kuigi vasakujalgne ääreründaja jõudis klubikarjääris kõrgemale, oli keskkaitsjagi väliskarjäär edukas ning koondise jaoks oli ta asendamatu. Kingi kohta ei saa sama öelda.

FC Floras 1990ndate lõpus ja 21. sajandi alguses suure arenguhüppe teinud Piiroja veetis enamuse väliskarjäärist korralikus Norra liigas Fredrikstadis. 159 liigamänguga lõi ta 12 väravat ning krooniti 2006. aastal karikavõitjaks.

Piiroja legendaarseimad hetked olid aga koondise särgis. Ta ei andnud kunagi alla ning võitles viimase veretilgani, tänu millele oli ta imeline kapten. Piiroja on keskkaitsja, kes ei lähe Eesti koondise fännil kunagi meelest!

Mida ütlevad Betsafe’i kihlveokoefitsiendid?

Kõik eelnev oli prelüüd Premium liiga 13. voorule. Nii reedel kui laupäeval on kavas üks väga märkimisväärne matš, kui reedel kohtuvad Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju ning päev hiljem Tallinna klubid Levadia ja Flora.

Tänavu Euroopa liigas debüteeriv Paide tõusis tabelis teiseks, kuid on viimased kaks mängu kaotanud ning pudenenud neljandaks. Tõsi, neil on vigastustega probleeme, sest erinevad hädad kummitavad põhimehi Siim Lutsu, Muhammed Sannehit ja Bruno Capriolit. Neist Luts on võistkonna suurim staar ja Sanneh kindel põhiparemkaitsja. Kalju vastu peaks trio eemale jääma.

Murekohti on ka nõmmekatel. Hea kesktormaja puudus tekitab neile pahandust ning liiga esinelikust on kõige vähem väravaid löödud just neil. Tõele au andes tundub, et Paide ja Kalju lepivad reedel ilmselt viiki, sest emba-kumba on võimatu favoriidistaatusesse tõsta.

Betsafe’i kihlveokontor @14.07 kell 13.56.

Levadia ja Flora matšis on favoriit ilmselge: Flora! Nad on tänavu kaotanud vaid ühe kohtumise ning 17. juunil klopsiti Levadia maa alla 4:0. Jah, Martin Reim on peatreeneripingilt lahkunud, kuid see ei tohiks valitsevate meistrite elu keerulisemaks teha.

Flora võidukoefitsient Levadia vastu on väga hea ning sellele ei saa kuidagi panustamata jätta, eriti olukorras, kus Flora kahjuks ei räägi selles lahingus mitte miski.

Betsafe’i kihlveokontor @14.07 kell 13.58.

log in

reset password

Back to
log in