Eelmisel pühapäeval tähistas oma 35. sünnipäeva Brasiilia jalgpallur Givanildo Vieira de Souza, keda tuntakse rohkem Hulki nime all. Tegemist on mehega, kelle eest on karjääri jooksul lauale käidud enam kui 100 miljonit eurot, kuid kes pole sellele vaatamata kunagi Euroopa viies tippliigas platsil käinud. Mis mees see muskulaarne ründaja tegelikult on? Spordijutud.com heitis pilgu peale.
180-sentimeetrise edurivimehe karjäär sai alguse kodumaal ning Brasiilia kõrgliigas debüteeris ta juba 17-aastaselt, kui pääses kahel puhul väljakule kõrgliigast toona välja pudenenud Vitoria eest. Ent kõigest aasta hiljem astus Hulk esimese sammu selles suunas, et tema karjäär ei kulgeks tavalist rada pidi. Nimelt liitus ta 2005. aastal, kõigest 18-aastaselt, laenulepingu alusel Jaapani kõrgliigaklubi Kawasaki Frontalega.
Seal piirdus ta esiti varumeherolliga, mistõttu saadeti ta arengu nimel laenule esiliigas pallinud Sapporo Consadole ridadesse. Ja seal puhkes Hulk õide, lüües 38 mänguga 25 väravat. Kinnitamaks, et asi polnud juhus, saadeti ta seejärel laenule veel ka teise esiliigasatsi, Tokyo Verdysse, kus brasiillane virutas 42 mänguga 37 väravat. Seejärel kutsuti ta küll Kawasakisse tagasi, ent lahkus sealt erimeelsuste tõttu ikkagi kärmelt Verdysse.
Porto tõmbas jackpot’i
2008. aastal korjas mängumehe üles aga FC Porto, käies Uruguay klubile Renistas (sellest kunagi hiljem ehk pikemalt, ent sisuliselt oli tegemist rõveda rahaskeemitamisega) ta eest välja 5,5 miljonit eurot (millele kaks aastat hiljem lisandus 13,5 miljonit). Mehe algus Portugalis polnud sealjuures midagi erilist, sest esimese kahe hooajaga virutas ta “kõigest” 19 väravat. Seda siis 75 kohtumisega. Ent 2010-11 hooajal muutus Hulk roheliseks – jah, viide koomiksisangarile – ning hakkas lammutama, virutades kõikide sarjade peale 35 väravat!
Sellele järgnenudki hooaeg tuli brasiillasel päris hästi välja – 21 väravat 39 mänguga -, pärast mida otsustas Gazpromi poolt rahastatav Peterburi Zenit, et just nemad tahavad ründajat endale. Mõeldud, 60 miljonit eurot Portole välja otsitud, ja tehtud! Venemaal alustas Hulk rahulikult, kuid lõpuks sai üles praktiliselt samasuguse hoo. Nelja hooajaga kõmmutas ta Zeniti eest kokku 77 väravat. Seda siis 148 mängus.
2016. aasta suvel sai aga tema Venemaa aeg otsa ning mängumees liikus edasi Hiina superklubisse Shanghai SIPG. Seda mõistagi raha tõttu. Klubi käis ta eest välja ca 52 miljonit eurot, mis tähistab siiani Aasia jalgpalli rekordit. Nigel polnud sealjuures ka Hulki väidetav palk, mis jäi veidi 20 miljonist eurost allapoole. AASTAS! Keda huvitab, mida Hulk selle summa eest klubile andis, siis vastus on 77 väravat 145 kohtumisega ning ühe Hiina meistritiitli.
Praeguseks on 48 korral ka Brasiilia koondis esindanud ründaja jõudnud tagasi kodumaale ning pallib Atletico Mineiro ridades. Ta hoog on küll veidi raugenud – 15 väravat 35 mänguga – ent 35-aastase mehe kohta, kelle jooksul on karjääri jooksul lauale laotud 131 miljonit eurot, on see jätkuvalt igati korralik saldo.
Hulk = 16 Klavanit
Et panna brasiillase eest laua löödud rahapatakas paremini konteksti, kõrvutame seda meie edukaima jalgpalluri Ragnar Klavani üleminekusummadega. Kui viljandlane 2004. aasta Tallinna Florast Valerengasse siirdus, tegi ta seda esiti 30 000 eurot maksnud laenulepingu alusel. Ent selles oli ka klausel, mis võimaldas norralastel tagalamees 500 000 euro eest endale osta. See siiski käiku ei läinud, Valerenga otsustas hoopis eestlase laenulepingut pikendada.
Nõnda jäid Klavani mängijaõigused jätkuvalt Florale, kes need aga 2005. aasta augustis siis Hollandi kõrgliigaklubile Almelo Heracles maha parseldas. Hinnasilt oli 200 000 eurot. Nende leeris pallis Klavan neli head hooaega, kuniks 2009. aasta jaanuaris laenulepingu alusel AZ Alkmaariga liitus. Kuna asjad õnnestusid, ostis Alkmaar pool aastat hiljem mehe välja, käies Herclesele lauale 500 000 eurot.
Hollandisse jäi Klavan püsima 2012. aasta suveni, kuniks uksele tuli koputama värske Bundesliga klubi Augsburg. Kuna eestlasel kvaliteeti jagus ning hingehinda tema eest ei küsitud (250 000 eurot), läks kaubaks. Neli aastat hiljem järgnes sellele aga Klavani kuulsaim üleminek, kui ta liitus 2016. aasta Liverpooliga. Kuigi täpsed andmed selle kohta puuduvad, siis Inglismaa meedia väitel jäi summa toona 5-6 miljoni euro vahele. Võtame siinkohal siis keskmise ehk 5,5 miljonit eurot.
Sinna jäi Klavan paigale kaheks aastaks, kuniks liikus 2018. aastal edasi Cagliarisse. Seda siis väidetavalt kahe miljoni euro eest. Mis puutub Klavani viimasesse üleminkusse ehk Paidega liitumisse, siis seda tegi ta juba vabaagendina. Ehk kodutandril pead tõstvad järvakad said tõelise jackpot ikkagi.
Ent mis puutub Klavani karjääri kogumaksumusse, siis see oleks 0,03 + 0,2 + 0,5 + 5,5 + 2 = 8,23 ehk lahtikirjutatuna 8 230 000 eurot. See on aga 16 korda väiksem summa kui Hulki “kogutaks”.
Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?
Tokyo olümpia meeste jalgpalliturniiril on selgunud neli paremat, kes nüüd omavahel selgitavad, kes saab kvartetist kaela kulla, kes hõbeda, kes pronksi ning kes jääb sootuks tühjade pihkudega. Esimeses poolfinaalis lähevad omavahel vastamisi niisiis Jaapan ja Hispaania.
Arusaadavalt on tolles vastasseisus favoriidiks Hispaania, kuid meie ütleme siinkohal kohe välja, et meie nii ei arva. Miks nii? Sest kuigi viimases kohtumises Elevandiluuranniku vastu õnnestus neil lõpuks lisaajal vastaste võrku viis palli virutada, oli see suurest tingitud aafriklaste meeleheitlikust viigisoovist. Alagrupis sahistasid hispaanlased seevastu ainult kahel puhul. Nüüd tuleb neile vastu aga senise turniiri kõige kindlam kaitse: Jaapan on nelja mänguga enda võrgust välja noppinud vaid ühe palli. Seega ennustame meie, et edasi olümpiafinaali sammuvad võõrustajad, ent kuna see võib juhtuda ka penaltiseeria abil, siis maandame riske “viik välistatud” variandiga.
Teises poolfinaalis lähevad omavahel vastamisi Mehhiko ja Brasiilia. Mida oodata, kas sambamaa meeste võitu? Ilmselt, ent veelgi kindlamalt võib oodata väravaid! Brasiilia meeskond on senise nelja mänguga löönud kaheksa väravat ehk nad liiguvad igati soliidses 2 väravat mängust tempos. Mehhiklased lustivad aga mõnuga, olles kõmmutanud nelja mänguga 14 väravat. Jah, see teeb 3,5 väravat mängus, mistõttu julgeme me ka nüüd öelda, et poolfinaalis näeb vähemalt kolme väravat.
Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi!
Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.
Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?
- Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
- Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
- Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.
Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.