Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Kas Alexis Sanchez oli Unitedi ajaloo kõige halvem ost? - Spordijutud.com

Kas Alexis Sanchez oli Unitedi ajaloo kõige halvem ost?

Arvestades tema peale kulutatud raha, põrus Alexis Sanchez Manchester Unitedis täiesti hämmastavalt. Kuidas saab üks hea mängija olla äkitselt nii halb?


Ründaja Alexis Sanchez liitus hiljuti Milano Interiga. Kuigi mehe megaleping Manchester Unitediga pidi kestma veel kaks aastat, siis ei küsinud punased kuradid tema ülemineku eest mitte pennigi. Spordijutud.com uurib lähemalt, mis Sancheziga juhtus ning miks oli United nõus nii suurt kahjumit kandma.

Ilus põli Arsenalis

Kui Londoni Arsenalil õnnestus Alexis Sanchez Barcelonast 2014. aastal teiste ja rikkamate klubide ees väravata – kuuldavasti olid huvitatud nii mõlemad Manchesteri klubid kui ka Juventus ja Milano Inter –, siis peeti seda superdiiliks. Tšiili ääreründaja oli oma võimete tipus olev staar ja temast sai kiiresti Arsenali kõige olulisem mängija. Tšiillase kiirus, hea tehnika ja energiline rügamine nii ründes kui kaitses muutsid mehe kiiresti fännide lemmikuks. Arsenal jäi aga aastate jooksul Sanchezi ambitsioonide jaoks liiga nõrgaks. 2017. aasta suvel püüdis Manchester City Alexist värvata, kuid Arsenal ei soostunud müüma. Paraku oli Sanchez seda üleminekut soovinud ning mehe huvi platsil Arsenali särgis tööd teha oli silmanähtavalt kõvasti kahanenud. Seega tundus paratamatu, et järgmises üleminekuaknas peab mossitav staar oma soovi saama ja Citysse siirduma. Jaanuaris 2018 see lõpuks juhtuski. City linnarivaalil Unitedil oli aga üllatus varuks. Punased kuradid lajatasid rahapakid laiali ning tšiillane otsustas hoopis Old Traffordi kasuks. Manchester United tegi Sanchezist Premier League’i kõige paremini tasustatud jalgpalluri – kuuldavasti oli mehe palk 400 000 naelsterlingit nädalas. Arsenali jaoks tehti diil vastuvõetavamaks sellega, et „asemele“ saadeti pikalt Unitedis rahulolematu olnud äärepoolik Henrikh Mkhitaryan. Seega tundus tehing mõistlik – mõlemad klubid said lahti õnnetutest mängijatest ning asemele selgelt talendikad jalgpallurid, kes soovisid end tõestada. Arvestades aga, et Sanchez oli Arsenalis 122 mängus löönud 60 väravat, siis tundus United parema mängija saanud olevat.

Rist ja viletsus Manchesteris

Võib aga öelda, et väga palju hullemini ei oleks saanud Sanchezi Unitedi-karjäär üldse minnagi. Sanchez lõi pooleteise aasta jooksul kaasa 45 kohtumises, registreerides viis tabamust, millest kolm tulid Premier League’is. Kusjuures selle aja jooksul teenis ta Unitedi särgis täpselt sama palju kollaseid kaarte ehk viis. Viimase Premier League’i värava lõi Sanchez kaugel minevikuhämaras ehk oktoobris 2018. Barcelonas lõi Sanchez värava keskmiselt igas kolmandas mängus, Arsenalis igas teises mängus, kuid Manchester Unitedis vaid igas üheksandas mängus. Toonane punaste kuradite loots Jose Mourinho möönis eravestluses isegi, et tema jaoks on mõistatus, kuidas üks hea mängija saab olla äkitselt nii vilets. Konkreetset põhjust Sanchezi allakäigule on raske välja tuua, kuid mõned tasub siiski mainida. Tema pöörane palk lõi Unitedi senise palgastruktuuri segi ning tekitas meelehärmi nii mõneski teenekas staaris. Sanchez pidi olema garanteeritult edurivimees ning see viis veidi paigast ka meeskonna tasakaalu platsil. Tšiillane ei ole ka kunagi olnud suur liider riietusruumis ning ülalmainitud asjaolude tõttu ei saanudki ta oma tiimikaaslastega väga lähedaseks ja pigem distantseerus lõpuks täiesti. Tema parim sõber Unitedis oli Romelu Lukaku, kes müüdi Milano Interisse, mis morjendas Sanchezit veelgi. Kindlasti ei aidanud sisseelamisele psühholoogiliselt kaasa ka tõsiasi, et Sanchez läks peagi pärast Manchesteri kolimist lahku oma tüdruksõbrast.

Laenul Interis

Äsja lõppenud hooaja eel saadeti õnnetu Alexis Unitedist Milano Interisse laenule. Oma debüüdil lõi mees Sampdoria vastu värava, kuid teenis samas mängus ka punase kaardi. Sealt edasi ei ületanud Sanchez aga enam eriti uudiskünnist. Abiks ei tulnud ka pahkluu vigastus ning sellest tingitud vilets vorm, kuid tšiillane ei suutnud vastaste väravavõrku leida 16 järjestikus mängus. Pärast koroonapausi on asjad aga vaikselt paremuse poole läinud – Sanchez on löönud 11 kohtumises kolm väravat ning hakkab vaikselt paranemise märke näitama. Sellepärast soostuski Inter mehe päriselt enda ridadesse värbama.

Pöörane kahjum

Muidugi aitas otsusele kaasa ka tõsiasi, et kuigi Sanchezi leping Unitedis pidi lõppema alles kahe aasta pärast, siis ei soovinud Manchesteri klubi tšiillase eest mitte mingit üleminekutasu. Lisaks sellele maksis United Sanchezile lepingu enneaegse lõpetamise eest „preemiat“, mille suurus on teadmata. Senisele palgale on aga raisatud juba mitukümmend miljonit naela. Kuuldavasti oli tšiillane nõus ka kõvasti madalama palgaga, et Interisse jääda. Vot nii meeleheitlikult tahtis klubi temast lahti saada ning tema ise lahkuda. Kui me vaatame Euroopa liiga poolfinaale, siis näeme, et jalgpallijumalatel on võimalus luua Sanchezi jaoks suurepärane kulminatsioon hooajale. Kui Inter võidab oma poolfinaali Donetski Šahtari vastu, siis on Alexisel võimalus finaalis kohtuda oma äsjase leivaisa Manchester Unitediga. Mõistagi näeb saatus ette, et Sanchez lööb selles kohtumises võiduvärava ja paneb Unitedi enda suhtes veel suuremat vastumeelsust tundma. Meie igatahes juba ootame!

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Enne kui Sanchezi pöördeid täis lugu eelkirjeldatud muinasjutulise kulminatsioonini jõuab, peab Inter mõistagi seljatama Donetski klubi. See ei ole aga kindlasti lihtne ülesanne, sest Šahtar andis veerandfinaalis Baselile peksa lausa 4:1 ning oli seda võitu igati väärt. Kuigi paberi peal peaks Inter justkui tugevam olema, siis Šahtari sats mängib oma brasiillaste armaadaga ilusat ründavat ja efektiivset jalgpalli. Interil tundus veerandfinaalis Bayer Leverkuseni vastu just efektiivsusest puudu olevat. Nii et head väärtust paistab pakkuvat panus, et normaalaeg lõpeb siin viigiga.

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Ometi peaks Interi kõrgem kvaliteet end lõpuks maksma panema, mistõttu on äärmiselt ahvatlev panustada selle peale, et Antonio Conte hooelalused võidavad kohtumise lisaajal. Koefitsient 8,55 ei ole sugugi paha!

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Natuke konservatiivsem (loe: Interi võitu ootav) panustaja võib leida head väärtust kombopanustest. Näiteks „Interi võit + mõlemad tiimid skoorivad“ tooks korrektse ennustusena päris kenasti raha tagasi.

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Kuigi meie artikli teema seisukohalt oleks kena ennustada, et Alexis Sanchez lööb selles kohtumises värava, siis palju tõenäolisem on see, et vastaste väravavõrku sahistab pigem Romelu Lukaku, kes on löönud neljas Euroopa liiga mängus juba neli väravat.

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Enne Interi ja Šahtari esmaspäevast kohtumist saame pühapäeval nautida Sevilla ja Manchester Unitedi vastasseisu. Kuigi ManU vorm on viimasel ajal väga hea olnud, siis veerandfinaalis FC Copenhageniga pidid Ole Gunnar Solskjaeri hoolealused kurja vaeva nägema, et võit ära võtta. Punased kuradid sooritasid lausa 26 pealelööki, millest 14 läksid raamidesse, kuid Copenhagenil olid omad võimalused ja vaja läks Bruno Fernandesi penaltit lisaajal, et 1:0 skooriga poolfinaali minna. Sevilla seevastu näitas end väga heast küljest, domineerides tugeva Wolvesi üle ning saades 88. minutil ka väärilise tasu Lucas Ocampose värava näol. 1:0 lõppes ka see kohtumine. Sevilla jättis siin tõesti hea mulje ning selle põhjal võiks pühapäevases kohtumises isegi veidi eelistada hispaanlasi. Ei maksa ka unustada, et kõik viis korda, mil Sevilla on veerandfinaali jõudnud, on nad ka lõpuks tšempioniks pärjatud. Nii et soovitame panustada „kodumeeskonna“ võidu peale, kuid kaaluda võib ka viigi ennustamist.

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Väga head väärtust pakub ka panustamine selle peale, et mõlemad meeskonnad skoorivad, sest ründetalenti mõlemal satsil jagub ning koefitsient 1,95 on siin magus.

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Kuigi Unitedi ründetrio Martial-Rashford-Greenwood on viimasel ajal väga heas hoos olnud, siis potentsiaalse väravalööjana tasub vaadata ikkagi eeskätt turniiri suurima väravaküti Bruno Fernandesi poole, kes on hetkel ilmselt kõige olulisem mängija tiimis.

Betsafe’i kihlveokontor 14.08 kell 13.40

Betsafe’i eripakkumised

Lisaks jalkale soovitame piiluda ka Betsafe’i WRC-pakkumise poole. Tee panuseid, mängi slotikates ja roni edetabelis: 4 mängijat võidavad eksklusiivse WRC ralli VIP-paketti kahele! Auhindu jagub 100 mängijale, sh suured boonused, tasuta spinnid ja riskivabad panused.

Ja see pole veel kõik! Lisaks saavad WRC ralli VIP-paketi kahele 3 mängijat, kes selguvad loosi teel. Nii et kogu loosipileteid ja looda, et õnn naeratab just sulle!

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega ja viivitamatult konto avada, kui sa seda juba teinud ei ole.

log in

reset password

Back to
log in