Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the rocket domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 6114
Flora tee peal seisavad Koljati mõõtu horvaadid - Spordijutud.com

Flora tee peal seisavad Koljati mõõtu horvaadid

Tallinna Flora on kõigest ühe mängu kaugusel Euroopa liiga alagrupist, kuid nende teel seisab 1961. aastal Euroopa karikavõitjate karikasarja poolfinalist, kes on siiani väga sage külaline erinevatel alagrupiturniiridel. Yaiks.


Neljapäeval selgub, kas “euroneedust kandev” Tallinna Flora teeb Eesti jalgpalli ajalugu või mitte. Klubi, keda on aastakümneid eurosarja altminekute pärast kirutud, lahutab Euroopa liiga alagrupist kõigest üks kohtumine. Ning kuigi jalgpalliklišeede käsiraamat on paks – pall on ümmargune, kohtumine algab 0:0-st jne – siis tegelikkuses ootab Taaveti rollis olevaid rohevalgeid eest lahing Koljatiga. 

Koljati rolli on sisse võtnud 21-kordne Horvaatia meister Zagrebi Dinamo, kellest meie Spordijutud.com’iski oleme juba põgusalt juttu teinud. Seda siis, kui tutvustasime teile 21. sajandi edukaimaid jalgpalliklubisid. Viimase 20 aasta jooksul 33 trofeed pea kohale tõstnud Dinamo võttis toona meie edetabelis sisse uhke kaheksanda koha,  olles eespool näiteks Madridi Realist (30 trofeed) ja Pariisi Saint-Germainist (30 trofeed).

Siinkohal väike meenutus: Horvaatia ajaloo edukaimal klubil on selle sajandi trofeekapist ette näidata 16 riigi meistritiitlit ja 11 karikavõitu. Ainult superkarika finaalides on tiim siiani lati kolinaga maha ajanud. Kuidas teisiti selgitada ainult kuut triumfi? Aga teise teo eest tuleb Zagrebi satsi jälleti tunnustada. Nimelt sai neist tänavu augustis esimene varasem Jugoslaavia klubi, kelle ridades on mängijaid seitsmest endisest Jugoslaavia liikmesriigist.

https://twitter.com/KosovansAbroad/status/1290993128313430017?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1290993128313430017%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.spordijutud.com%2Fjalgpall%2Feesti-rahvuskoondis%2F21-sajandi-vutiklubid%2F

Kõik märgid soosivad horvaate

Aga nüüd värskema jutu juurde. Flora ja Dinamo tegutsevad tõesti väga erinevates liivakastides. Väike näide: kui meie rõõmustasime äsja selle üle, et Flora U19 põhimees Maksim Paskotši liitus Tottenham Hotspuri akadeemiaga, siis horvaadid MÜÜSID enda 18-aastase kasvandiku Joško Gvardioli 16 MILJONI EURO EEST Lepizigi Red Bullile. Sõltuvalt erinevatest klauslitest võib see summa aga veel kasvadagi.

Gvardiolil on aga täita suured kingad, sest Zagrebi Dinamost on varasemalt tuule tiibadesse saanud näiteks Mateo Kovacic, Mario Mandzukic, Luka Modric ja Dejan Lovren.

Polnud piisavalt hea näide? Aga palun, siin on järgmine. Zagrebi Dinamo on sel kümnendil vaid KORRA eurosarja alagrupist välja jäänud. Seda hooajal 2017-18, mil jäädi võõrsil värava reegli tõttu alla Albaania klubile Skënderbeu Korçë. Ülejäänud puhkudel on eurosarja alagrupp olnud tõsiasi. Mullugi palliti Meistrite liigas näiteks Atalanta (4:0 võit ja 0:2 kaotus), Manchester City (1:4 ja 0:2 kaotused) ja Donetški Šahtjoriga (3:3 ja 2:2 viigid), tunamullu edeneti Euroopa liigas koguni kaheksandikfinaali.

Ühesõnaga. Materjali horvaatidel on ning kuigi koduliigas suudeti nädalavahetusel korraks vääratada – Belupo Slaveni vastu ei suudetud enamat 3:3 viigist – ei vähenda see nende soosikukoormat.

Mullust hoogu veel sees pole

Ent. Lootus sureb viimasena, mistõttu pole mõtet Florat enne avavilet maha kanda. Suuresti on see ka nende enda “süü”. Tegid rohevalged ju ise mullu otsa lahti, kui neil õnnestus kahe mängu kokkuvõttes 4:2 säru teha Radnicki Nišile Serbiast. Tegemist oli Eesti klubide viimaste aastate ühe parema triumfiga.

Ühest küljest alistati tugeva jalgpalliriigi korraliku tasemega sats, teisalt ei löödud neli väravat puhtjuhuslikult, vaid Niš mängiti kahe mängu kokkuvõttes üle. Seejärel mindi vastamisi Saksamaa hiiu Frankfurti Eintrachtiga, kelle vastu tehti samamoodi vägagi korralik partii. Flora ei jäänud põrmugi häbisse, kaotades nii koduses Tallinnas kui ka Euroopa ühes tähtsamas majanduslinnas 1:2.

Tänavused euroesitused on olnud aga tagasihoidlikumad. Meistrite liiga esimeses eelringi kohtumises Suduva vastu pidid Jürgen Henni hoolealused lisaks leedukatele võitlema kõvasti ka krampidega, mistõttu ei õnnestunud normaal- ega lisaajal terasid sõkaldest eraldada. Lõpuks olid penaltiseeria see, mis meie meestele saatuslikuks said.

Riigi valitseva meistrina võimaldati neile Euroopa liigas aga lohutusteekonda, millest florakad ka kinni haarasid. Reykjavik suudeti seejärel juba pigem kindlalt üle mängida – mängu viimased 20 minutit annavad siiski ka vastuvaidlemise võimaluse – ning eelmisel nädala Floriana vastu näidata, et mehed on võimelised ka 1) kannatama 2) penalteid lööma.

Fun fact!

Ahjaa, me peaaegu unustasime. Flora ja Zagrebi Dinamo on ka varem omavahel vastamisi läinud. Seda 2001. aastal, mil kohtuti Euroopa liiga eelkäija ehk UEFA karikasarja esimeses eelringis. Toona võitsid horvaadid mõlemad kohtumised 1:0, kuid pikka pidu neil toona eurosarjas polnud. Juba järgmises ringis jäädi võõrsil väravate reeglite tõttu alla Tel Avivi Maccabile.

AVAMÄNG | Zagrebi Dinamo – Tallinna Flora 1:0 (54. Tomislav Gondzic)

Dinamo: Butina, Sedloski, Cesar, Mikic, Agic, Zahora (67. Abramovic), Leutar, Leko (46. Krajncar), Gondzic, Grpic, Pilipovic.

Flora: Martin Kaalma, Teet Allas, Andrei Stepanov (75. Aivar Anniste), Taavi Rähm, Erko Saviauk, Martin Reim, Aleksander Saharov (55. Mark Švets), Jevgeni Novikoc, Joel Lindpere, Marko Kristal, Aleksandr Tarassenkov (90. Meelis Rooba).

Flora peatreener Arno Pijpers pidas nappi allajäämist võõrsil peaaegu täistabamuseks. «Täiuslikust etteastest jäi sisselastud värava tõttu õige vähe puudu,» nentis hollandlasest juhendaja. Kaitsetaktika valimine vastaste väljakul 25-kraadises kuumuses oli Pijpersi arvates ainuõige otsus. «Pärast ootamatult pikaks veninud reisi Zagrebisse kurtsid mitmed mehed väsimust. Ründama minek olnuks energia pillamine. 0:1 võõrsil jätab kõik võimalused.»

KORDUSMÄNG | Tallinna Flora – Zagrebi Dinamo 0:1 (44. ov Teet Allas)

Flora: Martin Kaalma, Teet Allas, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Erko Saviauk, Martin Reim, Jevgeni Novikov, Marko Kristal, (46. Märt Kosemets), Aleksandr Tarassenkov, Mark Švet (62. Kert Haavistu), Joel Lindpere (74. Jarmo Ahjupera).

Dinamo: Tomislav Butina, Goce Sedloski, Kristijan Polovanec, Boshtjan Cesar, Mihael Mikic, Jasmin Agic, Dario Zahora, Niko Kranjcar (76. Abramovic), Tomislav Gondzhic, (71. Leko), Dino Drgic, Renato Pilipovic (66. Bradvic).

«Zagrebis me kergelt üle keskjoone ei pääsenud, Lillekülas avanes koguni väravavõimalusi,» on toonane poolkaitsja MArtin Reim hiljem meenutanud. «Horvaatide trumbid on tehnilisus ja kiirus, meie saime vastu pakkuda kindla mänguplaani.»

Lõbusa remargiga saab välja tuua ka seda, et mõlemad meeskonnad olid vahetult enne 2001. aasta kohtumist ilma jäänud oma tipuründajast. Kui Flora äris Indrek Zelinski Taani klubisse Aalborg, siis Dinamo jäi ilma ründetähest Boshko Balabanist, kes siirdus Premier League’is pallinud Aston Villasse. Seda siis 145 miljoni Eesti krooni eest… khm.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuigi Dinamo ja Flora kohtumine algab 0:0-st ei pea Betsafe’i koefitsiendimeistrid Eesti klubi võitu pea üldse tõenäoliseks. Kuidas teisiti selgitada rohevalgete 46-st (!!!) koefitsienti. Muidugi, kui sinna imet lootma jäädes euro peale lükata saab nii mõnelegi sõbrale välja teha.

Betsafe’i koefitsiendid 28.09.2020 @22.10

Kuna koefitsiendivihid on nõnda horvaatide poole kaldu, ei jää meil muud üle kui haarata kinni traditsioonilisest “natuke ikka võidame” õlekõrrest. Ehk panustame omade vastu, et pärast kaotust vähemalt rahanatukese üle hea meel oleks. Kuna Zagrebi tavaline võidukoefitsient on aga mõttetult väike, siis ennustame, et rohevalgete puuri lükkakse vähemalt kolm väravat (jah, Flora võib ka ise lüüa, aga sellesse me ei usu).

Betsafe’i koefitsiendid 28.09.2020 @22.10

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea!

AVA KONTO SIIN

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in