Aeg-ajalt on meil ikka kombeks artikleid viktoriiniküsimusega alustada, seega: nimetage ainus koondis, kel pole tiitlikaitsjana õnnestunud neli aastat hiljem isegi EM-finaalturniirile peale saada?
Nagu ikka, anname me sellele küsimusele vastuse artikli lõpus, kuid enne seda vaatame otsa teistele tiitlikaitsja faktidele.
Hispaania on ainus
Kas teadsite, et jalgpalli EMide 61-aastases ajaloos leidub ainult üks riik, kel on õnnestunud oma Euroopa meistritiitlit kaitsta? Selleks on Hispaania, kes sai säärase tembuga hakkama 2008. ja 2012. aastal.
Lähedal on siiski oldud ka varem. Näiteks Vana Maailma esimene tšempion Nõukogude Liit, jõudis finaali ka ajaloo teisel EMil ehk 1964. aastal, kuid toona tuli neil ikkagi tunnistada Hispaania 2:1 paremust. Samamoodi on käbarad käinud ka Saksamaal, kes purjetas 1976. aastal tiitlikaitsjana finaali, kuid jäi seal penaltiseerias alla Tšehhoslovakkiale. Õnnetu eksimuse autor oli sealjuures Müncheni Bayerni praegune ninamees Uli Hoeness.
Ülejäänud juhtudel tiitlikaitsja medalini pole küündinud. Tõsi, kui 1992. aastal pronksmäng veel toimunuks – see traditsioon kaotati 1984. aastal – siis võinuks Holland pärast poolfinaalis Taanile alla vandumist ehk lohutusmedali kaela saada.
Kes on õnnetuim tiitlikaitsja?
Alagrupiturniiriga on pärast EM-tiitli pea kohale tõstmist kolm koondist, kuid ainult üks on säärast ebaõnne kogenud kahel puhul. Nendeks on sakslased, kes jäid alagruppi pidama nii 1984. aastal – lõpetati Hispaania ja Portugali järel kolmandana – kui ka 2000. aastal – lõpetati Portugali, Rumeenia ja Inglismaa järel viimasena.
Ülejäänud kaks koondist, kel tiitlikaitsjana on tulnud juba alagrupiturniiri järel asjad kokku pakkuda – te arvasite ilmselt õigesti – üllatustšempionid Taani ja Kreeka.
Ent vaatamata sellele, et sakslased on tiitlikaitsjana kaks korda lati täielikult maha ajanud, on nad ikkagi võistlusele neli aastat hiljem peale saanud. Sama ei saa öelda aga prantslaste kohta. 1984. aastal krooniti nad esimest korda Euroopa meistriks, kuid neli aastat hiljem ei õnnestunud neil isegi finaalturniirile peale saada.
Valikturniiril koperdati sealjuures täiega: kaheksast mängust teeniti ainult üks võit (Norra üle) ning nõnda tuli tšempionitel kolmandas valikgrupis leppida Nõukogude Liidu ja Ida Saksamaa järel kolmanda kohaga. Sealjuures Islanditki suudeti edestada vaid ainult tänu paremale väravate vahele.
Ehk kes ridade vahelt päris täpselt aru ei saanud: viktoriiniküsimuse vastus on Prantsusmaa.
Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?
Senise turniiri käiguga on muutunud väga-väga palju ning ennekõike annab sellest märku näiteks Inglismaa Euroopa meistriks tuleku koefitsient. Kui finaalturniiri eel jäi see 4.5-5.0 kanti, siis nende ridade hetkel on see Betsafe’is tõusnud koguni 8.0 peale. Samas, eks väga palju oleneb ka sellest, kes neile ikkagi veerandfinaalis vastu tuleb. Kui see paika saab, siis vaatame edasisele jälle põhjalikumalt otsa.
Kõige rohkem on tõusnud ka Itaalia koefitsient ning sel on ka põhjust, sest Saapamaa koondis sai sel EMil hakkama tembuga, mis siiani jäänud teistele püüdmatuks. Nimelt sai neist esimene riik, kes võitnud alagrupi täiseduga, jättes samal ajal oma värava puutumatuna. Üldse on neil käsil praeguseks 30-mänguline kaotusteta seeria ning viimases 11 kohtumises on Azzurrid löönud 32 väravat ning lasknud endale lüüa NULL! Uskumatud faktid ikkagi.
Kaheksandikfinaalis on itaallaste vastaseks ka Austria, mis tähendab, et see jada võiks ka jätkuda. Veerandfinaalist alates kipuvad asjad aga huvitavamaks minema, sest siis tuleb ilmselt vastu Belgia. Samas, meister peab niikuinii kõikidest üle olema, seega mingit hinnaalandus teha ei saa.
Kes tahab veidi riskantsemat panust edasist turniiri silmas pidades, siis parimate väravaküttide seas on võimalik raha panna Georginio Wijnaldumi peale. Jah, värske PSG mees pole küll tipuründaja, kuis sahistada ta oskab. Kolm on tal praeguseks juba kirjas ning ajalugu on näidanud, et see tiitel võib sülle kukkuda ka nelja või viie tabamusega. Arvestades aga, kes Hollandile kaheksandik- ja veerandfinaalis vastu võivad tulla, siis on šansid võrdlemisi kobedad.
Lisaks on võimalik kinni haarata Betsafe’i jalkagurude eripakkumistest. Millised sel korral sai välja valitud ja miks, seda saab kuulata-vaadata juba siit.
Haara kinni Betsafe’i koefitsientidest!
Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.
Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.
Jalgpalli EMi puhul tuleb Betsafe sulle ka appi ning aitab täiendada sul oma teadmisi. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid! Lisaks tasub silm peal hoida EURO 2020 eripakkumistel, mis muutuvad iga päev. Tänase pakkumisega saad tutvuda SIIN