Eesti mängib Rootsiga, mistõttu kõik räägivad vaid Zlatanist

Kui mina ütlen Rootsi, siis sina mõtled Zlatan. Nii see lihtsalt on!


Koroonaviiruse ja sellega kaasnenud eneseisolatsioonide tõttu kiirkorras kokku klopsitud Eesti jalgpallikoondis peab selle mängudeakna viimase duelli kolmapäeval, kui läheb Stockholmis vastamisi Rootsiga. Ent kui svenssonitemaa nimekirjast vaatab vastu Zlatan Ibahimovic, võib sama hästi öelda, et sinisärkidele astubki vastu Zlatan & Co. 

Enne tänavust aastat esindas Ibrahimovic Rootsi rahvusesindust viimati 2016. aasta EM-finaalturniiril, kus pudeneti konkurentsist juba avaringis. Seejärel otsustas ta koondisekarjäärile joone alla tõmmata ning kui 2017. aastal tabas teda veel ka karm põlvevigastus, arvasid osad, et legendaarne ründaja riputab üldse putsad varna. Need osad eksisid. Sest Zlatan lõpetab siis, kui Zlatan tahab. Ja nüüd, viis aastat hiljem, tahtis Zlatan naasta koondisesse.

“Kui sain [2017. aastal] vigastada, siis tundsin, et ei saa nii lõpetada. Ma ei saanud nii lahkuda, see polnud minu jalgpallurikarjäär ja pärand,” sõnas kesktormaja eelmisel nädalal Rootsi koondise pressikonverentsil. “Vigastused ei tohi mind takistada tegemast seda, mida kõige rohkem tahan. Mina otsustan, millal lõpetan. Tunnen praegu, et olen tipus. Muidu ei oleks ma siin.”

See mõistagi ei tähenda see, et Zlatan automaatselt koondisesse pääses. Ei, see otsus jäi ikkagi peatreener Janne Anderssoni teha, kuid temagi leidis, et AC Milani edurivimehest võib olla abi. Ja ta pani täppi.

Haaras enda nimele ühe tippmargi

Neljapäeval jooksis siis Zlatan ligemale 1750-päevase vahe järel taas Rootsi koondise särgis väljakule ning tüüris kuningriigi Gruusia vastu ka võiduni. Just tema oli see, kes MM-valikmängu 33. minutil trahvikastis rinnaga osavalt palli omaks võttis ja seejärel nahkkera üle oma pea Viktor Claessonile söötis. 1:0. Ja nõnda kohtumine ka lõppes.

“See oli hea tunne. See oli nagu minu esimene koondisemäng, kus oli palju adrenaliini,” sõnas tegelikkuses 117. korda koondise eest väljakule jooksnud ning Ibrahimovic pärast matši. “Arvan, et oleksin saanud rohkem teha, aga võitsime mängu ja see on kõige olulisem.”

Kui Rootsi kirjutas sellega tabelisse kolm punkti, siis ajalooannaalidesse kanti ka Zlatani nimi. Nimelt sai 39-aastasest ründetuusast Rootsi koondise ajaloo vanim mängumees. Uued rekordnumbrid on 39 aastat ja 173 päeva ning sellega tõrjus ta teiseks Thomas Ravelli. Legendaarne puurilukk oli 1997. aastal Eesti (!) vastu karjääri lõpetades 38 aastat ja 59 päeva vana.

Etteruttavalt olgu siiski öeldud, et pühapäeval Kosovo vastu uuenes rekord veelgi: nüüd on tippmark 39 aastat ja 176 päeva. MM-valikmängude vanuserekordi endale haaramiseks tuleb Ibrahimovicil veel aga tükk-tükk aega vaeva näha. See tippmark kuulub nimelt USA neitsisaarlasele MacDonald Taylor seeniorile, kes oli 2004. aastal Saint Kitts ja Nevise vastu väljakule joostes 46 aasta ja 175 päeva vana.

Järgmised rekordid, mida sihtida

Üks rekord kotis, saab Zlatan aga sihikule võtta järgmise. Selleks peaks ta aga skoorima, sest nii tõuseks tema ka Rootsi koondise ajaloo vanimaks väravalööjaks. Praegu kuulub see tippmark Gunnar Greni nimele, kes oli võrku sahistades 37 aastat ja 11 kuud vana.

Arvestades millises hoos Zlatan praegu on – Serie As 15 mänguga 15 väravat – siis ilmselt see õige pea kukub. Kuid Gruusia ja Kosovo vastu pidi rootslane leppima kõigest kahe väravasööduga. Ja kui Ibrahimovic löökski taas Rootsi koondise ürbis värava, uuendaks ta ka enda nimel olevat skoorikuninga tippmarki. Praegu on ta kuningriigi eest löönud 62 väravat.

Küll tuleks tal veidi vaeva näha, kui ründaja sooviks saada ka kodumaa rekordinternatsionaaliks. Praegu on tal kirjas 118 matši, millega ta hoiab kuuendat kohta. Ettepoole jäävad Sebastian Larsson (126), Kim Källstrom (131), Andreas Isaksson (133), Thomas Ravelli (143) ja Anders Svensson (148).

Varemgi mütanud Eestiga

Eesti ja Rootsi koondised on varasemalt omavahel vastamisi läinud 17 korda ning kaalukausid on selgelt (!) rootslaste kasuks. Nemad on teeninud 14 võitu meie nulli vastu. Kolm matši on lõppenud viigiliselt.

Zlataniga vürtsitatud Rootsi koondisega on sinisärgid vastamisi läinud korra. See juhtus 2014. aasta septembris, kui rootslased võitsid kohtumise 2:0. Mõlemad väravad lõi – üllatus-üllatus – Zlatan isiklikult, ning need olid toona ründaja koondisekarjääris vastavalt 49. ja 50. tabamus.

„50. koondiseväravani jõudmine oli imeline tunne. Olen seda hetke kaua oodanud ja selleks palju treeninud ja valmistunud,” oli ründestaari pärast mängu Vikerraadiole antud kommentaar. Põgusalt kiitis ta ka Eesti koondise toonast esitust, kuid sellel oli juures oma konks… „Eesti tegi samuti hea mängu,” lisas Ibrahimovic. „Nad mängisid isuga, töötasid kaitses hästi ja ei teinud asja meile kergeks. Ei tohi unustada, et tegemist oli siiski sõpruskohtumisega, millel pole nii suurt kaalu.”

Sellest kinni haarates…. nüüd, seitse aastat hiljemgi, on asjalood samasugused. Vastamisi minnakse väikse kaaluga maavõistlusmängus – uus ja uhkem nimi sõprusmängule – mistõttu näib tõenäolisem, et Ibrahimovic jälgib duelli Eestiga pingilt. Või on juba teel koduklubi juurde. Või äkki tahab ta kohe väga enda nimele seda vanuserekordit?

On kuidas on, legend on vähemalt Rootsi koondise juures tagasi.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Eesti–Rootsi mängu eel on Betsafe’i teinud klientidele ka hunniku eripanuseid ning mõistagi kõneleb ka nende esimene panus Zlatanist. Nimelt, kui ründetuus peaks ikkagi Eesti vastu väljakule jooksma ja veel ka skoorima, siis võib enda raha tagasi saada koguni 10-kordselt!

Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @09.00

Selle panuse üles leidmiseks Betsafe’is tuleb kas klikkida ülevaloleval pildile või siis valida menüüst EKSKLUSIIV ja seejärel Jalkagurud. Keda häirib tolle panuse puhul aga kolmeeurone ülempiir – või ta on paadunud Eesti fänn – siis alati võib vaadata ka sinisärkide skoorimišansi poole.

Kohtumised Tšehhi ja Valgevenega näitasid, et meie uueks põhimõtteks on “vahet pole palju te meile lööte, meie virutame kaks”, seega kui sama loogikat jätkata, saaks 5 eurost hopsti 25 teha.

Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @09.00

Kolmapäeval toimuvad ka järgmised MM-valikmängud ning nõnda lähevad vastamisi näiteks Inglismaa ja Poola. Vuttmängu sünniriik on tolles mängus favoriid, kuid senikaua kuni Poola edurivi juhib Robert Lewandowski, ei tasu neid kunagi maha kanda. Nõnda lähemegi me tolles mängus kergelt kalastama ning kaldume topeltšansi abiga Poola poole.

Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @09.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumisest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in