Samal ajal kui teiste Euroopa tippliigade vutifännid peavad suunurgast ootusärevalt ila pühkima, sest Inglismaa, Itaalia ja Hispaania jalgpall on jätkuvalt sunnitud koroonapausil, valmistuvad Bundesliga sõbrad järjekordseks mänguvooruks.
Saksamaa kõrgliiga 30. vooru hilistes mängudes lähevad omavahel vastamisi Bremeni Werder ja Wolfsburg, Berliini Union ja Schalke 04 ning Augsburg ja Köln. Ning kuigi Eesti vutisõbra jaoks on neist kõige tuttavam Augsburg – aitäh, Ragnar Klavan – pole ilmselt liiga palju neid, kes pärast meie koondislase lahkumist Baierimaa suuruselt teise klubi tegemistel kätt pulsil oleks hoidnud.
Murekoht leitud, hakkame seda kõrvaldama. Tõepoolest nii see oli, et Eesti vutisõbra mälusse raius Augsburg ennast 2012. aastal juulis, mil nad soetasid AZ Alkmaarist meie rahvusesinduse praeguse kapteni ja kaitse tugitala Ragnar Klavani. Ent tolleks hetkeks oli klubi maamunal eksisteerinud juba 105 aastat.
Tõsi, praegusel kujul seda siiski alles aastast 1969, mil tiimi eelkäijad TSV Schwaben ja BC Augsburg veidi olude sunnil (loe: pankrot) leivad ühte kappi panid. Ja nõnda see klubi siis madalamates sarjades tegutseski.
Olgem ausat, suurt vahet pole, kas palliti Baierimaa liigas, Lõuna-Regionaalliigas või hoopiski 2. Bundesligas. Üks mudasari kõik, vähemalt tippvuti kontekstis. Esimene tõelisem läbimurre saabuski alles 2011. aastal, kui klubi lõpetas Saksamaa esiliiga teise kohaga ning teenis 2011-12 hooajaks pileti Bundesliigasse.
Debüüthooaeg kulges uustulnukale omaselt üle kivide ja kändude, kuid kokkuvõttes õnnestus neil juba kolm vooru enne lõppu oma kõrgliigastaatus ära kinnitada. Lõppresultaadiks oli siis 14. koht.
Seejärel liitus klubiga Ragnar Klavan ning – tahtmata kogu kiitust endale võtta – algas ka klubi tõus. Hooaeg 2012-13 lõpetati küll koha võrra tagapool, kuid ülejärgmisel vutiaastal tõusti juba liigatabeli esimesse poolde (8. koht) ning hooajal 2014-15 lõpetati koguni viiendana, mis tagas koha ka Euroopa liigas.
Hooajal 2015-16 tuli klubil oma jõuraasu jagada seega kodu- ja eurosarja vahel, mistõttu Bundesligas tehti kerge vähikäik (12. koht). Euroopa liigas seevastu jõuti veerandfinaali, kus madistati Liverpooliga. Jah, see oli see kohtumine, mis lukustas lõplikult Klavani edasise saatuse.
Ja nii kurb kui seda tõdeda ka pole, pärast Viljandi vägilase lahkumist – olgu, samal suvel lahkus klubi eesotsast ka peatreener Markus Weinzierl –, ongi Augsburg jäänud virelema samadele positsioonidele. Hooajal 2016-17 oldi 13ndad, 2017-18 lõpetati 12ndana ning 2018-19 pääseti väljalangemisest kõige napimalt, olles 15ndad.
Tänavune hooaeg on kulgenud samamoodi tabeli teises pooles ning hetkel leitakse ennast 13ndalt positsioonilt. See võib nädalavahetuse jooksul aga muutuda, sest nad võõrustavad Augsburg Arenal täpselt enda ees paiknevat Kölni.
Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?
Pühapäevases esimeses kohtumises lähevad omavahel vastamisi Bremeni Werder ja Wolfsburg ning ütleme ausalt: tegemist on paraja pähkliga. Liigatabelisse kiigates näeme kohe ära, et Bremen istub väljalangemistsoonis, mistõttu on neil praegu kõvasti rohkem tuhhi ja tahet tulemust teha. Ja see on neil ka õnnestunud, kuna võidupunkte on napsatud nii Freiburgi kui ka Schalke vastu. Samas on need olnud kõik 1:0 triumfid, ehk mingisugusest üleolekust rääkida ei saa.
Wolfsburg seevastu unistab veel Euroopa liiga kohast ning kuigi pärast koroonapausi on tulnud sisse ka tööõnnetusi – viimases voorus jäädi 1:2 alla Frankfurdi Eintrachtile – on nende üldine minek olnud soliidne. Seega panustame võõral väljakul palliva Wolfsburgi võidule, mille koefitsient on igati soliidne.
Teises pühapäevases matšis lähevad vastamisi Berliini Union ja Schalke 04, aga tolles mängus pole hea väärtuse leidmine kõige lihtsamate killast. Mõlemad meeskonnad on hetkel allakäigutrepi käsipuud mööda alla libisemas. Schalke pole pärast koroonapausi veel võidurõõmu tundnud, Berliini ainus rõõmuhetk oli 1:1 viik Mainziga.
Kuigi tavakoefitsiendid on ahvatlevamad, kaasneb nendega ka suurem teadmatus. Arvestades aga tiimide senist (olematut) väravahoogu – Schalke on nelja mänguga skoorinud korra ning Union kahel puhul –, ennustame seegi kord, et mängus sahiseb väravavõrk vaid korra. Sellisel juhul on koefitsient 3.15.
Bundesliga 30. mänguvoorule tõmbavadki joone alla varasemalt pikemalt tutvustatud Augsburg ja Köln, kes paiknevad liigatabelis kõrvuti. Nemadki pole pärast liigahooaja taaskäivitamist kõige kiiremini pakkudelt minema saanud. Köln on näinud vaid viike ja kaotusi, Augsburgil õnnestus korra küll võita, aga see oli Schalke vastu, kes samamoodi praegu mudas sipleb.
Seetõttu ei hakka me praegugi ennast tulemusele orienteeruma, vaid ennustame, et mängus üle kahe värava ei lööda. Investeeringuks kõlbab seegi, sest Betsafe’i koefitsiendimeistrid on sellele määranud väärtuseks 2.13.
Mõistagi tasub kohtumisi jälgida ka otsepildis ning paralleelselt avada ka Betsafe’i koduleht, sest õigesti live-panuseid tehes on võimalik tõusta tõeliste tšempionide sekka ning võtta igal nädalal lademeis riskivaba panuseid, vaata rohkemat SIIT.
Kui sul varasemalt Betsafe’is kontot pole, oled sootuks õnnega koos. Nimelt saad sa sellisel juhul nendega liitudes 100€ väärtuses tasuta panuseid.