Kuna kolmapäeval toimub Saksamaa jalgpalli kõrgliigas koguni viis mängu, vaatame neile kõigile otsa eraldi. Lisaks paneme kokku ka väiksemat sorti kombopanuse, ikka selleks, et koefitsienti ja pinget kõrgemale kruvida. Aga aitab lobast, hakkame pihta!
Kesknädala varase mängu au kuulub RB Leipzigile, kes võõrustab Red Bull Arenal pealinnast külla sõitnud Berliini Herthat. Huvitava remargina tasub siinkohal välja tuua, et näiteks 70 aastat tagasi jäänuks too kohtumine toimumata.
Nimelt keelati Hertha BSC-l, nagu tiimi toona kutsuti, hooaja 1949-50 pallida Ida-Saksamaa võistkondade vastu, kuna nad olid enda ridadesse värvanud mitu idablokist pagenud mängijat ja treeneri, kes veel hooaeg varem olid pallinud Dresdeni Friedrichstadi ridades.
Ning tõele au andes on seegi harukordne, et Hertha mehed peavad Bundesligas teist vooru järjest pallima endise Ida-Saksamaa klubiga. Põhjuski on ilmne – neid lihtsalt pole seal liiga palju olnud. Kui paljude poolt vihatud RB Leipzig 2016. aastal esimest korda Bundesligasse kerkis, sai nendest alles viies Ida-Saksamaa võistkond, kes püünele pääsenud. Tänu Berliini Unionile on see number praeguseks kuue peale tõusnud, ent olgem ausad, suurt rolli see ei mängu, sest arv on ikkagi kahetsusväärselt väike!
See number muutub veelgi nukramaks kui lüüa lauale fakt, et kaks võistkonda – Dresdeni Dynamo ja Rostocki Hansa – pääsesid Bundesliigasse n-ö sundkorras Ida- ja Lääne-Saksamaa ühinemisel, mitte sportlikul teel. Ainult tagaotsas virelenud Dresden pidas meistrisarjas vastu neli hooaega, enne kui teise-kolmanda liiga piirimaile langes. Rostock pudenes kohe pärast debüüthooaeg tase allapoole, ent suutis ennast sajandivahetuse ajaks ikkagi mitmeks hooajaks kõrgliigasse tagasi võidelda. Praegu vireletakse aga kaheksandat hooaega Saksamaa kolmandas liigas.
Ja kui tõele au anda, siis ka ülejäänud kahe võistkonna – praeguseks maamunalt pühitud Vfb Leipzig, kelle õigusjärglane on Leipzigi Lokomotiv, ja Energie Cottbusi – muinalood Bundesligas just liiga roosilised pole: kahe peale on nad kõrgliigas suutnud vastu pidada vaid seitse hooaega.
Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?
Ent jätame mineviku ja naaseme olevikku. Leipzigi (3. koht) ja Hertha (10. koht) kohtumises on Betsafe’i koefitsiendimeistrid hinnanud favoriidiks kodumeeskonda. Ja seda põhjusega.
Kui esimesed sada meetrit pärast koroonapakkudelt minema pääsemist kulgesid Leipzigi jaoks konarlikult – 26. voorus viigistati 1:1 Freiburgiga – siis pühapäeval virutati võõral väljakul Mainzi võrku juba viis palli. Ehk ilmselgelt on RB mehed favoriidid ka Hertha vastu.
Ent kuna 1.35 koefitsient just kõige ahvatlevam pole, siis selle vürtsitamiseks kiikame tolles matšis muude panuste poole. Näiteks, kui mängus näeb üle 3.5 värava, saab raha tagasi juba 2.03-kordselt. Ja tõenäosus selleks on päris hea: mullu sügisel oli Leipzig Mainzist üle 4:2 ning kui vaadata tiimide viimast kuut omavahelist matši, siis vaid korra jäi nimetatud lävend ületamata – 2018. aasta novembris alistas RB vastased “kõigest” 3:0.
Lisaks tasub kiigata varianti – kodumeeskond võidab nulli vastu (koefitsient 2.65) – sest RB-l on ikkagi Bundesliga parim kaitse!
Õhtul kell 21.30 pannakse pall korraga mängu neljas kohtumises, millest kõige ühepoolsem peaks olema Augsburgi ja Paderborni vastasseis. Ragnar Klavani endine koduklubi leiab hetkel liigatabelist küll alles 12. kohalt, kuid neile Baierimaale külla tulev Paderborn on naelutatud tabeli lõppu.
Võttes arvesse seda ning fakte, et pühapäeval oli Augsburg 3:0 üle neist liigatabelis eespool olevast Schalkest ning sügisel toimunud kahe meeskonna duelli võitis ka Augsburg, siis… 1.90 võidukoefitsient tundub 1×2 panuse puhul isegi kihelema võttev!
Kui Schalket (8. koht) sai juba korra mainitud, siis nemad sõidavad kolmapäeval külla väljalangemistsoonis olevale Düsseldorfi Fortunale (16. koht). Ehk näiliselt oleks Gelsenkircheni meeskond justkui favoriit, kuid nii vutifännid kui ka Betsafe’i koefitsiendimeistrid teavad, et praeguse vormi põhjal see päris nii kindel pole.
Schalke on kaotanud pärast koroonapausi nii Dortmundile (0:4) kui ka Augsburgile (0:3), samal ajal kui Düsseldorf on napsanud viigipunkti Paderbonist – olgu, väike altminek – ja kolm võidupunkti Kölnist – suur kordaminek!
Sestap soovitaksime võtta väikese riski, usaldada fortuunat ning panustada Fortunale! Või kes nii riskialdis pole, see võib kasutada viik välistatud variant, mis tagaks, et Düsseldorfi võidu korral saaks ikkagi raha 1.86-kordselt tagasi. Tulu poleks suur, ent tagala veidi kindlam!
Ülejäänud kaks kohtumist – Hoffenheim (9. koht) vs FC Köln (11. koht) ja Berliini Union (13. koht) vs Mainz (15. koht) – peaksid kujunema võrdsete duelliks, mistap moodustame nende kahe matši peale hoopis kerge kombovihje.
Berliin on pärast koroonapausi vaid kuivalt sugeda saanud. Mainzil õnnestus 26. voorus küll 2:2 viiki mängida, kuid nädalavahetusel saadi Leipzigilt 0:5 sahmakas. Seega eeldame, et mõlema meeskonna ründajad on endiselt eneseotsinguil ning tolleski matšis palju tabamusi ei näe – väravate arv alla 2.5 on koefitsient 2.01.
Köln ja Hoffenheim on olnud pärast koroonapausi grammi võrra edukamad, kuid võidurõõmu kumbki veel tundnud pole. Hoffenheimi algus on tõele au andes pigem kohutav, arvestades et Berliini Herthalt saadi sugeda ning viigipunkt tuli tabeli punase laterna Paderborni vastu. Köln seevastu on suutnud esmaste asjadega toime tulla, olgugi, et korra on nad 2:0 edu maha mängida ja korra 0:2 kaotusseisust ise välja tulnud. Viik välistatud variandi puhul on tolles duellis Kölni võit 2.08, mille poole me ka hetkel kiikame.
Neid kahte omavahel kombineerides saame kogukoefitsiendiks 4.92. Ei midagi utoopilist, ent siiski kenake kopikas.
Mõistagi tasub kohtumisi jälgida ka otsepildis ning paralleelselt avada ka Betsafe’i koduleht, sest õigesti live-panuseid tehes on võimalik tõusta tõeliste tšempionide sekka ning võtta igal nädalal lademeis riskivaba panuseid.