Mees, kes tegi tegusid nii F1- kui ka WRC-sarjas

Ladina-Ameerika pole toonud palju F1-tippe, kuid see argentiinlane on kindlasti üks nende seast. Kahju, et tal ei õnnestunud meistriks tulla.


Carlos Reutemanni nimi ei ütle paljudele põrinasõpradele ilmselt kuigi palju. Aga peaks, sest tänavu juuli alguses meie hulgast lahkunud argentiinlane oli väga edukas nii vormeli kui ka ralliauto roolis. Tõsi, põhirõhk läks võidusõidumaailma kuninglikule sarjale F1.

Argentina ootas väga, millal suudaks keegi kuidagigi täita legendaarse Juan Manuel Fangio saapaid. Tegemist oli ju viiekordse F1-sarja meistriga, kes võttis 51 stardi jooksul suisa 24 etapivõitu. Sellise mehe mantlit on mõistagi tohutult keeruline pärida.

Reutemann kolis F1-unistuse täitmiseks 1970. aastal Euroopasse. Oma võimaluse koorekihis sai ta 1972. aastal Brabhamiga, kus ta jagas tiimi kahekordse maailmameistri Graham Hilliga. Tema tiimipealikuks oli ei keegi muu kui Bernie Ecclestone, kellest sai hiljem kogu F1-sarja boss.

Ladinaameeriklase F1-debüüt toimus kodusel Buenos Airese ringrajal. Algus oli vägev, sest Reutemann võitis kvalifikatsiooni. Oma esimeses ajasõidus on midagi sellist suutnud lisaks temale teha vaid kaks meest: Mario Andretti ja Jacques Villeneuve. GP lõpetas Reutemann seitsmendana.

Reutemann tõusis tippsõitjaks

Oma esimest võitu tosinast pidi Reutemann ootama kaks aastat. Tegelikult võinuks ta poodiumi kõrgeimale astmele tõusta 1974. aasta Argentina GP-l, kuid Brabham ei pannud tema autosse piisavalt kütust. Kaks ringi enne lõppu Reutemann katkestas, kuigi oli kindlal esikohal.

Kahju küll, aga võidud Lõuna-Aafrika Vabariigis, Austrias ja USAs määrisid hingele palsamit. Kolm sõitu võitis ka tol hooajal maailmameistriks kroonitud Emerson Fittipaldi, kuid erinevalt Reutemannist oli brasiillane oluliselt stabiilsem.

Sellele järgnes hooaeg, kus Reutemann teenis viis poodiumit ja üldarvestuses kolmanda koha. Järgmiseks aastaks võttis Brabham aga kasutusele Alfa Romeo mootori, mis lagunes rohkem kui suutis olla töökindel. Esimese 12 etapi jooksul lõpetas Reutemann vaid korra punktikohal ja katkestas suisa seitse korda.

Reutemann soovis keset hooaega Brabhamist lahkuda. Kui Niki Lauda lahvatas Nürgburgringil leekidesse, avanes koht Ferraris. Et austerlane taastus aga ootamatult kiiresti, sai Reutemann Itaalia perutava hobusega kihutada vaid ühe etapi, olles Itaalias üheksas.

Ent kontakt Ferrariga oli saavutatud ja Saapamaa tiim otsustas Reutemanni palgata, et vahetada välja šveitslane Clay Regazzoni. Reutemann alustas 1977. aasta hooaega fantastiliselt, olles Laudast nobedam ja juhtides alguses F1-sarja üldarvestust. Kuid hooaja edenedes läks eurooplane ühe paremasse hoogu, võites tiitli.

Reutemann lahkus valel ajal Ferrarist

Kui Lauda lahkus järgmiseks hooajaks Brabhamisse, tõusis Reutemann Ferrari liidriks. Temaga koos sõitis Gilles Villeneuve, keda peetakse F1-sarja üheks legendaarsemaks sõitjaks. Teda armastatakse Ferraris tänini ning paljude hinnangul on kanadalane üks paremaid sõitjaid, kes pole F1-tiitlit võitnud.

Ehkki Ferrari ja Reutemanni kombinatsioon töötas väga hästi, oli Lotus veelgi parem. Argentiinlane jäi taas kolmandaks.

1979. aastaks avanes Reutemannil konkurendi tragöödia tõttu taas võimalus tiimi vahetada, kui 1978. aasta Itaalia GP-l suri Lotuse piloot rootslane Ronnie Peterson. Reutemann istus vabale kohale, kuid hooaja edenedes muutus Lotus kehvemaks. Lõpuks võitis tiitli Ferrari, kes tõi rajale suurepärase vormeli, mees Jody Scheckter…

Seejärel vahetas Reutemann taas tiimi. 1980. aastaks kolis ta Williamsisse, kus tuli sõitjate arvestuses teiseks ja kolmandaks. Falklandi sõja tõttu, kus võitlesid britid ja argentiinlased, otsustas Reutemann 1982. aastal end aga Inglismaa tiimist eemaldada ning pärast hooaja teist etappi Brasiilias karjääri lõpetada.

Ah ja, mainisime ju alguses autorallit. Reutemanni näol on tegemist ainsa WRC-sarjas osalenud sõitjaga, kes lõpetanud igal etapil poodiumil. 1980. aastal tuli ta Fiat 131 Abarthiga Argentinas kolmandaks, viis aastat hiljem oli B-rühma Peugeot 205 Turbo 16ga tema päralt koduteedel taas kolmas koht.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in